3 yıl hapisle karşı karşıya

pembikeller

New member
Blanco’nun şüpheli performansı mahkemede biter San Remo. Aslında şarkıcı, Imperia savcılığı tarafından zarar verme suçlamasıyla soruşturuluyor. Yargıçların Ariston sahnesindeki gülleri yok etmek için itiraz ettikleri suçtur.

Blanco, savcı tarafından zarar nedeniyle soruşturuluyor

73. Sanremo festivalinin ilk akşamı, yarışmacı sanatçının Ariston tiyatrosu sahnesinde kurulan “gül bahçesini” tekmelediği sırada meydana gelen planlanmamış olay savcının masasında. Ansa’nın açıkladığı gibi – Blanco, yeni single’ı “L’Isole delle rose”u sunması için davet edilmişti., ancak performansın bir noktasında, gece yarısından sonra, çiçek aranjmanını tekmeleyerek öfke nöbeti geçirmeye başladı. Gösterinin sonunda sahne, kırılmış çiçeklerden oluşan bir halıya dönmüştü.

Orada bulunan seyircilerin öfkesini ateşleyen bir sahne. Yuhalamalar, hakaretler ve bağırışlar. Daha sonra VIP’lerden ve eğlence dünyasından da bu hareketi için kınama sözleri geldi. “Kulaklıktan duyamadım, şarkı söyleyemedim – sanatçı daha sonra kendini haklı çıkarmaya çalışarak açıkladı -. Ama en azından eğlendim, müzik de bu”. Imperia Savcısı, şimdi Codacons tarafından sunulan şikayetin ardından konuyla ilgileniyor. Zarar verme suçu, mahkûmiyeti halinde, en az 6 aydan en fazla 3 yıla kadar hapis cezası.