ADO.NET Entity Framework, Ajax hizmetleriyle çalışmaz

Womanne

Member
Bugün biraz zamanımı aldı: ADO.NET Entity Framework kullanarak JavaScript’e eşlenen nesneler sağlayan bir WCF (Windows Communication Foundation) hizmeti yazmak istedim.

Duyuru

Bu nedenle, Visual Studio 2008’deki “AJAX Enabled WCF Service” şablonunu kullanarak, aşağıdakilerle yeni bir hizmet oluşturdum: webHttpBinding şöyle oluşturuldu ve uygulandı:

[ServiceContract(Namespace = "www.IT-Visions.de")]
[AspNetCompatibilityRequirements(RequirementsMode =
AspNetCompatibilityRequirementsMode.Allowed)]
public class DIENST
{
[OperationContract]
public List<DATENKLASSE> GetData(string Filter)
{
return BL.GetData(Filter);
}
}

Bunda kullanılan GetData() Veri erişimi için LINQ-to-Entities. Ne yazık ki, bu şekilde uygulanan web hizmeti herhangi bir veri sağlamamaktadır. Microsoft AJAX Kitaplığı az önce “‘GetData’ sunucu yöntemi başarısız oldu” bildirdi. Fiddler’da hizmetin yanıt vermediğini görebilirsiniz. Ancak yöntem hata ayıklayıcıda çalıştı GetData() mükemmel şekilde

Daha sonra Googling ile bilmecenin çözümünü buldum: .NET’in mevcut sürümünde, EF eşlemeli bir nesne, [codeDataContractJsonSerializer[/code] serileştir].

Bu sorunu çözmek için, verileri göndermeden önce basit bir .NET nesnesine (POCO) kopyalamanız gerekir. POCO’ları da doğrudan destekleyecek olan .NET 4.0’daki ADO.NET Entity Framework 2.0’ı gerçekten dört gözle bekliyorum.

()

Haberin Sonu