Alt Kattan Gelen Gürültü Korkunç. Ev Sahibine Dava Açmalı mıyım?

Idealed

Active member
S: Geçen Ağustos, Williamsburg, Brooklyn kiralık dairemin altındaki perakende satış alanında bir köpek bakıcısı açıldı. O zamandan beri, sabah 6’dan itibaren köpek havlamalarından gelen dayanılmaz gürültüye katlandım. m. 8 s. m. , ben evden çalışırken. Video çektim ve hemen yönetime şikayet ettim. Kreş tavanını ses geçirmez hale getirme girişimi, işleri daha da kötüleştirdi. Aylarca beni başka bir daireye taşıyacaklarına söz verdiler ama bu asla gerçekleşmedi. Önümüzdeki ay kontratımın bitmesiyle, bunun sağlığıma getirdiği zihinsel yük için tazminat istedim. Reddettiler. Ne yapabilirim?

A:
Kiracı olarak dairenizin sessiz keyfini yaşama hakkınız vardır. Bu tam bir sessizlik anlamına gelmez, ancak makul bir ölçüde barışa hakkınız vardır. Sürekli havlama kesinlikle bunu başarmayı zorlaştırıyor.

Kira sözleşmenizde hala aylarınız varsa, seçenekleriniz daha kolay olacaktır. Bir kira molası için pazarlık yapabilir veya kira indirimi konusunda bir anlaşmaya varana kadar kiranın bir kısmını alıkoyabilirsiniz. Ama o pencereler kapandı.

<saat/>
<saat/>

Bu noktada kayıplarınızı kesebilir ve hareket edebilirsiniz. Bununla birlikte, sırf hayatınızın son altı ayı bozulduğu için bu savaşa girmek istiyorsanız, seçenekleriniz var.

Sessiz eğlence hakkınızı ihlal ettiği için ev sahibine dava açabilirsiniz. Ve hem ev sahibini hem de köpek okulu sahibini özel bir sıkıntı yarattığı için dava edebilirsiniz. Kazanırsanız, her iki taraftan da tazminat alabilirsiniz. Ancak davalar baş ağrısız değildir. Manhattan hukuk firması Warshaw Burstein’da emlak avukatı olan Maxwell Breed, “Daha önce bu davanın kralların sporu olduğunu söylediğini duydum” dedi. “Sahibin peşine düşmek için bir avukat tutacak ve saatlik ücret ödeyecek misiniz?”

Zararlarınız sınırlı olacaktır – o aylar için kiranızın tamamını geri almayacaksınız. Ve kazanırsanız muhtemelen ev sahibinizden yasal ücretler alabilecek olsanız da, kiracılara dava açsaydınız aynı şey geçerli olmazdı.

Ev sahibinizle son bir kez pazarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Bay Breed, “Sahibinin sorunu çözmeye çalışarak bir sorun olduğunu kabul ettiği bir durumunuz var,” dedi. “Sırf iddialarınız olması onları dava etmeniz gerektiği anlamına gelmez. İddia sahibi olmak, onlarla pazarlık yaptığınız anlamına gelir. ”

Ev sahibine yaklaşın ve biraz empati kurmaya çalışın. Taşınma masraflarınızın karşılanmasını veya bir aylık ücretsiz kira almayı isteyin. Sosyal medyada ev sahibi hakkında kötü bir eleştiri yazabilirsiniz, ancak sıkı bir kiralama pazarında çok önemli olmayabilir. Bu yüzden, sefil bir deneyimle sabırlı bir kiracı olduğunuza ve bir tür tazminatı hak ettiğinize ev sahibini ikna etmeye çalışın.

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.