Bir Siyah Adam Kendini Güvende Hissetmek İçin Eşcinsel Enklavlarına Koştu. Ama Hoş Geldi mi?

Idealed

Active member
2020 baharında pandeminin New York’a inmesinden sadece birkaç gün sonra – ve şehrin sokakları ne olduğunu hayalet gibi hatırlatırken – her sabah koşmaya başladım.

Güneş, East River’dan Manhattan’a yavaşça sürünürken West Side Highway’den aşağı koşardım. West Village’ı ikiye bölen boş caddelerde koşar, eskiden çok sarhoş olduğum bar ve restoranlardan geçerdim. Ve koşardım, sonra biraz daha koşardım.

Pandeminin yakın zamanda sona ermediği anlaşılınca arabama binmeye karar verdim ve daha da uzağa, sevmeye başladığım ve daha güvende hissedeceğimi düşündüğüm topluluklara kaçtım.

Pandemiden önce, yazlarını veya özel tatillerini 1960’larda popüler hale gelen çeşitli ünlü gey kasabalarından birinde geçiren geylerden biri olmuştum. . İlk olarak, kendisini “Michigan’daki en eşcinsel dostu küçük kasaba” olarak nitelendiren ve Chicago, Detroit ve Indianapolis’ten tatilciler arasında popüler olan daha az bilinen (ve daha ucuz) Saugatuck, Mich. ile başladı.

Sonra daha çok para kazanıp daha çok arkadaş edindikçe, Palm Springs’te, sonra Cape Cod’un en ucundaki Provincetown’a ve sonunda en seçkin: Long Island’daki ücra tatil yeri Fire Island Pines. Bu yerler birçok LGBTQ insanı için sadece güzel oldukları için değil, aynı zamanda dünyada saçlarını bırakıp kendin olabileceğin çok az yer olduğu için de ilham kaynağı olarak görülüyor.

Böylece dünya tersine döndüğünde ve her şey anlamsız gelmeye başlayınca saklanmak için Ateş Adası’na kaçtım. Pines’ın ahşap yürüyüş yollarında koşarken “Black Lives Matter” tabelalarının yanından geçtim ve içimdeki sıcaklığın arttığını hissetmeye başladım. Daha önce hiç düşünmediğim bir soru kafamın içinde dönüp duruyordu: Madem bu yerler Siyahları bu kadar çok seviyor, neden hiçbirimiz burada yaşamıyoruz?

Ateş Adası büyük bir yer değil. Pines’da yıl boyunca yaklaşık 650 ev ve yaklaşık 300 sakin var, yani New York’taki tüm apartman orada yaşayan topluluğa ev sahipliği yapabilir. Hemen yanında, adanın daha fazla kadının yaşadığı bilinen daha küçük ve ekonomik açıdan daha erişilebilir bir bölge olan Cherry Grove var. Fire Island, Siyahların nüfusun yüzde 9’undan daha azını oluşturduğu Suffolk County’de.

Yani orada tam olarak kaç Siyah insanın evi var?

“Babil Kasabası”nın yazarı 42 yaşındaki Alejandro Varela, beyaz olmayan diğer ev sahipleri hakkında “Hiç de çok fazla renkli insan tanımıyordum” dedi. “Sorma konusunda içim rahat değildi.”

Bay. Varela geçen yaz ortağıyla Cherry Grove’da bir ev satın aldı. “Genellikle renkli biriyle karşılaştığımda, o gruptaki tek kişi onlardı” dedi.

Amerika’da Transgender Olmak Üzerine

• Seçkine Sports : Trans yüzücü Lia Thomas vakası, kadın sporlarında atletizmin doğası hakkında bir tartışma başlattı.
  • Transgender Gençlik: Bir fotoğrafçı transgender gençlerin hayatlarını belgeledi. Gördükleri hakkında bazı düşüncelerini paylaştı.
  • Uzaktan Çalışma: Pandemi sırasında uzaktan çalışma, bazı insanlara bir geçiş ile ilerleme fırsatı sundu. Şimdi ofise dönmeye hazırlanıyorlar.
  • Kurumsal Dünya: Wall Street için çalışırken geçiş yapmak nasıl bir şey? Bir Goldman Sachs çalışanı deneyimlerini paylaşıyor.
Queer, renkli ve trans bireyler, LGBTQ dahil kabul edilen herhangi bir alanın ne kadar karmaşık olabileceğini bilir. Yıllardır, eşitlik için daha büyük çabalarla kimin temsil edildiği ve hatta eşitliğin hepimiz için nasıl göründüğü konusunda bir gerilim var. (Başrollerini komedyenler Bowen Yang ve Joel Kim Booster’ın oynadığı “Fire Island” adlı yakında çıkacak olan sinemada bile, yalnızca beyaz gey erkeklere odaklanmayan queer mekanlarda insanları gösterme çabasını görebiliriz.)

Sanatçı Lola Flash, “Unsung Fire Island” adlı bir dizi eser yarattı ve adadaki deneyimlerini sormak için çeşitli renkli insanlarla röportajlar yaptı. Resimde Antonio, Mx. dedi Flash. Kredi… Lola Flash

Ne zaman Hareket içinde ırk eşitliği söz konusu olduğunda, Siyah LGBTQ insanları, özellikle de Siyah trans kadınları en çok ilgilendiren konulara odaklanma eksikliği var. Siyah trans kadınlar, trans bireyleri etkileyen artan cinayet oranlarında aşırı temsil edilmeye devam ediyor. Black Lives Matter gibi hareketler Onur Yürüyüşü’ne dönüştürülmeye çalışılırken, çağdaş LGBTQ hakları hareketi polis vahşetine bir tepki olarak başlasa da direniş oldu.

Bu kopukluk barınma erişimini de kapsıyor: Siyah LGBTQ insanlar, LGBTQ gençlerinin genel olarak tüm genç evsizliklerin yüzde 40’ını oluşturduğuna dair zaten çarpıcı istatistikte orantısız bir sayı oluşturuyor.

Bu sorunlar, küçük, uzak Fire Island’da akut. Black and Brown Equity Council of Cherry Grove’un (BaBEC) başkanı ve kurucusu olan 38 yaşındaki Tomik Dash, “Daha geniş dünyada olan her şey, Fire Island adlı bu mikrokozmosta gerçekleşiyor” diyor. -2020 yazında kuruldu. “İnsanlar buraya dış dünyanın buraya dokunmadığını düşünerek geliyor, ama kesinlikle dokunuyor.”

Benim gibi Bay Dash de 2020 yazında oraya koştu. Benim gibi Ateş Adası’na âşık olmuştu, ilk olarak 2015 yazında oraya günübirlik gezici olarak gitmiş, uzanmış. Adanın en sevilen sanatçılarından biri olan Siyahi trans kadın Lina Bradford tarafından DJ’lik yapılan adada popüler bir happy hour olan Low Tea’ye gitmeden önce sahilde. O zamanlar orada barınma da sağlayan yazlık işler bularak, o zamanlar karşılayabileceği tek yol olan daha uzun bir süre kalmak için geri dönüyordu. Sonunda, rekabet gücünü koruyan zorlu Pines kiralama ağı içinde bir hisse satın almanın bir yolunu buldu. Ancak 2020 yazı farklıydı, çünkü George Floyd cinayetinin görüntüsü tekrar tekrar oynatıldı. İnsanlar deneyimleri hakkında daha önce hiç görmediği şekillerde konuşmaya başladılar.

Sonra grafiti olayı oldu ve onun için her şey değişti.

Birisi Cherry Grove’daki bir binaya sprey boyayla ‘BLM’ çizdi, bir Facebook tartışması patlak verdi ve bir bölünme çok netleşti. Bazı beyaz sakinler, topluluğun bunu kimin yaptığını bulması ve kolluk kuvvetlerini dahil etmesi gerektiği yorumunu yaptı. Diğerleri, polisi aramanın yalnızca duvar yazılarının gündeme getirmeye çalıştığı sorunları sürdüreceğini insanlara hatırlatmaya çalıştı. Bay Dash, moderatörler her şeyi kapatmak zorunda kalmadan önce bu çevrimiçi tartışmayı izledi ve siyah karşıtı olmayı durdurmak için bazı beyaz sakinlere kendi yanıtını yayınlamaya karar verdi.

“Fire Island, daha özel olarak Cherry Grove ve Pines mahalleleri, genellikle LGBT+ topluluğundaki insanlar için ülkedeki en misafirperver yerlerden ikisi olarak lanse ediliyor” diye yazmıştı yeni dergisinde. sadece adada başlatıldı. “Ancak son olaylar, uzun zamandır bildiklerimi doğruladı. Bu yerler herkese, özellikle de Siyah ve esmer insanlara karşı her zaman sıcak gelmiyor.”

Günler sonra, sanatçılar ve aktivistler Victor Jeffreys II ve Angelo DeSanto, 300’den fazla kişinin destek verdiği sahilde bir Siyahların Hayatı Önemlidir yürüyüşü düzenledi. Bu ivmeyle, adada BaBEC ve Siyah Eşitlik Komitesi adlı benzer bir grup tarafından yönetilen ve Juneteenth odaklı etkinlikler de dahil olmak üzere çeşitli girişimlerle bugün de devam eden bir hareket tutuldu.

Mx. Flash bunun gibi fotoğraflar çekti ve renkli insanlara Ateş Adası hakkında sorular sordu. Yanıtlarındaki ortak tema, “çoğunlukla beyaz gey erkeklerin denizleri arasında” kendilerini yalnız hissettikleriydi. Resimde Afua, Mx. dedi Flash. Kredi… Lola Flash

Hedefleri Bu çalışma sayesinde adayı artık renkli insanların koşabileceği ve kendilerini daha iyi hissedebilecekleri bir yer haline getirmektir. Grupların savunmaya devam ettiği ve henüz çözemediği bu çalışmanın büyük bir kısmı, orada gördükleri eşitsizliklere yapısal bir çözüm olarak tüm alanın ev sahipliğini çeşitlendirmeyi amaçlayan konuttur.

“Bu en zoru,” dedi Bay Dash, daha erişilebilir konut hayallerini tartışırken. pandemi. “Ev sahipliğinin önündeki engeller sadece Fire Island’da değil, tüm ülkemizde var olan sistemik bir şey.”

Grup, belki çözümüne yardımcı olması için emlakçılarla bilinçsiz önyargı eğitimi yapmayı düşündü, ancak bu bile sorunun temel nedenine ulaşamadı. Siyah queer insanlar henüz aynı sermayeye erişime sahip değiller.

Pandemi sırasında, çoğunlukla Siyah trans bireyler tarafından yönetilen bir grup kuruluş, bu sorunla doğrudan – hatta algılanan güvenliğin dışında bile – başa çıkmaya çalıştı. HIV/AIDS krizi sırasında gerçekten güvenli sığınaklar haline gelen bu ünlü eşcinsel yerleşim bölgeleri.

Ceyenne Doroshow liderliğindeki GLITS gibi kuruluşlar, pandemi vurduğunda New York’ta trans insanlara istikrarlı konut sağlamak için 1 milyon doların üzerinde para topladı. New Orleans’ta, trans liderliğindeki bir grup olan House of Tulip, fon topladı ve sadece orada çoğunlukla LGBTQ renkli insanlara gerçek konut seçenekleri sunmaya başlamakla kalmadı, aynı zamanda bunu Louisiana eyaletinde arazi tröstlerini güvence altına alarak yaptı. Colorado’da bile, çoğunlukla transeksüel ve cinsiyete uymayan insanlara barınma ve iş desteği sağlayan Tenacious Unicorn Ranch adlı bir alpaka çiftliğinin ortaya çıktığını gördük.

Provincetown’da, şehir yetkilileri, pandemi daha pahalı hale getirmeye devam ettiği için daha uygun fiyatlı konutlar oluşturmak için parayı yeniden yönlendirmeye çalışıyor.

Yani, bazı değişiklikler yavaş oluyor ve bu, bazı insanların iyimser hissetmesine neden oluyor. Ama hala yapacak çok iş var.

63 yaşındaki Lola Flash, daha ırkçı bir Ateş Adası için hazır.

Yakın zamanda bana “Olması gereken bu değişiklik için mükemmel bir yer olduğunu düşünüyorum” dediler. “Dışarıdaki adamlar bunun CEO’ları ve farklı düşünmeye başlamalarını ve farklılıkları benimsemelerini sağlayabilirsek, o zaman bir değişiklik gelecektir.”

“Belki hayatımda değil ama bir süre sonra” diye devam ettiler.

Maks. Çalışmaları Çağdaş Arka Müzesi’ndeki kalıcı koleksiyonun bir parçası olan üretken bir siyahi kuir fotoğrafçı olan Flash, 1990’lardan bu yana, hisse kiralama, arkadaşlarla kalma ve geçen yıl bir ortak çalışma yoluyla adada yaz geçiriyor. sanatçı ikametgahı. Bay Dash’e benzer şekilde, oradayken diğer tatilcilerden mikro saldırganlık paylarının adil olduğunu duydular, ancak 2020’ye kadar ırk hakkında gerçekten büyük bir şekilde düşünmediklerini söylüyorlar.

Sanatçı bir dizi yapmaya karar verdi. “Unsung Fire Island” isimli çalışmalarıyla adada bulunan çeşitli renkli queer insanlarla oradaki deneyimleri hakkında röportajlar yaptılar ve portrelerini çektiler. maks. Flash, konuşmaların hepsinde benzer temalar ve hikayeler barındırdığını söylüyor. Ortak nakarat, çoğunlukla beyaz gey erkeklerin denizleri arasında kendilerini ne kadar yalnız hissettikleriydi.

Çok iyi bildiğim bir duygu.

Kalbimde çok değer verdiğim bir topluluğun üyeleri sonunda benimki gibi bir bedeni kurtarmak için bir harekete katıldılar. Ancak bu kadar uzun sürmesine, Marsha P. Johnson ve Stonewall’ın hikayelerinin bile, bir pandemi hayatı durdurana kadar hayatımın gerçekten önemli olduğunu söylemelerini sağlayamadığı için kızgındım.

Ve bu anın kendi kendine devam etmeyeceği, daha önce yaz geçti, her zamanki gibi işlerine dönecekleri ve hayatlarının -ve oturdukları evlerin- her şeyi alt üst edeceği korkusuyla karıştı. Black Lives Matter imzalar ve hiç olmamış gibi davranır. “Feribottan indiğiniz anda Kara Ördek Yolu adında bir şerit var ve tüm Siyah ev sahiplerinin üzerinde olmasını istiyorum,” Mx. Flash, kıkırdarken bana şu anda sokaktaki tek Siyah ev sahibiyle tartıştıkları fikrini anlattı. “Bütün Kara evler olsaydı ne kadar harika olurdu hakkında konuşuyorduk.”

Maks. Flash güldü çünkü Black Duck Lane’deki Siyahlar komik olurdu, ama onlar da gergin bir şekilde güldüler çünkü o gün çok uzaktaydı. Ancak bunun gerçekleşmesinin hayali bizi radikal bir umuda götürüyor: Irkın ve paranın, hoş karşılandığımızı umduğumuz bir yerde tatile gitmek için engel olmadığı bir dünyaya ihtiyacımız var.

“Bütün insanların rahatlamak ve stres atmak ve eğlenceli bir yere gitmek ve okyanusun tadını çıkarmak için zamanı olmalı” dedi Bay Varela. “Ne kadar zengin olduğunla ilgili olmamalı.”

“Varsa ve queer iseniz, buna erişiminiz olmalıdır.”

Zach Stafford ödüllü bir gazeteci ve The Advocate’in eski genel yayın yönetmenidir. Halen Broadway’de “A Strange Loop”un ortak yapımcısıdır.