Brooke Shields, West Village’da Londra Tarzı Bir Ev Nasıl Yarattı?

Idealed

Active member
Brooke Shields 16. yaş gününü kutlarken annesi/müdürü Teri ile Yukarı Doğu Yakası’nda bir şehir evi satın aldı.

“New York’ta yerimiz olduğu için sessizdi ve lükstü. Bir arka bahçemiz vardı. Çocuk model, oyuncu ve profesyonel Calvin Klein kot tutkunu olduğu günlerden beri televizyon dizilerinde ve Broadway’de rol alan 57 yaşındaki Bayan Shields, Manhattan’ın ortasında büyümek için çok ayrıcalıklı ve güvenli bir yoldu” dedi. müzikaller yazdı, kitaplar yazdı, takılar tasarladı, Beginning is Now adlı dijital platformu kurdu ve birçok filmde rol aldı. (Son filmi “Holiday Harmony” bu hafta HBO Max’te yayınlanacak.)

Ancak koşullar ve banka bakiyeleri değişiyor ve yıllar geçtikçe, “Tabiri caizse varlıklarımı sadeleştirmem gerekiyordu,” dedi Bayan Shields.

“Yaşlandıkça eskisi kadar çalışmıyordum ve vermem gereken bazı kararlar vardı. Sonunda evlendim ve kocam New York’tan nefret etti,” diye devam etti tenis yıldızı Andre Agassi’ye atıfta bulunarak. “Beni evi satmaya ikna etti ve o evdeki tüm Şükran Günleri ve tüm anılar yüzünden ondan vazgeçmek zorunda kaldığım gün çok üzücüydü.”

Brooke Shields, oturma odası hakkında “Burası oturup okumaya ya da iğne işi yapmaya gittiğim yer” dedi. Kredi… The New York Times için Francis Dzikowski

Brooke Kalkanları, 57

Meslek:
Aktör

Sonsuz Aşk: “Yukarı Doğu Yakası’ndaki konakta yaşamakla ilgili sevdiğim her şey, ailemin burada deneyimlediği şeyler. Kızlarımın gerçekten bağlandığı ve onlar için bir rahatlık kaynağı olan tüm bu geleneklere sahibiz.

Bayan Shields taşındı, boşandı, yeniden evlendi, senarist ve yapımcı olan yeni kocası Chris Henchy ile şehir merkezinde bir çatı katı satın aldı ve şu anda 19 yaşında olan Rowan ve 16 yaşında olan Grier adında iki kızı oldu.

Ama sonunda çatı katı sıkışık bir yer gibi gelmeye başladı ve bir kumtaşı arayışı başladı.

“Bu benim için bir rüyaydı çünkü Yukarı Doğu Yakası’ndaki evimde sahip olduklarıma çocuklarımın da sahip olmasını istiyordum: bir komşuluk duygusuna sahip olmak ve bulması çok zor ve çok pahalı olan bir alana sahip olmak. New York’ta, ”dedi Bayan Shields. “Her yere baktık ama bir yer diğerinden daha iç karartıcıydı.”

Son olarak, bir emlakçı, Bayan Shields’ın dikkatini, West Village’da, tek ailelik bir evden sekiz birimli bir apartmana dönüştürülmüş, 20. yüzyılın başlarından kalma bir Greek Revival binasına yöneltti.

Bayan Shields mutfakta otururken, “Evin çok ciddi olmasını ve eski moda olmasını istemedim,” dedi. Kredi… The New York Times için Dimitri Mais

Hemen vuruldu. “Parçalanmış ve gerçekten yok edilmişti, ama sanki gelecekte her şeyi görebilirdim” dedi. “Los Angeles’ta olan kocamı aradım – bu, siz telefonunuzda tam video çekemeden önceydi – ve ‘Bunu görmek için burada olmadığınızı biliyorum, ama içimde çılgınca bir his var’ dedim.”

Burayı satın aldılar, 2008’in başlarında anlaşmayı tamamladılar ve Brooklyn merkezli bir tasarım/yapım firması olan MADE’yi bağırsak yenilemesi yapması için tuttular. Çiftin ev için açıklaması basitti: Eski haline geri koyun. Mümkün olduğunca, orada olanı çıkarmak, restore etmek ve yerine koymak istediler.

Bayan Shields, “Elimizden geldiğince katları ve merdivenleri korumaya çalıştık” dedi. “Tabut köşesi Kocamanbenim için, çünkü evin orijinaliydi.

Görünüşe göre her şey rehabilitasyona adaydı. Bayan Shields, bodrum kazıldığında, birkaç büyük kayanın kazıldığını ve “onları arka bahçeye tabure olarak koyduk” dedi. Kömür deposu kurtarıldı ve eski bir gemiden bir şarap dolabı – Bayan Shields’ın Bay Henchy’ye 10. yıl dönümü hediyesi – olması için yeniden tasarlandı. Bazı durumlarda, eşyalar başka bir yerden kurtarıldı: Oturma odasındaki taş şömine rafı, 2008 yılında yenilendiğinde Plaza Hotel’den kurtarıldı.

Bayan Shields, dekorun bir Londra şehir evini çağrıştırmasını istedi. Yardım için o ve Bay Henchy, İngiliz bir tasarımcı olan arkadaşları David Flint Wood’a başvurdu. Onları bir mobilya, malzeme ve dönem karışımına doğru dürttü: elle bloklanmış Zuber duvar kağıdı, Asya porselenleri, neo-Klasik İtalyan masaları. Jüt ve Lucite de temsil edilmektedir.

Şöminenin üzerindeki Keith Haring çalışması sanatçıdan bir hediyeydi. Kredi… The New York Times için Francis Dzikowski

İşbirliği, zarif ile kaprisli olanı birleştiren, şık ama sıcak mekanlar ortaya çıkardı. Oturma odasında XVI.

Bayan Shields, “Sade veya ciddi olmaktan hoşlanmıyorum,” dedi.

Ve kesinlikle eşyalarını fetişleştirmeye çalışmıyor. Bayan Shields, “Bir şeyler biriktirerek büyüdüm ve sonra bir şey giymek istediğimde, ya modası geçmişti ya da üzerime gelmiyordu,” dedi Bayan Shields. “Öyleyse şimdi tavrım, ‘Neyi bekliyorum?’

Mutfağın bir köşesindeki açık raflardaki kristal kadeh takımı mı? Ondan içiyor. İngiltere’nin en görkemli evlerinden biri olan Chatsworth House’daki bir müzayedede başarılı bir şekilde teklif verdiği sürahi mi? Ondan viski döküyor (kuşkusuz, iyi viski).

Bir gereç çekmecesini çekti ve çeşitli kaynaklardan topladığı bir avuç dolusu gümüş takımı çıkardı. “Oturup birinin evinde olan bir şeyi sonsuza kadar kullanabilmem gerçeğini seviyorum” dedi.

Bayan Shields, “Bize bağırsak onarımının çiftler için çok stresli olabileceği söylendi,” dedi. “Ama kocam ve ben aynı zevke sahibiz. Stresle de aynı şekilde başa çıkıyoruz. Tavrımız, ‘Eğer kalıplama bu kadar pahalı olacaksa, kalıp yaptırmayalım’ şeklindeydi.” Kredi… The New York Times için Dimitri Mais

Bayan Shields, ambalajsız kutular arasında büyüdüğü için – “Annem hiçbir yere taşınmayı asla bitirmedi” – başlangıçta, “bu eve tamamen sahip olmaya niyetliydi,” dedi. tamamlamak

Ama böyle bir kesinlikten geri adım attı. “Yeni şeyler alıyorum ve yeni şeyler buluyorum” dedi. Şu anda oturma odasındaki bar gereçlerinin düzeniyle uğraşıyor – 1920’lerin ve 30’ların amatör bir tenis yıldızı olan büyükbabası Frank Shields’ın bir turnuvada kazandığı som gümüş bir kupa da var. Ve bir aile İtalya gezisinin ganimetleri olan Murano bardaklarının yakın zamanda gelişini hesaba katarak, yemek odası büfesindeki masa manzarasını yeniden düşünüyor. Bayan Shields ayrıca, büyüyen kristal kibrit forvetleri koleksiyonunun bulunduğu yan masaya bir ekleme yapmayı düşünüyor.

“Yakında Oklahoma’ya gidiyorum ve bahse girerim orada harika küçük antikacılar vardır,” dedi. “Neye ihtiyacım var? Hiç bir şey . Ama kibrit forvetlerim var. Şimdi çok değerli bir mum enfiyesi bulmayı çok isterim.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.