C# dilindeki “var” anahtar kelimesiyle ilgili tartışmalar halen devam etmektedir.

Womanne

Member
C#’ta “var” kullanmak, türü yazılmamış programlama veya otomatik olarak kötü programlama uygulaması değildir.

Dün Essen’de .NET 2015 ve C# 6.0 bilgi günümüzün bir parçası olarak, C# geliştiricileri arasındaki eski bir tartışma yeniden kaynama noktasına geldi: c# anahtar kelimesini kullandıkları için öğretmenleri kitlesel olarak eleştiren bir avuç katılımcı vardı. var kullanım. Bu, “yazılı olmayan programlama” ve ayrıca “kötü programlama stili” dir.

var yazılmamış programlama değil

anahtar kelime var Microsoft bunu C# 3.0 ile tanıttı (yani 2007’de) ve şimdiye kadar tüm C# yazılım geliştiricilerinin bunun farkında olacağını düşündüm var türü yazılmamış programlama değildir ve bu nedenle değişken Visual Basic’te veya var JavaScript’te karşılaştırılabilir.

İle var gösterimi bir değişken bildirimine kısaltabilirsiniz. Yerine

Kundenverwaltung.Kunde kunde = new Kundenverwaltung.Kunde();

Yazabilirsin

var kunde = new Kundenverwaltung.Kunde();

O zaman değişken var müşteri ilk gösterimde olduğu gibi güçlü bir şekilde yazılmıştır. Bu nedenle hiçbir durumda değişkeni kullanamazsınız. müşteri farklı kullanın. ödevler müşteri = 1 VEYA müşteri = “metin” C# derleyicisi artık bunu kabul etmez. Eleştiri ki var “türlenmemiş programlama” olduğu için temelsizdir.

Ayrıca “kötü programlama stili”, var hayır, çünkü Microsoft “C# Kodlama Kurallarında (C# Programlama Kılavuzu)” kullanılmasını bile önermektedir. var dün yukarıdaki gibi gösterilen durumlarda:

“Değişkenin türü atamanın sağ tarafından belli olduğunda veya kesin türün önemli olmadığı durumlarda yerel değişkenler için örtülü yazmayı kullanın.” Ayrıca orada şöyle diyor: “Tür atamanın sağ tarafından belli olmadığında var kullanmayın.” Katılıyorum: her zaman yapmamalısın var kullan ve dün öğretim görevlileri de kullanmadı. Microsoft’un “C# Kodlama Kurallarına” göre çalıştınız. Tartışmaya güzel bir katkı vardün gösterilen kullanımın altını çizen burada da bulunur: “Örtülü Yazmanın Kullanımları ve Kötüye Kullanımları”.

Resharper, yapmazsanız uyarır var kullanılmış

Köklü C# Resharper gibi kodlama stili araçlar, bir uyarı (!) verir ve bir düzeltme önerirse var kullanılmamış:

Resharper ne zaman uyarır

Resharper yapımcısı JetBrains, 2008’de bu uyarıyı ayrıntılı olarak açıkladı ve “kodunuzun kendi adına nasıl konuştuğunu geliştirin” sonucuna vardı.

Gerçekten de, program kodunun okunabilirliği var genellikle daha iyi:

Kötü:

Dictionary<int, Dictionary<int, Kunde>> dictionary
= new Dictionary<int, Dictionary<int, Kunde>>();

Daha iyi:

var dictionary = new Dictionary<int, Dictionary<int, Kunde>>();

Kesin konuşmak gerekirse, kimler var beğenmeme, küçük bir azınlık, StyleCop “‘var’ anahtar kelimesinin kötüye kullanılması” kuralının önerilen tanıtımı için yalnızca 8 (sic!) oyla kanıtlandığı gibi. Bu azınlık, C# kodlama kurallarına uyan çoğunluğa tolerans göstermelidir.

.NET 2015 Bilgi Günü, 11 Mayıs’ta Münih’te tekrar gerçekleşecek. varsa merak ediyorum var o da yine sorun olur.

()

Haberin Sonu