Darmstadt’ta BASTA bahar incelemesi

Womanne

Member
Geçen hafta Darmstadt’taki Maritim Otel’de yine çok şey oldu. Organizatör Software & Support Media’ya göre, BASTA konferansına bir önceki yıla göre 100’den fazla katılımcı vardı. Saymadım ama koridorlar dardı (dürüst olmak gerekirse: bazen çok dardı!) ve oteldeki en büyük oda artık açılış konuşmaları için yeterince büyük değildi, bu yüzden yan odada bir video yayını vardı .

İçerik açısından BASTA, .NET’in ötesindeki web teknolojilerine giderek daha fazla odaklanıyor: HTML5, CSS3, JavaScript. Ayrıca Node.js hakkında ilk kez Christian Gross tarafından bir konferans verildi.

TypeScript sınıfım, üçü dışında tüm katılımcıları TypeScript’e daha yakından bakmaya ikna ettiğim bu dersle iyi geçti. Tabii ki, daha eski .NET geliştiricilerinin TypeScript’e diğer alanlardaki geliştiricilerden kesinlikle daha açık olduğu söylenmelidir. Ancak Microsoft’un bir araya getirmek ve web dünyasına girişlerini kolaylaştırmak istediği tam olarak .NET geliştiricileridir. TypeScript 1.0 için Sürüm Adayı (diğer adıyla Sürüm 0.9.7), BASTA sırasında yayınlandı. Bunu zaten konferansımda gösterdim. Konferans videoya kaydedildi ve yakında YouTube’da mevcut olacak.

Her zaman olduğu gibi, sunumlarımın slaytları indirilebilir:

YETER’den sonra, YETER’den önce gelir. Sonbahar konferansı 22-26 Eylül 2014 tarihleri arasında Mainz’de gerçekleştirilecektir. Bunun için web sitesi henüz çevrimiçi değil. Henüz bir indirim kodum yok. Katılmak ve indirim kodu almak istiyorsanız hemen benimle iletişime geçin.

()

Haberin Sonu