‘Görünmeyen Görüş’ kiralamak mı? Bir Broker ve Face Time Yardım Edildi

Idealed

Active member
2017’de Yine Batiste ve kocası Scott Honeychurch’ün küçülme zamanı gelmişti. 2006’dan beri Washington DC’nin Mount Pleasant semtinde üç yatak odalı bir apartman dairesine sahiplerdi. Ancak Dr. Batiste, hasta annesinin devini almak için Houston’a taşınmaya karar verdiğinde, “Bunu düşündük” dedi, “çünkü Kariyerimiz yüzünden ayrılacaktık, bir ipoteğe ayak uydurmaya çalışıyorduk ve Houston’daki kiram çok fazla olurdu.”

Şimdi 63 yaşında olan ve hemşirelik idaresinde çalışan Bay Honeychurch, Washington’da kaldı ve Mount Pleasant’ta bir Viktorya dönemi evinin en üst katını kiralamaya başladı; Şimdi 65 yaşında olan Dr. Batiste, Houston’da St. John’s School’da çeşitlilik şefi olarak iş bulduğu bir daire buldu.

Kariyerleri yaşadıkları yeri belirlediği için Teksas’a birlikte taşınmak bir seçenek değildi. Çift, dört yıl boyunca mesafeyi başardı. Bay Honeychurch, Teksas’a taşınmayı bile denedi, ancak Washington’daki hemşirelik işiyle karşılaştırılabilir bir iş bulamadı ve birkaç ay sonra DC’ye döndü.

Mutfak bol miktarda alan ve önyükleme yapmak için doğal ışık sunar. Kredi… New York Times için Tom Sibley
Batiste’nin köpeği Bravo, zamanının çoğunu New Jersey’de geçirir, ancak diğer babası Scott Honeychurch’i Washington’da sık sık ziyaret eder. Kredi… New York Times için Tom Sibley

Dr. Batiste, annesi Gertrude Batiste’nin yaşadığı Houston ile San Antonio arasında yaklaşık dört saatlik bir yolculukla üç yıl geçirdi. Mayıs 2020’de bir Covid kilitlenmesinin sancılarında öldü, ancak hayatının son beş haftasını onun yanında geçirmeyi başardı.

Cenazeden sonra Dr. Batiste bir sonraki hamlesini düşünmeye başladı. “Geçtiğinde,” dedi, “Beni Teksas’ta tutan hiçbir şey yoktu.” Bay Honeychurch’e yaklaşmasını sağlayacak fırsatlar arayarak bir iş aramaya başladı.

2021 baharında kuzey New Jersey’deki bağımsız bir okuldan teklif aldı. Pozisyon için heyecanlıydı – nişan için okul müdür yardımcısı olacaktı – ama iş lojistik bir sorun oluşturuyordu. Birkaç ay içinde taşınması gerekiyordu ve okul yılı apartman avına çıkmadan önce izin alamadı. New Jersey’de ya da New York bölgesinde hiç yaşamamıştı ve yakında kendisine görünmeyen bir daire kiralamak zorunda kalacaktı.

Hudson Nehri’nin manzarası, opera ve tiyatronun keyfini çıkarmak için sık sık seyahat ettiği Manhattan manzaralarından hoşlanan Dr. Batiste için büyük bir çekicilikti. Kredi… New York Times için Tom Sibley

Neyse ki, Dwight-Englewood’daki yönetim, onu daha önce okulda bir çocuğu olan ve aynı zamanda Englewood Cliffs, NJ’deki Sotheby’s International Realty için emlakçı olan bir ebeveyn olan Roberta Friedman ile bağlayarak ona bir yaşam çizgisi attı.

“Roberta harikaydı,” dedi Dr. Batiste. “Çok tesadüfiydi.” Ona arazinin düzenini verdi, bölgedeki farklı mahalleleri açıkladı ve neleri karşılayabileceğini bulmasına yardım etti.

Yeni okulu ile bağlantısı olan bir ajanla çalışmak, Dr. Batiste’in süreçte rahatlamasına ve Bayan Friedman’a güvenmesine de yardımcı oldu. “Beni yanlış yöne yönlendirmeyeceğine dair kesin bir güvenim vardı” dedi.

Bu güven, Bayan Friedman’ın kendisine Fort Lee, NJ’de yaşadığı binada üç yatak odalı bir birim de dahil olmak üzere birkaç kiralama seçeneği göndermesiyle güvence altına alındı. Batiste ilgilendi, ancak Bayan Friedman, daireden Face Time’da onunla buluşana kadar çenesi düşmedi.

Hemen Hudson Nehri ve Manhattan’ın nefes kesici manzarasına sahip olarak satıldı ve Temmuz 2021’de taşındı. Galli teriyeri Bravo bile etkilendi. Köpek genellikle oturur ve şehre doğru bakar.

Ev ofisi, bir kürek makinesi ve Barack Obama’nın başkanlığından çerçeveli gazete ve dergi kapakları içeriyor. Kredi… New York Times için Tom Sibley

Dr. Batiste, içeri adım atmadan bir apartman dairesini uzaktan gezmenin kolaylığına atıfta bulunarak, “Sanırım bunun için Apple’a teşekkür etmeliyiz,” dedi.

Dr. Batiste yaşadığı mahalleyi sever ve özellikle pencereden görebildiği mahalleleri takdir eder. Daha önce Bravo’yu yakındaki George Washington Köprüsü’nde maceralı bir gezintiye çıkarmaya çalıştı, ancak bir sağanakta yakalandılar. Bay Honeychurch’ü aradı ve talihsizliği anlattı. Dr. Batiste gülerek, “’Bravo’yu George Washington Köprüsü’nde tüm bu yağmur ve tüm bu gürültüyle birlikte mi yaşadınız?” dedi. “Benim hakkımda hiçbir şey söylemedi!”

5.000 $ | Fort Lee, NJ

Gene Batiste, 65

Meslek
: Okul yöneticisi

New Jersey’de izin günleri : “Scott ziyarete geldiğinde, Edgewater’da gerçekten sevdiğimiz, Haven adlı bir restorana gidiyoruz – tam su kenarında. Ve Whole Foods’ı seviyoruz ve Trader Joe orada.”

Manhattan’daki tiyatro bölgesinde gezinirken : “Bir keresinde New Jersey Transit’i denedim ve büyük bir aptallık yaptım. Tekrar deneyeceğim ama şimdilik araba kullanıyorum ve BestParking adlı bir park uygulaması kullanıyorum. O kadar kolay.”

Dr. Batiste ve Bay Honeychurch 20 yıldır birlikteler. Dr. Batiste’nin Ulusal Bağımsız Okullar Birliği’nde başkan yardımcısı olarak görevi için seyahat ettiği Los Angeles’ın bir mahallesi olan Marina del Rey’deki bir otel barında buluştular. O sırada Crystal Springs, Va.’da yaşıyordu ve Bay Honeychurch Los Angeles’ta yaşıyor ve bir hemşire olarak çalışıyordu.

Bay Honeychurch aynı yerde yaşamalarını önerdiğinde, Dr. Batiste işleri resmileştirmek istedi. “Beyoncé ‘Beğeniyorsan bir yüzük takmalıydın’ ile henüz çıkmamıştı ama 2003’te karşılığı ne olursa olsun, ben öyle söyledim.”

2003’te Sevgililer Günü’nde Hawaii’de bir taahhüt töreni yaptılar ve Bay Honeychurch kısa süre sonra Virginia’ya taşındı. Eşcinsel evlilikler Washington’da 2010’dan beri meşrudur ve Dr. Batiste ve Bay Honeychurch 2014’te oradaki St. Margaret’s Piskoposluk Kilisesi’nde evlendi. Bir yıl sonra Yüksek Mahkeme, Obergefell vs. ulusal olarak evlenmelerine izin verildi.

Bravo da manzaranın keyfini çıkarıyor ve genellikle pencere kenarında takılıyor. Bay Batiste, “Bence o yarı kedi, çünkü orası en sevdiği yer,” dedi. Kredi… New York Times için Tom Sibley

Çift, özellikle okul programlarıyla eğlendikleri boş zamanları göz önüne alındığında, Washington ve Fort Lee arasındaki mesafeyi yönetmeyi kolay buldu. Dr. Batiste, her beş veya altı haftada bir birbirlerini görmek için seyahat ettiklerini ve genellikle iş etkinlikleri için birbirlerine katıldıklarını söyledi.

İş ve uzak mesafeli bir evlilik boş zaman için çok az zaman sağlarken, Dr. Batiste Manhattan’a yakınlığının tadını çıkarıyor. 1980’lerde ve 90’larda öğretmen ve daha sonra okul yöneticisi olmasının yanı sıra profesyonel bir opera sanatçısıydı ve New York’taki kültürel fırsatlardan yararlanmayı seviyor. Geçen sonbaharda ilk kez Metropolitan Opera’ya gitti.

The New York Times köşe yazarı Charles M. Blow’un 2014 yılındaki bir anısına dayanan Terence Blanchard’ın “Fire Shut Up In My Bones” filmini izledi. “Benim için inanılmaz bir ilk Met deneyimiydi” dedi.

Sık sık şehre geri döndü ve Broadway ve Off Broadway’de, genellikle bölgede yaşayan eski bir sınıf arkadaşıyla birlikte bir dizi oyun gördü. Dr. Batiste, “Şu anda sahip olduğum her fırsat, şehir benim kaçışım” dedi. “Hem profesyonel hem de kişisel tatmin için ve ayrıca açıkçası, kendini deva için. İbadet olsun, eğlence olsun, her şey şehirde.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.