Hayal kırıklığına uğramış bir Hamptons Alıcısı Bir Alternatif Seçiyor: Kendiniz İnşa Edin

Idealed

Active member
Amanda Brezing, 2017 yılında Hamptons’ta yazlık ev aramaya başladığında, ortak bir sorunla karşılaştı.

Manhattan’da finans alanında çalışan 36 yaşındaki Bayan Brezing, “İşler biraz pahalı görünüyordu ve hiçbir şey gerçekten istediğim gibi değildi” dedi. “Bu yüzden karaya bakmaya karar verdim.”

Sevdiği bir evi tasarlaması için bir mimar tutmanın kesinlikle daha iyi bir değer sağlayacağını düşündü. Okyanus kıyısında bir mülk için bütçesi yoktu, ancak Springs’te sessiz bir çıkmaz sokakta ağaçlarla dikilmiş yaklaşık yarım dönümlük bir arazi bulabildi. korumak.

Amanda Brezing için East Hampton, NY’de bir ev inşa etmek, bir tane satın almaktan daha mantıklıydı. Oza Sabbeth Architects’in kendisi için tasarladığı, cam bir koridorla birbirine bağlanan üç ciltten oluşuyor. Kredi… New York Times için Eric Striffler

Bayan Brezing, Ağustos 2018’de 337.500$’a arsa satın aldıktan sonra, müdürlerin projeye yakından dahil olacağı küçük, yerel bir firma bulmayı umarak bir mimar aramaya başladı. “Tasarımda sakinleştirici, düşünceli unsurların yanı sıra çok modern bir şey istemek için yaptığım vizyonu paylaşmaları benim için gerçekten önemliydi” dedi.

Bayan Brezing ayrıca iç-dış mekan yaşamını destekleyecek ve arkadaşlarını ve akrabalarını rahatça eğlendirecek yeterli alana sahip bir ev istedi. “Üç kız kardeşli büyük bir ailem var ve onları New York’taki küçük dairelerimde gerçekten ağırlayamadım” dedi. “Bu yüzden, hep birlikte bir araya gelip hatıralar yaratabileceğimiz bu işlevsel alanlara sahip bir alan istedim.”

Birkaç adayla görüştükten sonra, Bridgehampton ve Manhattan’da ofisleri bulunan ve yakınlarda hayran olduğu birkaç ev inşa eden Oza Sabbeth Architects’i işe aldı. Şirket, inşaat kolu Çağdaş Green Home aracılığıyla anahtar teslimi tasarla-inşa et hizmeti sundu.

Kurucuları Nilay Oza ve Peter Sabbeth siteyi ziyaret ettiklerinde hemen bir meydan okuma gördüler: Bayan Brezing mahremiyet istedi, ancak her iki tarafta ve caddenin karşısında komşuları vardı.

Bay Oza, “Partiler oldukça küçük ve daha çok banliyö tarzında sıralanmış” dedi.

Bay Sabbeth, “Bakıp başka bir ev göremeyeceğiniz tek yer arka kısımdı,” diye ekledi.

Oturma odasından sürgülü cam kapılar, odunlu şömineli açık yemek alanına açılmaktadır. Kredi… Conor Harrigan

Bay Oza, böyle bir çok şey için tipik bir yaklaşımın, evi sokağa yakın bir yerde inşa etmek, büyük bir arka bahçe oluşturmak ve yanlara sadece birkaç küçük pencere yerleştirmek olacağını söyledi. Ama bunun Bayan Brezing’in istediğini elde edemeyeceğini biliyorlardı. Bu yüzden evi, merkezdeki dış mekanların etrafına monte edilebilecek birkaç farklı bileşene ayırmaya karar verdiler.

Oza, “Bu iç avluları yaratarak manzarayı kontrol altına almaya karar verdik” dedi.

Tasarladıkları 3 bin metrekarelik tasarımın birbiriyle bağlantılı üç hacmi var: Caddeye yakın olan birincisi, üç misafir odası içeriyor. Sokağa da yakın olan ikincisi, garajı içeriyor. Ve üçüncüsü – ilk ikisine dikilmiş avluların yanından geçen cam duvarlı bir koridorla bağlı – ana oturma ve yemek alanını, mutfağı ve birincil süiti içeriyor. Oradan uzun bir pergola, şömineli bir açık hava yemek alanına uzanır ve havuz güvertesine çıkar.

Her bir hacim, Hamptons’ın imzası olan sedir kiremitlerle kaplanmıştır, ancak asimetrik piramit şeklinde bir çatı ile tepesinde cam bulunur, bu da dışarıda çarpıcı bir form ve içeride yüksek bir tavan oluşturur. Firması Geoffrey Nimmer Landscapes ile sahada işbirliği yapan Bay Oza, evin her bölümü belirli görüşlere yanıt verecek şekilde tasarlandı, “şöminenin yanındaki açık oturma alanı veya çok iyi düzenlenmiş bir avlu gibi” dedi.

İçeride, mimarlar Henry ile çalıştıMutfak, banyo bâtılaları ve dolaplar üzerine inşa edilmiş. Birincil banyoda, Bayan Brezing’in bulduğu Splinterworks’ten hamak benzeri karbon fiber küveti desteklemek için duvarların içine çelik takviyeler eklediler.

Sonunda, inşaat maliyetleri metrekare başına 800 dolara ulaştı; Bayan Brezing, çoğu için temettü olarak bir inşaat kredisi aldı. Çağdaş Green Home, 2019 sonbaharında temeli attı ve pandemi kaynaklı gecikmelerin ardından evi 2022 Ocak’ta tamamladı.

Gerekçesiyle Geoffrey Nimmer Manzaraları tarafından tasarlanmıştır. Kredi… Conor Harrigan

Evi döşeme zamanı geldiğinde, Bayan Brezing yavaşlamaya karar vermeden önce birkaç iç mimarla görüştü.

“Doğruyu söylemek gerekirse, mobilya çok pahalı,” dedi. “Ne istediğimi anlamak için bir süre uzayda olmak istedim, ama aynı zamanda ne kadar para harcamak istediğime de dikkat etmem gerekiyordu.”

Her şeyi önceden satın almak yerine, mobilyaların çoğunu Meridith Baer Home’dan kiraladı ve yavaş yavaş bazılarını kendi parçalarıyla değiştirmeye başladı. Kiralık mobilyalar, yaşam tarzı için neyin en iyi olduğunu bulmasına izin verdi. Örneğin, dış mekan şezlongları, kirlenen ve temizlenmesi zahmetli minderlerle geldi, “bu yüzden minderli kalıcı şezlonglar almayacağım” dedi.

Bayan Brezing, mobilyaları çözerken, kız kardeşleri ve arkadaşlarıyla evde olabildiğince çok zaman geçiriyor. Ve Oza Sabbeth ile çalışma süreci tam olarak umduğu şeydi.

“Ev gerçekten özel ve onlarla çalışmak gerçekten eğlenceliydi” dedi. “Risk almaya istekliydiler ve ben de onlarla gitmeye istekliydim.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.