Kara Uçuş Bir Entegrasyon Modelini Değiştirebilir mi?

Idealed

Active member
Selena Boyer, muhteşem tarihi evleri, çeşitli nüfusu ve üst düzey okullarıyla ulusal çapta bilinen yemyeşil bir Cleveland banliyösü olan Shaker Heights’ta büyüdü. 1950’lerden bu yana, bir grup komşu gönüllü olarak Shaker Heights’ı entegre etmek için bir araya geldiğinde, topluluk Amerika’nın ırksal politikasını kendi başarılı ırk ilişkileriyle değiştirmekle gurur duyuyor.

Çok kültürlülüğün o kadar temel bir değer olduğu ve Shaker Heights Lisesi’ndeki en büyük kulübün pozitif ırk ilişkilerine odaklanan bir grup olduğu Shaker’da siyah ve beyaz çocuklara eşit şansa sahip oldukları söyleniyor.

Ancak altı yıl önce oğlu doğduğunda, Siyahi olan Boyer Hanım bir şeylerin aşındığından endişelendi. Siyah ve beyaz öğrenciler arasındaki uçurum açılıyordu: 2011’de bölgedeki Siyahi sekizinci sınıf öğrencilerinin en az yüzde 73’ü sınıf seviyesinde veya üzerinde okuyordu; Ohio Eğitim Bakanlığı’na göre, 2021’de bu sayı hızla yaklaşık yüzde 27’ye düştü.

Shaker Heights artık birçok Siyah aile için ilk tercih değildi ve Siyah ailelerin komşu kasabalara sürünen bir göçü şekillenmeye başlıyordu. 2000’den 2020’ye kadar, bir başka Cleveland banliyösü olan Solon’daki Siyah nüfus, yüzde 6’nın altından neredeyse yüzde 12’ye iki kattan fazla arttı.

Amerikan banliyöleri, beyazların kaçış sorunuyla uzun süredir karşı karşıya. Birçoğu, son on yılda sınıfta sistemik ırkçılıkla mücadele etmek amacıyla başlatılan girişimlere işaret ediyor – çocuklarının akademik başarısı söz konusu olduğunda yarardan çok zarar verdiğini düşündükleri iyi niyetler.

Shaker Heights’ın Siyah popülasyonundaki taban az olsa da, devlet okulu sistemindeki değişim dikkat çekicidir. 2012’de Siyahi öğrenciler öğrencilerin yarısından biraz fazlasını oluşturuyordu; şimdi nüfusun yaklaşık yüzde 45’ini oluşturuyorlar. Aynı zaman diliminde, beyaz öğrenci nüfusu yaklaşık yüzde 37’den yaklaşık yüzde 39’a yükseldi.

42 yaşındaki Bayan Boyer, 20 yılını okul sisteminde birinci sınıf öğretmenliği yaparak geçirdi; yakın zamana kadar kocası beyzbol koçu olarak çalıştı. İkisi de Shaker okullarının ürünü ama dört yıl önce Boyer Hanım gönülsüz kocasını ayrılma zamanının geldiğine ikna etti. Solon okul bölgesinde geniş bir arka bahçesi olan 2.700 metrekarelik bir ev satın aldılar. Onlar, son on yılda Solon’a taşınan yüzlerce yeni Siyah sakinden biri.

Ev değerleri ve okul sıralamaları, aynı emlak madalyonunun iki yüzü olarak var olur. Amerikalı çocukların yaklaşık yüzde 90’ı devlet okuluna gidiyor ve daha yüksek okul harcamaları daha yüksek mülk değerleri üretiyor. Daha güçlü okul sıralamaları, genellikle daha yüksek emlak vergileri için gerekçe olarak sunulur. “Bir topluluk, tuttuğu okullarla tanınır” sloganıyla yönetilen Shaker Heights, Ohio’daki en yüksek vergi oranlarından birine sahip.

Kendi ebeveynlerim, beyaz Yahudiler, 1980’lerde, okullarının bana ve kız kardeşime birçok farklı türden çocuğun yanı sıra yüksek kalitede bir eğitim vermesini umarak Shaker’ı seçti. Okullara erişimin şehrin emlak vergilerini haklı çıkardığını düşünüyorlardı.

Daha varlıklı bazı Siyah aileler geçenlerde bana, Shaker Heights’ın artık paraya değmeyeceğine karar verdiklerini söylediler ve entegre mahalleler ve okullardan oluşan model bir topluluğun uzun süredir devam eden dokusunu yırtmakla tehdit ettiler. (Solon’da daha yüksek dereceli okullar, daha düşük vergiler ve neredeyse yüzde 70’i beyaz olan bir nüfus var. Shaker Heights’ta beyazlar nüfusun yaklaşık yüzde 55’ini oluşturuyor.)

Siobhan Aaron, Shaker Heights okul bölgesinden, emlak vergilerinin önemli ölçüde daha düşük olduğu Shaker Heights’ın 15 mil güneyinde bir topluluk olan Twinsburg’a taşındı. Oğlunu özel okula yazdırdı. Kredi… The New York Times için Daniel Lozada

2020’de 16 yaşındaki oğlu Kareem’i özel okula geçiren ve ardından taşınan 42 yaşındaki Siobhan Aaron, “İmkanları olan, Siyahi ve yüksek performanslı Siyah çocukları olan ebeveynler Shaker’ı terk ettiler” dedi. bölgeden, Shaker Heights’ın 15 mil güneyinde, emlak vergilerinin önemli ölçüde daha düşük olduğu bir topluluk olan Twinsburg’a.

Bayan Aaron, genellikle odadaki bir avuç Siyah öğrenciden biri olduğu Shaker Heights Ortaokulunda onur dersleri almasına rağmen, Kareem’in Siyah olduğu için fazladan yardıma ihtiyacı olduğunu varsayan yöneticiler tarafından sık sık klişeleştirildiğini söyledi. , Case Western Üniversitesi’nde hemşirelik yardımcı doçenti. Son değişikliklerin oğluyla ilgili beklentileri daha da azaltacağından endişeliydi.

Bölge müfettişi Dr. David Glasner, beyaz çarpık olan onur sınıflarının çoğunu ortadan kaldırarak akademik ayrımcılığı ele almaya çalıştığını söyledi. Kredi… The New York Times için Daniel Lozada

Bölge müfettişi Dr. David Glasner, hedefin tam tersi olduğunu söyledi: Daha başarılı öğrenciler, akranlarını yükselmeleri için teşvik edeceklerdi.

Beyaz olan 44 yaşındaki Dr. Glasner, “Amacımız seviye atlamak, aşağı değil,” dedi. “Üstün yetenekli öğrenciler için uygun olan müfredat ve eğitim genellikle tüm öğrenciler için iyidir.”

Boyer Hanım, evde yeterli desteği olmayan öğrencilere yardım etmek için mücadele ettiğini söyledi. Sınıfında sınıf seviyesinin altında performans gösteren neredeyse tüm öğrencilerin Siyah olması onu hayal kırıklığına uğratıyordu.

“İnsanlar tüm bu çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık girişimlerine sahip olduğumuzu söyleyebilir, ama olan bu. Rakamlara bak. İyi durumda olan çok az Siyah çocuk var ”dedi.

Bayan Boyer, halen Shaker Heights’ta öğretmenlik yapmaktadır; kocası şimdi Solon Lisesi’nde koç. 6 yaşındaki oğulları Solon’daki anaokuluna gidiyor; 5 yaşındaki kızları gelecek yıl ona katılacak.

Boşluk

Düzinelerce röportajda, Siyah ve beyaz Shaker Heights sakinleri aynı şeyi söyledi: Shaker Heights entegre görünüyor, ancak üstün yetenekliler ve onur sınıflarının uzun süredir ezici bir çoğunlukla beyaz olduğu okullarında, bundan başka bir şey değil. Okul bölgesinin 2020-21 Stratejik Planı Yıllık Raporundaki Veri, Siyah öğrencilerin yüzde 31’inin 10. sınıf dil sanatları için yeterlilik gereksinimlerini karşılamadığını ortaya koyarken, beyaz öğrencilerin yüzde 1,95’i; sekizinci sınıf cebir yeterliliği söz konusu olduğunda, beyaz öğrencilerin yüzde 5,45’ine kıyasla Siyahi öğrencilerin yüzde 60’ı çıtayı karşılamadı.

2019’da, lanet olası bir Washington Post makalesi, okul bölgesindeki Siyah ve beyaz öğrenciler arasındaki akademik eşitsizlikleri gözler önüne serdi.

Daha önce Shaker’ın geçici lise müdürü ve bölgenin müfredattan sorumlu yönetici direktörü olarak görev yapan Dr. Glasner, makale yayınlandığında sadece birkaç aydır bu görevdeydi. Kısa bir süre sonra, hem Shaker Heights şehri hem de Shaker Heights Halk Kütüphanesi ile ortaklaşa finanse edilen bir plan olan Forward Together’ı duyurdu. Birkaç ilkokulun yerini değiştirmek, şehrin daha zengin mahallelerinden beyaz öğrencileri düşük gelirli hanelerden Siyah öğrencilerin olduğu sınıflara getirmek için bir öneri içeriyordu. Pek çok bölge sakini, bunun ev değerlerini düşüreceğinden ve topluluklarını yeniden şekillendireceğinden korkarak protesto etti. Dr. Glasner, planın büyük olasılıkla yeniden çalışılacağını söyledi.

Ardından, 2020 yazında, ırksal hesaplaşma tüm ülkeyi sarsarken, Dr. Glasner, bölgenin ortaokulda akademik takibi sona erdirerek ve lisenin kademeli yapısını sınıf seviyeleri için dönüştürerek ayrılmış sınıfları ortadan kaldırmaya çalışacağını duyurdu.

“Eğitimin ırkçılık karşıtı bir şekilde nasıl olabileceğini yeniden hayal etme fırsatımız var” dedi. Motivasyonunun bir kısmının, yüksek başarılı Siyah öğrencileri bölgede tutmak olduğunu söyledi.

Ancak birçok Siyah ebeveyn, yetersiz uygulamanın daha düşük standartlara yol açabileceğini hissetti ve okul bölgesinin endişelerini dikkate almadığını söyledi.

Shaker Heights’ta okula giden iki çocuğu olan bir anne olan Kim Harris, müfredatta değişiklik yapmadan önce bölgenin Siyah ebeveynlere danışması gerektiğini söyledi. Kredi… The New York Times için Daniel Lozada

Siyah olan ve 13, 16 ve 31 yaşlarında üç oğlu olan Kim Harris, 32 yıldır Shaker Heights’ta yaşıyor. Planın, Siyah aileleri düzgün bir şekilde araştırmadan uygulamaya konulduğunu söyledi. Shaker’ın bölge çapındaki beşinci sınıf ilkokulu olan Woodbury’de kütüphane teknisyeni olan Bayan Harris, “Seviyeyi düşürmenin marjinal ailelere yardımcı olacağı varsayılmıştı, ancak Shaker’ın Siyah ebeveynlerin ne istediği konusunda gerçekten iyi bir fikri olduğuna güvenmiyorum,” dedi. ve altıncı sınıflar. Annelere yönelik bir sosyal yardım grubu olan Shaker African American Moms Support’un kurucusudur. “Ciddi öğrencilerin yanında olması gereken bir oğlum var. O onur kursunda olmasına ihtiyacım vardı.

Shaker Heights’a ilk taşındığında, yoğun bir şekilde Black Moreland mahallesinde, hayran olduğu perdeli bir sundurması olan bir ev satın aldı. Ama mahalleye aşık değildi.

Şu anda, sakinlerinin yaklaşık dörtte üçünün beyaz olduğu ve ortalama hane gelirinin 163.000 $ olduğu Shaker’s Mercer topluluğunda yaşıyor. Moreland’da ortalama hane geliri 46.000 dolar.

52 yaşındaki Bayan Harris için Shaker, otuz yıl önce nüfusunun yüzde 90’dan fazlası Siyahi olan komşu bir topluluk olan Warrensville Heights’tan oraya taşındığında sosyal, ekonomik ve eğitimsel bir hiyerarşiyi tırmanmak üzereydi. “Shaker’da yaşayan diğer Siyahları tanıyordum ve onlar olmayı arzuladığım türden insanlardı” dedi.

‘İyi hayat’

Shaker Heights’ın itibarı, Büyük Göç sırasında Siyahların kuzeydoğu Ohio’ya sürüler halinde taşınmasıyla başlayan Cleveland’daki beyaz uçuşun reddedilmesiyle inşa edildi. 1950’lerde, bir avuç Siyah ve beyaz çift, Siyah aileleri taşınmaya teşvik ederken aynı zamanda beyaz ailelere kalmaları için yalvaran bir grup olan Ludlow Community Association’ı kurdu. Sonuç, Cleveland’daki ilk başarılı entegre topluluk ve ülkedeki ilk topluluklardan biri oldu. Ve yıllarca bir ütopya olarak kabul edildi. 1963’te Cosmopolitan dergisi, burayı ülkü Amerikan kasabası olarak selamlayan “Shaker Heights’ta İyi Yaşam” adlı bir makale yayınladı. 1975’te New York Times, şehri “banliyölerde ırksal olarak bütünleşmiş konutlarda ülkenin en dramatik başarılı, uzun vadeli girişimlerinden biri” olarak tanımladı.

Ailem böyle bir topluluğun parçası olmak istedi. Anaokulundan 12. sınıfa kadar Shaker okullarına gittim ve Shaker’ın öğrenci grubunda ırk ilişkileri konusunda grup lideriydim. Shaker, benim için her zaman tekil ve istisnai hissettirdi – sadece zarif Tudor’lar ve sömürgelerle sıralanan dolambaçlı, ağaçlık sokakları için değil, aynı zamanda topluluk yaşamının her yönünü sessizce bilgilendiren eşitlik misyonu için. Çeşitlilik arzumuzda hepimizin aynı fikirde olduğunu hissettim.

Ancak Shaker Heights entegre olmanın yanı sıra varlıklıydı. 1962’de ABD Sayım Bürosu, burayı ülkedeki en zengin topluluk ilan etti – Cleveland’ın araba yapımı ve çelik filizleri için bir yatak odası topluluğu. Refahı 1960’ların sonunda azaldı, ancak 1999’da lisenin ilk yılına girerken, ortalama hane geliri hala 63.983 dolardı, ki bu bugün 114.336 dolardı.

Medyan hane geliri şu anda 92.463 dolar, ulusal ortalama olan 69.021 doların oldukça üzerinde, ancak yine de yirmi yıl öncesine göre yaklaşık yüzde 20 düşüş var. Siyah ve beyaz sakinler arasındaki ekonomik uçurum da büyüyor: Enflasyona göre ayarlandığında, beyaz bir ailenin medyan geliri 2010’da Siyah bir aileninkinden 68.803 dolar daha yüksekti ve şimdi 94.109 dolar daha yüksek.

Ebeveynleri Ludlow Community Association’ın orijinal üyeleri olan Yargıç Dan Aaron Polster, Shaker Heights sakinleri arasında büyüyen ekonomik uçurumun, bazı sakinleri tam olarak ne tür bir çeşitlilik istedikleri konusunda vicdan muhasebesi yapmaya zorladığını söyledi. 71 yaşındaki Yargıç Polster, Ohio’nun Kuzey Bölgesi’nde federal bir yargıçtır ve ömür boyu Shaker Heights’ta ikamet etmiştir. O beyaz. “Eskiden olduğundan çok daha büyük bir ekonomik ayrışma var ve bu bazı zorluklar yaratıyor. İnsanlar ayaklarıyla oy kullanıyor” dedi.

Glasner, hem Siyah hem de beyaz bazı ailelerin yaptığı değişikliklerden memnun olmadığının farkında olduğunu söyledi. Ancak azınlıkta olduklarına inanıyor.

“Ailelerle neden burada yaşadıklarını ve çocuklarını burada okula gönderdiklerini konuştuğumda, genellikle çeşitliliğe verdikleri değerden bahsediyorlar. Ancak işler zora girdiğinde bu zor olabilir,” dedi Shaker Heights’taki ofisinde yaptığı bir röportajda. “Değişim zordur. Bu, Shaker Heights’ta bu ülkenin ve hatta dünyanın herhangi bir yerinde olduğu kadar doğrudur.”

Hiçbir yere gitmeyeceklerini söyleyen eski sınıf arkadaşlarımdan bazıları da dahil olmak üzere uzun süredir Shaker Heights sakinlerine işaret ediyor.

39 yaşındaki Shyla Nims onlardan biri. Shaker Heights’ta büyümüş siyahi bir özel eğitim öğretmeni, üniversiteden sonra geri döndü ve geçen yıl üç yatak odalı, bir buçuk banyolu bir ev satın almadan önce yıllarca para biriktirdi. 8, kamyonlarla oynayın ve arka yapın.

Bayan Nims ve ben aynı anaokulu sınıfındaydık. Şu anda birlikte çalıştığı öğrencilerin evde benim ve kendisinin sahip olduğundan daha az kaynağa sahip olduğunu söyledi.

“Bu çocuklar büyürken sahip olduğumuz desteğe sahip görünmüyorlar ve çok daha fazla travma geçirdiler” dedi. Ama kendini Shaker Heights’a adadı – sadece kendisi için değil, çocukları için.

“Ailem Shaker’dan mezun oldu, ben ve kardeşlerim de mezun olduk. Kızım üçüncü nesil olacak ve bu benim için çok önemliydi” dedi. “Burada olan her şeye hâlâ inanıyorum.”

“Yukarı Çıkmak ve Başarmaya Çalışmak”

Birkaç Shaker Heights komisyoncusu bana konut piyasasının rekabetçi kaldığını söyledi. Sonuçta ortalama ev fiyatı olan 280.000 dolar, geçen yıla göre yüzde 10 arttı. Ancak diğer Cleveland mahalleleri, ev fiyatlarında daha önemli bir artış gördü; Solon’da ortalama ev fiyatı geçen Aralık’a göre yüzde 15’ten fazla artarak şu anda 399.000 dolar.

Shaker Heights’ta artık daha fazla kiracı var: Shaker sakinlerinin yüzde 65’inden fazlası 10 yıl önce evlerine sahipti, 2020’de bu oran yüzde 61’in biraz altındaydı.

Amerika’nın her yerinde olduğu gibi, şehrin düşük gelirli sakinleri orantısız bir şekilde Siyah. Çalışmalar, ülke genelindeki bölgelerdeki Siyahi öğrenciler gibi, disiplinden orantısız bir pay alıyorlar ve bu pay, daha yüksek uzaklaştırmalara ve daha düşük notlara seker.

Ve Shaker Heights’ın Siyah ve beyaz sakinleri arasındaki uçurum büyüdükçe, bazı Siyah sakinler kendilerini uzaklaştırmak istiyor.

“Birlikte başaran ve sahip olan bir grup Afrikalı Amerikalı var. Ve bir de hala başaramamış olmanın yakasını bırakan grup var,” dedi Bayan Harris. “Ve ben şu zihniyetten geliyorum: Ne pahasına olursa olsun kendinizi hala mücadele ediyor olabilecek kişilerden ayırın.”

Görüştüğüm ebeveynler elitist veya sınıfçı olmadıklarını söylediler; sadece çocukları için en iyisini istiyorlar.

Shaker Heights’ta büyümüş çift ırklı bir avukat olan 42 yaşındaki Faisal Khan, “Amerika’daki Siyah kültürüne bakarsanız, her şey yükselmek ve bunu yapmaya çalışmakla ilgili,” dedi. 2014 yılında memleketine geri döndü ve o ve eşi Angela, 100 yıllık beş yatak odalı bir Fransız Tudor evini 360.000 dolara satın aldı.

9 yaşındaki kızları Amina, Shaker’ın ilkokullarından birinde üçüncü sınıfta okuyor ve okul bölgesinde yalnızca olumlu deneyimler yaşadı. Ama Bay Khan, Emine yaşlandıkça tecrübesi değişirse özel okul veya başka bir bölge düşüneceğini söyledi.

“Yüksek sınıflarda meydana gelen iz bırakmayla ilgili aldığım raporların çoğu olumsuz, çünkü artık sınıfın en iyisine ders vermiyorsun,” dedi. “Etrafında sana benzeyen ama başarılı olmayan insanların olması zor.”

48 yaşındaki Mozella Colon, Shaker’ın Lomond semtinde yaşıyor ve oğlu Carlos 12 yaşında. Neredeyse on yılını evde oturan bir anne olarak geçirdi, Carlos’un sınıflarında oda ebeveyni olarak gönüllü olarak çalıştı, aile-öğretmen organizasyonuna katıldı ve Shaker Gençlik Merkezi’nde mütevelli heyetinde başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

Shaker Heights’ı sevdiğini ve okullarına inandığını söyledi. Ama lise için yakınlarda özel bir erkek akademisini düşünüyor.

“Paramı ağzımın olduğu yere koymalıyım ve param benim çocuğum” dedi. “O benim para birimim.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.