“Köyden her hafta bir JavaScript ekimi geçer”

Womanne

Member
Geçenlerde Köln’deki Microsoft Web Summit 2013’teydim. Microsoft’un kendi web teknolojilerinin yanı sıra PHP ve Node.js gibi açık kaynaklı web çerçeveleriyle de ilgilenmesi ilginçti. Elbette çıkış noktası, her şeyin Windows Azure’da barındırılabilmesiydi.

Teknik bir haber yoktu ama Amerikalı Microsoft Teknik Evanjelisti Nathan Totten’den çok ilginç bir açıklama geldi. Bir katılımcı ona şu soruyu sormuştu: “Köye her hafta yeni bir domuz getiriliyor. Bir JavaScript çerçevesini nasıl seçerim?” Buna şu yanıtı verdi: “Güzel soru. gerçek yazılım oluşturmaktansa, ASP.NET Webforms kullanarak sunucu tarafı programlamaya bağlı kalmak daha iyi olabilir, burada gösterdiğim bu JavaScript kitaplıklarını kullanmanız gerektiğini söylemiyorum, ama bu onları kullanmak güzel.”

Totten’in beni birçok yönden harekete geçiren gerçekten iyi bir noktaya değindiğini düşünüyorum: ASP.NET Webforms ile web sitem o kadar “havalı” değil, ancak uzun vadede çok daha üretken ve daha istikrarlıyım. Benim için ASP.NET Webforms ölmekten çok uzak.Bu nedenle ASP.NET Webforms kitabım kısa süre içinde ASP.NET 4.5 varyantında yayınlanacak. Aynı zamanda üzerinde çalıştığım ASP.NET MVC ve JavaScript üzerine bir kitap da olacak.

()

Haberin Sonu