Mangal Lezzetinde Tavuk Şiş (Videolu)

GezginRuhlar

Global Mod
Global Mod
Mangal Lezzetinde Tavuk Şiş Tanımı İçin Malzemeler

• 600 gram kemiği alınmış tavuk incik ve göğüs eti
  • 1 adet kuru soğan
  • 5-6 diş sarımsak
  • 5-6 adet acı tatlı karışık sivri yeşil ve kırmızı biber
  • 1 tatlı tuz
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 tatlı kaşığı pulbiber
  • 1tatlı kaşığı karabiber
  • 1 tatlı kimyon
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber
  • 2 yemek kaşığı un
Sos için;

• 1/2 (yarım) yemek kaşığı domates salçası
  • 3-4 yemek kaşığı su
Mangal Lezzetinde Tavuk Şiş Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Eti tahta üzerine alalım ve keskin bir bıçak ile kıyma olacak biçimde doğrayalım siz isterseniz kıyma ve sebzelerinizi doğrayıcıda yada kıyma makinesinde doğrayabilirsiniz ben kebapçıların yaptığı üzere yapmak istedim.
  2. Tavuk etini doğradıktan daha sonra zerzevatları de tıpkı biçimde hayli ince olacak halde doğrayalım doğramış olduğumuz kıymayı zerzevatları ve baharatları tuzu ve 2 yemek kaşığı unu ekleyip, güzelce güzelce yoğuralım.
  3. sonrasındasında elimizi biraz yağlayıp kıyma harcından bir kesim alalım ve çöp şişlere elimizde takmaya başlayalım. Tüm çöp şişleri doldurduktan daha sonra tavaya yahut ızgaraya 3- 4 yemek kaşığı kadar sıvı yağ ekleyip, kızdıralım.
  4. Üzerine çöp şişleri bırakalım, üzeri kapalı bir biçimde altı kızarınca öteki yüzüne çevirelim o ortada salça ve suyu güzelce karıştırıp, kebabın pişmiş olan tarafını sürelim üzerini kapatıp, altının kızarmasını bekleyelim.
  5. Tüm kebabı bu türlü pişirelim ben yanına garnitür olarak soğan ve biber kızarttım deneyecek olan herkese afiyet olsun hoşça kalın.
Mangal Lezzetinde Tavuk Şiş Tanımı Fotoğraflı Yapılışı