Microsoft’un RAD yaklaşımı nihayet burada!

Womanne

Member
Microsoft, uzun süredir RAD (Rapid Application Development) üzerinde çalışıyor ve “LightSwitch” nihayet resmi olarak duyuruldu. “KittyHawk” kod adı altında, Microsoft’un şu anda “LightSwitch” olarak adlandırdığı şeyle PDC 2008’de ilk kez temasa geçtim. O zamanlar hâlâ o kadar gizliydi ki, kod adını söylememe bile izin verilmedi (hemen vurulma riskini göze almadan).

Duyuru

2008 Microsoft Teknik Zirvesi’nde Matt Carter’a doğrudan “Hızlı Uygulama Geliştirme” konusunu sordum ve en azından röportajda bir şeylerin yolunda olduğunu doğruladı. Sohbet çok eğlenceliydi çünkü Matt Carter, KittyHawk projesini bildiğimi biliyordu, ancak bu durumda bana yalnızca gerçekten bahsedebileceğim bilgiler verdiği konusunda dikkatli olması gerekiyordu.

2009’un başlarında, Almanya’dan bir Microsoft Evanjelisti olan ve şu anda Visual Studio ekibinde program yöneticisi olan Daniel Walzenbach’ı Redmond ofisinde ziyaret ettiğimde, KittyHawk belgelerini görmesi “zorunda kalmamak” için ofisini erkenden boşaltmıştı.

LightSwitch namı diğer KittyHawk’ın o sırada Matt Carter’ın açıkladığı gibi Visual Studio 2010 ile çıkmadığını artık hepimiz biliyoruz. LightSwitch’in 2011’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Haberler geliştiricisinde, Janson Zander’ın blogunda ve ilgili videolarda daha fazla bilgi bulunabilir.

()

Haberin Sonu