MP4’ü MP3’e Çevirme Süreci Nasıl Yapılır?

Epiclife

Member
Günümüzde artık ses belgelerini da, müzikleri de, görüntüleri da indirmeden çevrimiçi olarak izlemeye ve dinlemeye alıştık. Lakin hala bir fazlaca kullanıcı, görüntüleri sonrasındasında izlemek üzere indirme prosedürünü kullanılıyor. Pekala, kelam konusu görüntüyü izlemek değil de yalnızca ses olarak dinlemek istediğinizde ne yapacaksınız? İşte bu noktaya devreye MP4’ü MP3’e çevirme süreci giriyor.

MP4 en tanınan görüntü evrak formatıdır. MP3 ise en tanınan ses belge formatıdır. Tariflerinden anlaşılacağı üzere MP4 belgesinde hem ses birebir vakitte imaj varken MP3 belgesinde sadece ses vardır. Görüntünün cinsine bağlı olarak izlemek yerine yalnızca dinlemek istediğiniz vakit MP4’ü MP3’e çevirmeniz gerekiyor. Gelin her insanın kolaylıkla ve fiyatsız olarak uygulayacağı biçimde MP4’ü MP3’e çevirme nasıl yapılır tüm bilgileriyla nazaranlim.

MP4’ü MP3’e çevirme nasıl yapılır?

Adım #1: CloudConvert internet sitesini açın:
Adım #2: Select File butonuna tıklayın.
Adım #3: MP3’e dönüştürmek istediğiniz belgeyi seçin ve platforma yükleyin:
Adım #4: Convert To sekmesinden MP3 seçeneğini onaylayın:
Adım #5: Convert butonuna tıklayın:
Adım #6: Belge boyutuna bakılırsa değişen bir süre sonunda MP4 görüntünüz, MP3 sese dönüştürülecek:
Adım #7: Download butonu ile MP3 belgenizi indirin:
Adım #8: bu türlü tüm MP4 evraklarınızı MP3’e çevirebilirsiniz:
MP4’ü MP3’e çevirme süreci için alternatif yöntem

Adım #1: CloudConvert internet sitesini açın:

CloudConvert, rastgele bir program indirmeden internet üzerinden büsbütün fiyatsız olarak dosya formatlarını dönüştürebileceğiniz bir internet sitesi. CloudConvert üzerinden bir hayli farklı ses, görüntü ve fotoğraf evrakını bir fazlaca farklı formata dönüştürebilirsiniz. Taşınabilir internet tarayıcısı yerine masaüstü internet tarayıcınızı kullanırsanız dönüştürme sürecini hayli daha sağlıklı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Adım #2: Select File butonuna tıklayın.

CloudConvert internet sitesini açtığınız vakit kısa bir tanıtım metninin çabucak altında kırmızı renkli Select File butonu bakılırsaceksiniz. Sürükle bırak prosedürü CloudConvert platformunda kullanılamıyor. Bu niçinle MP4’ü MP3’e çevirme sürecini sürdürmek için Select File butonuna tıklamanız gerekiyor.

Adım #3: MP3’e dönüştürmek istediğiniz belgeyi seçin ve platforma yükleyin:

CloudConvert internet sitesinin ana sayfasındaki Select File butonuna tıkladığınız vakit karşınıza bilgisayarınızın evrak yöneticisi sayfası çıkacak. Bu sayfa üzerinden klasörleriniz içinde gezinebilir ve MP3’e dönüştürmek istediğiniz MP4 belgesini bulabilirsiniz. Belgeyi bulduktan daha sonra seçin ve onaylayarak CloudConvert arayüzüne yükleyin.

Adım #4: Convert To sekmesinden MP3 seçeneğini onaylayın:

MP3’e dönüştürmek istediğiniz MP4 evrakının boyutuna bağlı olarak değişen bir süre sonunda belgeniz CloudConvert arayüzüne yüklenecek. Şimdi sıra dönüştürme seçeneğini tercih etmeye geldi. Bunun için ekranın ortasında bulunan Convert To sekmesini genişletmeniz gerekiyor.

Convert To sekmesini genişlettiğiniz vakit karşınıza üç temel başlık çıkacak; Audio, Image ve Görüntü. Audio başlığı altında AAC, AIFF, FLAC, M4A, MP3, WAV, WMA; Image başlığı altında GIF; Görüntü başlığı altında AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, WEBM, WMV evrak format seçeneklerini bakılırsaceksiniz. MP3 seçeneğini onaylayarak süreci sürdürün.

Adım #5: Convert butonuna tıklayın:

MP3 formatına dönüştürmek istediğini MP4 evrakını CloudConvert arayüzüne yükledikten ve dönüştürüleceği formatı MP3 olarak seçtikten daha sonra çevirme sürecini başlatmak için ekranın sağ tarafında bulunan Convert butonuna tıklamanız kâfi.

Adım #6: Belge boyutuna göre değişen bir süre sonunda MP4 görüntünüz, MP3 sese dönüştürülecek:

CloudConvert internet sitenin MP4 görüntünüzü MP3 ses evrakına çevirme sürecinin mühletini etkileyen iki öge vardır, internet suratı ve görüntü belge boyutu. İnternetiniz ne kadar süratliyse çevirme süreci bir o kadar kısa sürecektir. Lakin internet suratınız ne olursa olsun yüksek evrak boyutuna sahip bir görüntünün dönüştürme süreci uzun sürebilir. Bu sırada CloudConvert penceresini art plana alarak başka süreçlerinizi yapabilirsiniz.

Adım #7: Download butonu ile MP3 evrakınızı indirin:

MP4 görüntü belgeniz MP3 ses belgesine dönüştüğü vakit rastgele bir bildirim almıyorsunuz. Bu niçinle birtakım bazı CloudConvert penceresine bakarak durumu denetim edebilirsiniz. Çevirme süreci tamamlandığı vakit karşınıza yeni bir pencere açılıyor. Bu pencerede bulunan Download butonuna tıklayarak MP3 formatına dönüştürülmüş olan belgenizi indirebilirsiniz.

Adım #8: bu türlü tüm MP4 evraklarınızı MP3’e çevirebilirsiniz:

Şu an için CloudConvert belge çevirme platformunun rastgele bir hizmet hududu bulunmuyor. Yani dilediğiniz kadar MP4 görüntü evrakını MP3 ses evrakına çevirebilirsiniz. Yukarıda bilgileriyla anlattığımız adımları tekrar uygulayarak bu süreçleri gerçekleştirmeniz mümkün.

MP4’ü MP3’e çevirme süreci için alternatif usul:

• Adım #1: Buradaki temas üzerinden Any Görüntü Converter belge format dönüştürme programını indirin.
  • Adım #2: Any Görüntü Converter kurulumunu tamamlayın.
  • Adım #3: Programı açın.
  • Adım #4: MP3’e dönüştürmek istediğiniz MP4 belgesini program üzerinden açın ya da sürükle bırak metodu ile Any Görüntü Converter üzerine yükleyin.
  • Adım #5: Dönüştürmek istediğiniz formatı MP3 olarak seçin.
  • Adım #6: Dönüştürme sürecini başlatın.
  • Adım #7: Dosya boyutuna bakılırsa değişen bir süre sonunda MP4 görüntünüz, MP3 sese dönüştürülecek.
  • Adım #8: Dosyayı bilgisayarınıza indirin.
  • Adım #9: böyle tüm MP4 belgelerinizi MP3’e çevirebilirsiniz.
Herhangi bir program indirmeden internet üzerinden büsbütün fiyatsız olarak CloudConvert ile MP4 görüntü evraklarınızı MP3 ses evrakına çevirmek yerine Any Görüntü Converter programını kullanabilirsiniz. Any Görüntü Converter, Windows ve MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarınıza indirerek fiyatsız olarak evrak format dönüştürme süreci yapacağınız bir yazılımdır.

Any Görüntü Converter üzerinden bir hayli farklı ses, görüntü ve fotoğraf belgesini bir fazlaca farklı formata dönüştürebilirsiniz. Any Görüntü Converter üzerinden hayli geniş çaplı olmasa da dosyalarınız üzerinde kırpma ve birleştirme üzere temel düzenleme süreçlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Videolarını izlemek yerine dinlemek isteyenler için MP4’ü MP3’e çevirme süreci nasıl yapılır sorusunu yanıtlayarak bu süreci yapabileceğiniz usulü adım adım tüm bilgileriyla anlattık. CloudConvert internet sitesini ya da Any Görüntü Converter programını kullandıysanız tecrübelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.