.NET 4.0 ve Visual Studio 2010’daki yenilikler nelerdir?

Womanne

Member
PDC 2008 kapsamının bir parçası olarak, .NET Framework 4.0 ve Visual Studio 2010’daki önceden bilinen yeniliklerin bir listesini vereceğime söz verdim. Proje nedeniyle bu liste biraz gecikti.

Duyuru

Artık web sitemize “özellik listeleri” koydum çünkü onları sürekli güncelleyebiliyorum:

Ürün ekiplerinin ilginç listeleri:

.NET 4.0’da Temel Sınıf Kitaplığı Ekibi

.NET 3.5 kitaplarımı oluştururken Microsoft’a, MSDN Kitaplığı’ndaki “Yenilikler” belgelerinin eksik olduğunu, yani burada belgelenenlerden çok daha fazla yenilik bulunduğunu belirttim (örneğin, Visual Basic 2008’deki Yenilikler ve harici kaynaklar) . Ne yazık ki Redmond’dan .NET geliştiricilerinin ve kitap yazarlarının duymaktan hoşlanmadığı yanıtlar geldi: Tüm yeniliklerin genel bir listesi yok çünkü bireysel ürün ekipleri bunlardan yalnızca sorumludur ve bunları merkezi düzeyde derleyecek kimse yoktur. .

Bu nedenle .NET 4.0 için Microsoft’a esas “Özellik İsteğim” şudur: “Lütfen bize tüm değişikliklerin kapsamlı ve bulunması kolay bir listesini sağlayın. Çünkü bazen farklılıkları kendi başınıza aramak eğlenceli olabilir, ancak çoğu Bazen vaktimiz yok çünkü yazılımı verimli bir şekilde geliştirmek zorundayız. Ve .NET ile mümkün olduğu kadar çok yazılım geliştirmek sizin istediğiniz şey değil mi?”

()

Haberin Sonu