.NET 4.5 ve Visual Studio 11 Beta için üretim aşamasında mısınız?

Womanne

Member
Ne yazık ki, Microsoft’un .NET 4.5 ve Visual Studio 11’in durumu hakkındaki bilgileri tutarsızdır. Almanca indirme sayfasında cesurca “Önemli: .NET Framework 4.5 Beta, yayın öncesi bir yazılımdır ve üretim senaryolarında kullanılmamalıdır.” derken, Microsoft İngilizce bir sayfada “Visual Studio 11 Beta ve .NET Framework 4.5 Beta, gereksinimlerimizi karşılıyor” diye övünür. ön sürüm yazılım için yüksek standartlar, bu nedenle test sırasında uygulama tasarımını, geliştirmeyi, test etmeyi ve uygulamayı destekliyoruz ve üretim Jason Zander, Visual Studio 11 Beta ile ilgili blog girişinde daha da ileri gidiyor ve kullanımını açıkça tavsiye ediyor: “Bu nedenle, onu üretim amaçlı kullanım için tavsiye ediyor ve “Canlı Yayına Geç” sürümü olarak destekliyoruz.

Duyuru

Peki doğru olan ne? Microsoft’un üretim ortamlarında kurulumu gerçekten desteklediğine inanıyorum.

Ancak: (Şimdilik) yapmayacağım ve müşterilerimize de yapmamalarını tavsiye edeceğim. Kanımca, sorunlarla karşılaşma riskleri çok büyük, ancak potansiyel faydalar çok küçük. İlk başta sadece sanallaştırılmış ortamlarda Visual Studio 11 kullanacağım.

Hala cüretkarsanız, Visual Studio 2010 ile Visual Studio 11 arasındaki proje formatının değişmemiş olması avantajına sahipsiniz. Böylece, .NET 4.5’in özelliklerini kullanmadığınız sürece her zaman Visual Studio 2010’a geri dönebilirsiniz.

Bu arada, Go-Live lisans web sitesi bir istisnadır: Windows 8 Tüketici Önizlemesi üzerinde Visual Studio 11 Beta “desteklenen” sistemlerden biri değildir.

()

Haberin Sonu