.NET Core 2.0’ı Visual Studio 2017 ile kullanın

Womanne

Member
14 Ağustos’ta piyasaya sürülen .NET Core 2.0’ı kullanmak istiyorsanız, Visual Studio 2017 Update 3’e (dahili sürüm numarası: 15.3) ve ayrıca .NET Core 2.0 SDK’ya ihtiyacınız var. Alternatif olarak Mac 7.1 için Visual Studio veya Visual Studio Code da kullanabilirsiniz ama ben Windows üzerinde Visual Studio ile .NET Core için çalışıyorum.

Başladığınız iletişim kutusunda az önce hangi Visual Studio sürümünü yüklediğinizi görebilirsiniz. Yardım | VisualStudio Hakkında açılır. Aşağıdaki durumda, sürüm 15.2’dir.

.NET Core 2.0'ı Visual Studio 2017 ile kullanın

Genellikle Microsoft yeni sürümün reklamını aşağıda yapar Araçlar | uzantılar ve güncellemeler. Şu anda 15.3 güncellemesini doğrudan yükleme seçeneği (en azından benim için) yok.

Bu durumda, Visual Studio yükleyicisini yeniden açın. Bilgisayarımda hala Güncelleme 1 (15.1) yükleyicisi var. Ancak bu bir sorun değil çünkü yükleyici eski olduğunu fark ediyor.

Yükleyiciyi oldukça hızlı bir şekilde güncelledikten sonra, Visual Studio’yu 15.3 sürümüne güncellemeyi önerir. İLE.

Başarılı yükleme aşağıda yeniden kontrol edilir Yardım | VisualStudio Hakkında.

.NET Core 2.0 SDK’yı kurun

Artık tek yapmanız gereken .NET Core 2.0 SDK’yı indirip kurmak. Yükleme dosyası adı geçmişte olduğundan daha benzersizdir: dotnet-sdk-2.0.0-win-x64.exe. Bu SDK, Visual Studio Update 3’e dahil değildir!

.NET 2.0 SDK, C:program Filesdotnetsdk2.0.0 konumuna yüklendi. SDK 2.0’ın doğru kurulumu, girilerek komut satırından doğrulanabilir.

dotnet --version

“2.0.0” şimdi burada görünmelidir. 2.0.0’dan sonra hala “2.0.0-preview2-006497” gibi bir eklenti görüyorsanız, hala bir önizleme sürümünüz var demektir ve mutlaka güncel olanı indirerek güncellemelisiniz. dotnet-sdk-2.0.0-win-x64.exe gerçekleştirir

.NET Core 1.x ve 2.0 arasında seçim yapma

Visual Studio 2017 Update 3’te, yeni ASP.NET Core projeleri oluştururken (Yeni Proje | Görsel C# | Ağ | ASP.NET Çekirdek web uygulaması) .NET Core 1.0, 1.1 ve 2.0 arasındaki seçim.

Bir .NET Core konsolu (EXE) ve bir .NET Core kitaplığı (DLL) her zaman bir .NET Core 2.0 projesi olarak oluşturulur. Burada inşa ederken başka seçeneğiniz yoktur ve daha sonra proje özelliklerinde .NET Core 1.0 veya 1.1’e düşürebilirsiniz.

Kitaplıklar (DLL’ler) tercihen .NET Core kitaplıkları olarak değil, .NET Standard 2.0 kitaplıkları olarak oluşturulmalıdır. Böylece, .NET Standard 2.0’ın uygulandığı her yerde, yani klasik .NET Framework’te (sürüm 4.6.1’den itibaren), Xamarin’de, Mono’da ve yakında UWP’de de kullanılabilir.

()

Haberin Sonu