.Net Dergi Pazarı: Yalnızca üç tane vardı

Womanne

Member
Microsoft Yazılım Stratejisi Zirvesi konferans çantasına göz atarken ppedv’den Hannes Preishuber ile karşılaştım. Çantada birkaç bilgisayar dergisi vardı: Computerwoche, Computerzeitung, OBJEKT Spectrum, LANline, dotnetpro, DatabasePro ve dotnet Magazin. “Orada ASP.NET Profesyoneli yok” diye doğrudan gözlemledim ve Hannes buna derginin durdurulduğunu söyledi. Kardeş dergi Visual Studio One hala orada.

Duyuru

ASP.NET Professional, .Net dergisi pazarında her zaman tuhaf biri olmuştur. Doğal olarak hedef grup, .Net web geliştirme kısıtlaması nedeniyle çok daha küçüktü, sayfa düzeni okul gazetesi zamanlarını anımsatıyordu ve Hannes, ilk sayıdan (9/2002) itibaren kendisini “geçici baş editör” olarak tanımladı. Bir keresinde dergi kendi ayakları üzerinde durabilene kadar bu işi sürdürmek istediğini söyleyerek bunu bana açıklamıştı. Yani işe yaramış gibi görünmüyor… Bence bu çok yazık, çünkü kendi derginize sahip olmak büyüyen ASP.NET geliştiricileri topluluğunu güçlendirdi.

“MSCoder” Alman pazarında kısa bir süre konuk olarak göründükten sonra tekrar ortadan kaybolduktan sonra, artık yalnızca üç .Net ticari dergisi var:

dotnetpro

• Neue Mediengesellschaft Ulm, genel merkez: Münih
  • basicpro, VBA Magazine ve System Journal’dan ortaya çıktı
  • Yalnızca abonelik yoluyla kullanılabilir
  • aylık olarak görünür
  • Genel Yayın Yönetmeni: Tilman Borner
  • Yıllık abonelik: 76,20 Euro (veya tek sayı artı nakliye masrafları için 14,90 Euro)
nokta.net dergisi

• Yazılım ve Destek Verlag, genel merkez: Frankfurt
  • abonelik ve kiosk
  • aylık olarak görünür
  • Genel Yayın Yönetmeni: Masoud Kamali
  • Yıllık abonelik: 89,90 Euro, öğrenciler: 76,60 Euro (veya tek sayı, nakliye dahil 9,80 Euro)
Visual Studio One

()

• ppedv, genel merkez: Burghausen
  • abonelik ve kiosk
  • iki ayda bir görünür
  • Genel Yayın Yönetmeni: Harald M.genauck
  • Yıllık abonelik: 33,00 Euro (veya tek sayı için 4,90 Euro)
Duyuru

Haberin Sonu