.NET teknolojileri etkileşim halinde | sıcak çevrimiçi

Womanne

Member
Son zamanlarda “Veritabanından .NET ile arayüz oluşturmaya” Haberler geliştiricisi başlangıç. Şimdiye kadar beş bölümden ilki yayınlandı.

Duyuru

Eğitim kurslarımıza katılanlar ve kitaplarımızın okuyucuları, “bağlantılı” örnekler veya “eksiksiz” uygulamalar için isteklerini giderek daha fazla dile getiriyorlar. .NET tekniklerinin birçok yalıtılmış temsili vardır. Küresel bir mimari çerçevesinde farklı .NET teknolojilerinin etkileşimi nadiren bulunur.

Ancak genel eğitim koşulları, eksiksiz bir .NET uygulamasının tartışılmasına her zaman izin vermez. “.NET Crash Course” ve “ASP.NET Developer’s Guide” kitaplarımda birkaç yıldır ilgili bir örnek (“World Wide Wings” hayali havayolu şirketi) kullandım. Bununla birlikte, her iki kitabın da konu alanına kapsamlı bir giriş sağlaması gerektiğinden, bazı kod örnekleri bir şekilde “yapay olarak” kullanım senaryosuna sıkıştırılmıştır.

Tamamen tek bir kullanım durumuna odaklanabiliyorsanız ve yalnızca belirli kullanım durumunu uygulamak için neyin gerekli olduğunu açıklamanız gerekiyorsa en iyisidir. Şimdi bunu bir eğitim şeklinde ayarlayacağım Haberler geliştiricisi etrafında. Hala havayolu ile ilgili, ancak bu sefer sadece tam anlamıyla uçuş rezervasyonu hakkında. Bu, bir çağrı merkezi çalışanının bakış açısındandır ve çok işlevsel odaklıdır: bir uçuş (uçuş numarasına veya rotaya göre), ardından bir yolcu (yolcu kimliğine veya adına göre) seçersiniz ve buna göre rezervasyon yapabilirsiniz. Bu bir maskede olur. İkinci bir formda yeni yolcular oluşturabilirsiniz. Senaryo, hem merkezi veritabanı işlemlerini hem de kullanıcı arabirimi görünümlerini (giriş alanları, tablo görünümü, tekli görünüm) kapsar.

Öğretici, boş bir Visual Studio projesiyle 1. bölümle başlar. Veritabanı bile yok. Veritabanı ve bir nesne modeli, ADO.NET Entity Framework kullanılarak oluşturulur. WCF tabanlı Web Hizmetleri, 2. Kısım’da takip edilecektir. 3., 4. ve 5. Kısımlar daha sonra ASP.NET, WPF ve Silverlight için üç farklı arayüz oluşturacaktır. Tüm arabirimler, katmanın yeniden kullanımını göstermek için aynı web hizmetlerine erişir. Öğretici, .NET’i tam olarak açıklama iddiasında değildir. Bunun yerine, belirli bir uygulama için gerekli olan teknikleri ve araçları göstermekle ilgilidir.

Bu eğitim için ideal okuyucu, temel düzeyde .NET, C# ve Visual Studio bilgisine sahiptir.

Okumak yerine izlemeyi ve dinlemeyi tercih edenler, 2 Mart 2012 Cuma günü Darmstadt’ta düzenlenen BASTA konferansında tam gün sürecek “.NET Uçtan Uca Çalıştayı”na katılabilir. Meslektaşlarım Manfred Steyer ve Dr. Joachim Fuchs ile birlikte , web ve masaüstü arayüzleri ile uyumlu örnek olarak yukarıdaki maskeler ile havayolu senaryosunu bir workshop şeklinde sunacağız. Ancak öğreticiden farklı olarak, ASP.NET Webforms yerine ASP.NET MVC kullanılır.

()

Haberin Sonu