Olanaklar İle Yeniden Tasarlanan Chippendale Binası, İşçileri Cezbetmeye Çalışıyor

Idealed

Active member
Resmi olarak 550 Madison olarak adlandırılan Chippendale binası, Philip Johnson tarafından tasarlandı ve 1984’te tamamlandı ve neoklasik kemeri ve pembe granitini gözden kaçırmak zordu.

Bir zamanlar Sony ve AT&T’ye ev sahipliği yapan bu yer, bazıları için göze batan bir sorun olmaya devam ediyor, ancak 1996’dan beri binada çalışan ve şu anda baş güvenlik direktörü olan James Harris gibi diğerleri için binada oturan “özel bir şey” var. Doğu 55. Cadde ve Madison Bulvarı.

Büyük salon, soyut bir ressam olan Dorothea Rockburne’ün sanat eserlerini içerir. Kredi… The New York Times için Katherine Marks

İnsanlar son birkaç yıldır uzaktan çalıştıktan sonra ofise döndüklerinde, bina artık işçilere oturma odalarında veya mahalledeki kafede bulamayacakları bir şey sunmayı amaçlıyor – “işbirliği ve ofiste olmak,” Erik Horvat Bir yatırım grubu olan Olayan America’nın gayrimenkul başkanı, dedi.

550 Madison Avenue’deki müteahhitler spor salonu, eksiksiz bir mutfak, açık bahçe gibi olanaklara güveniyor.

Herkes, özellikle binayı postmodern durumunda tutmayı uman korumacılar olmak üzere, yenilemelerin hayranı değil. 2017’de mimarlık eleştirmeni Alexandra Langes, binanın cephesinde önerilen ilk yenilemelerin Johnson’ın “çığır açan postmodern kulesini dizlerinin üstünden indirdiğini” ve onu bir Apple mağazasına benzettiğini söyledi. Binanın korunmasına “agresif bir şekilde adanmış” bir Change.org dilekçesi 2.550’den biraz fazla imza topladı. (Bina, komitenin 550 Madison’ı dünyanın “en önemli postmodernist binalarından” biri olarak adlandırmasıyla 2018 yazında dönüm noktası statüsü aldı.)

“550 Madison gibi mimari açıdan önemli bir bina üzerinde çalışırken, şehrin inşa edilmiş çevresi hakkında gerçekten deva olan insanlardan her zaman tutkulu görüşler gelir. Dinledik ve öğrendik, koruma topluluğundan gelen geri bildirimleri ele aldık. Süreç nihayetinde daha iyi bir ürüne yol açtı,” dedi Bay Horvat daha sonra yaptığı açıklamada.

Yenileme ortak bir projedir: Mimarlık firması Snøhetta, dış mekan bahçe alanının tasarımını üstlenirken, Rockwell Group eğlence alanlarını tasarladı. Sigorta şirketi Chubb ve Fransız lüks markası Hermès, binada yer için bir anlaşma imzaladı, ancak işçiler geri gelmek isteyecek mi?

Bu röportajlar netlik için biraz düzenlendi.

“Pandemiden bu yana ofis binalarında daha da büyüyen şey: Sağlık ve zindelik ve kolaylıklar. Olayan America’nın emlak başkanı Erik Horvat, insanların insanları geri getireceğine inandıkları iki şey olduğunu söyledi. Kredi… The New York Times için Katherine Marks

Erik Horvat, emlak başkanı, Olayan America

Herkesin işine geri dönmesini sağlayan sihirli bir hap yoktur. Şimdiye kadar bizim için başarılı olduğunu gördüğüm şey, insanların çalışmak isteyeceği sağlıklı, güzel alanlar yaratmanızdı. Şu anda yapabileceğinin en iyisi bu. İnsanlar hala çalışmayan lavaboyu kontrol etmesi gereken adam için evde olma esnekliğini istiyor mu? Evet. Ancak nihayetinde, alanınız varsa daha fazla insanı ofise geri getireceksiniz.

Ofis binasında pek çok zorluk var ve size bunun şehirdeki herkesin sahip olmayı umacağını düşündüğüm türden bir ofis binası olduğunu söyleyebilirim.

Pandemiden bu yana ofis binalarında daha da büyüyen şey: Sağlık ve zindelik ve kolaylıklar. Bunlar, insanların insanları geri getireceğine inandıkları iki şey.

Snøhetta ortağı ve peyzaj mimarı Michelle Delk

Mekanı incelemeye başladığımızda bizim için gerçekten ilginç olan bir şey, mahalledeki halka açık diğer alanların nasıl hem tamamlayıcısı hem de zıttı olabileceğiydi. Bölgedeki diğer özel mülkiyete ait kamusal alanlar olan POPS’u ve yakınlardaki MoMA heykel bahçesi gibi halka açık alanları değerlendirdik. Bu alanlara bakmaya başladığımızda çok fazla ilgi gördük, ancak birçoğunun tamamen kapatıldığını da fark ettik. Biz de düşünmeye başladık, bu nasıl mümkün olduğunca dört sezon olabilir, ama biraz farklı olabilir?

Ve bu yüzden kamusal alanı her zaman insanları tekrar tekrar davet etmeye yönelik bir alan olarak gördük. O kadar çeşitlilik, entrika, mevsimsellik – dört mevsimde dışarıda olmaya erişim.

Geleceğin işçisi açısından – ve mahalledeki diğer kişiler için – bunun bir duraklama hissi, bir geri çekilme hissi sağlamasını umuyoruz, güne başlama şekliniz bu olsa da. Belki işe gitmeden önce bahçede oturuyorsunuzdur, ya da bir binada çalışıyorsanız ve mola vermek ya da öğle yemeği yemek için dışarı çıkıyorsanız ya da işten sonra, bu her gününüzün bir parçasıymış gibi hissettiriyor olabilir. unutulan, gözden kaçan ya da sadece ara sıra kullandığınız bir şey.

“İçlerinden geçtiklerinde, ‘Vay canına, tamamen farklı bir evrendeyim’ gibi hissetmelerini istiyorsunuz. Sadece gelmelerini ve geldiklerinde kendilerini evlerinde hissetmelerini istiyoruz,” dedi site amiri James Harris. Kredi… The New York Times için Katherine Marks

Mulligan Security’de baş yangın ve can güvenliği direktörü James Harris

Buraya geldiğimde nispeten genç bir delikanlıydım. Uzun süredir güvenlikte değildim. Wall Street’ten muhasebeci olarak yeni ayrılmıştım ve iş arıyordum ve güvenliğe düştüm. Bir yerden bir yere sıçradım ve bu özel binaya indiğimde – bu bina hakkında özel bir şeydi. hissedebiliyordum. Bunu başka bir binaya girerken hiç yaşamadım.

Üniversiteye gidebildim ve merdivenden yukarı çıkmamı zenginleştirmeye yardımcı olacak kurslar alabildim. Ve en çok keyif aldığım şey insanlarla iletişim kurmaktı. Bunun bir parçası olmak ve gemiye gelecek yeni kiracılara maneviyatımı veya nasıl hissettiğimi sunabilmek heyecan verici.

Alabileceğiniz en iyi müşteri hizmetleri personeli olmak için büyük bir çaba ve eğitim ortaya koyduk. Ve yaptığımız işi yaparak bizim hissettiğimizi hissetmelerini istiyoruz. Ve oradan geçtiklerinde, “Vay canına, tamamen farklı bir evrendeyim” gibi hissetmelerini istersiniz. Sadece gelmelerini ve geldiklerinde kendilerini evlerinde hissetmelerini istiyoruz.

Brad Zuger, Rockwell Grubu

Bizim için sağlık, havalandırma ve ışıktan daha fazlasıdır ve bunun önemli olduğunu biliyoruz. Ama bizim için aynı zamanda neşe ve insanların, özellikle de Covid sonrası bir araya gelebileceği muhteşem alanlar yaratmakla ilgili.

Burada sahip olduğumuz alan dizisini ve bunların nasıl değişip uyum sağladığını veya insanların nasıl bir araya gelip bir araya gelip toplandıklarına dair esnekliğe izin verdiğini düşünmek ilginç. Bu bizim için önemliydi. Tüm bu farklı alanlarda, tasarıma dahil ettiğimiz birçok katman var.