Porselen Makyaj Nedir? Adım Adım Nasıl Uygulanır?

pembebulut

New member
Porselen makyaj, en çok tercih edilen makyaj türlerinden biri olmaya devam ediyor. Özel seçilen kozmetik ürünleri ile birlikte yapılan bu makyajlar özel günlerde , gecelerde düğün gibi durumlarda kadınların kurtarıcısı durumunda.

Son yıllarda sıkça uygulanan porselen makyaj, özellikle gelin ve gece makyajlarında tercih ediliyor. Sudan etkilenmeyen ve sıcağa dayanıklı porselen makyajı yaptırmanız durumunda o gün boyunca herhangi bir akma veya bozulma görülmez.

Uzun süre yüzünüzde sabit kalan makyaj, gün içerisinde son derece rahat etmenizi sağlar.

Porselen makyajın, son zamanlarda çok tercih edildiğini söyledik. Bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte de porselen makyaj yapanların sayısı bir hayli arttı. Ancak beklenmeyen ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Porselen makyajın sorunsuz olması içinse dikkat edilmesi gereken önemli noktaların gözden kaçmaması gerekli. Bunlardan en önemlisi ise kuşkusuz makyajı uygulayan kişinin özel ve iyi şekilde eğitim almış profesyoneller olmasından geçiyor. Bu makyajın bir diğer özelliği de yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz kısımların öne çıkarılması. Gözler ve dudaklar bunların en başında geliyor. Böylelikle yüz hatlarınız en güzel şekilde ortaya çıkmış oluyor

Porselen makyajın yapılması ve çıkarılması gerçekten çok zahmetli bir uygulama olduğu için , eğer hassas bir cildiniz varsa bunu tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz. Porselen makyajın çıkarılması zor olduğu için, cildinize ve teninize zarar verme ve sonra etkilerini gösterme gibi bir durum oluşabilir.

Eğer şartlar uygunsa özel günlerinizde pürüzsüz bir cilt ve yüz hatlarınızın ortaya çıkacağı son derece doğak bir makyaj için tek yol porselen makyajdır.

Kusursuz Bir Porselen Makyaj için Neler gerekli

Adım Adım Porselen Makyaj

Makyaj öncesi mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi bir peeling ile birlikte ölü hücrelerden arındırın.
Derinden yapılacak yüz temizleme işlemlerinde sonra cilt iyi şekilde nemlendirilir.
Makyajın sabit bir şekilde durması ve yüzde uzun süre kalması için makyaj bazı kullanmalıyız
Makyajın doğallığını koruyabilmesi için cilt renk tonuna uygun bir tonda fontoden sürülür.
Eğer gözünüzün altında morluklar varsa veya bu durumdan şikayetçi iseniz mutlaka göz altı için kapatıcı kullanın.
Şimdi sıra pudralama işleminde. Teninize uygun şekilde pudrayı seçin. Mat ve ışıltısız tercih edilmeli
Pudrayı yüzünüzle birlikte dekolte kulak ve boyun kısmına da uygulayabilirsiniz.
Göz makyajında ; eğer gelin vs gibi bir makyaj yapıyorsanız genellikle açık tonlar eğer bir geceye gidecek ve gece makyajı yaptırmayı düşünüyorsanız koyu tonlar tercih edilmeli
Far bazı kullanılarak farın sabit şekilde olması sağlanır ve farın kalıcılığı arttırılır
Özel günlerde makyaj yapıyorsanız takma kirpiklerde bu iş için biçilmiş kaftanlar. Ancak her takma kirpik mükemmel durmayacaktır. Doğal görünümlü takma kirpik seçimine özen gösterin ve arkasından rimelinizi uygulayarak makyajınız tamamlanır
Bu işlemleri bitirdikten sonra oh be çekmeniz için tek adım kalıyor . Sabitleyici sprey ile makyajınızın kalıcılığını üst seviyeye çıkarmış oluyorsunuz.