Sevdikleri Bir Daire Aldılar Ama Mutlu Sonu Beklemek Zorunda Kaldılar

Idealed

Active member
Emily Niekrasz ve Garrett Muzikowski, Washington, DC’deki Capitol Hill’deki bir sıra evde iki yatak odalı bir bodrum katında mutlu bir şekilde yaşıyorlardı Bayan Niekrasz, 750 metrekarelik alanı altı yıllığına kiralamıştı; Bay Muzikowski yakın zamanda buraya taşınmıştı. Yerleşmiş ve rahat hissediyorlardı ve etraflarında arkadaşlar ve aile vardı.

Ancak geçen yaz olası bir iş arama olarak başlayan şey, maceralı bir karışıklığa ve sonunda New York’a taşınmaya dönüştü.

“DC’de ve Smithsonian Kurumsal Arşivi’nde web sitesi ve sosyal medya içerik yöneticisi olmaktan mutluydum. Ama daha küçük bir müzede daha fazla büyüyebileceğimi biliyordum,” dedi 30 yaşındaki Bayan Niekrasz. New York Şehir Müzesi de dahil olmak üzere bir avuç kuruma ulaştı.

Müze hakkında “Daha önce oraya üç kez başvurmuştum ve hiç işe alınmamıştım” dedi. “Bana bir pozisyon teklif ettiklerinde, onu almam gerektiğini biliyordum. Bu büyük bir büyüme fırsatıydı.”

New York ve DC’de ofisleri bulunan küresel bir danışmanlık firması olan FTI’da direktör olan 26 yaşındaki Bay Muzikowski, ekibi şirketin Manhattan’daki Bryant Park lokasyonunun dışında olduğu için taşınmaktan memnuniyet duydu, yani başka yere gitmeyeceği anlamına geliyordu. artık yüz yüze toplantılar için işe gidip gelme ihtiyacı.

StreetEasy’de arama yapmak, onlara New York gayrimenkulünde dijital bir eğitim verdi. Dairelere bakmak için 31 Ağustos’ta sekiz randevu ayarladılar. Chinatown, SoHo, Yukarı Doğu Yakası ve Midtown’daki apartman dairelerini inceleyen Bayan Niekrasz, çiftin günü “şehirde hoplayıp zıplayarak” geçirdiğini söyledi. Deneyimleri tükeniyor ve hayal kırıklığı yaratıyordu.

Bayan Niekrasz, “Kendimizi yaşarken görebildiğimiz ilk yer orasıydı” dedi. Oturma odasında gömme dolaplar ve kitaplık, koridorda dolaplar depolamaya yardımcı olur. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times

“Duvarlarda delikler, böcekler, sıfır doğal ışık alan apartmanlar ve korkunç kokular vardı” dedi. “Göz açıcı, yorucu bir deneyimdi.”

Yine de o günün sonunda, Midtown’da bir kapıcı ile çok katlı bir kooperatifte tamamen mobilyalı, 600 metrekarelik, tek yatak odalı bir ev bulduklarında umutlu olmak için sebepleri vardı.

Bay Muzikowski, “Daireyi görmek için aşağıda bekleyen insanlar vardı” dedi ve fiyatı ayda 3.200 dolardı. Çift, DC’de ayda 2.300 dolar ödüyor olsa da, artış haklı çıktı.

Her ikisi de ev sahiplerinin iyi bir zevke sahip olduğu ve dairenin sıcak ve güzel olduğu konusunda hemfikirdi. Bir bonus olarak, daire, oturma odasındaki TV alanını çevreleyen dokuz cömert, kübik benzeri gömme yapıyla tamamlandı.

Bayan Niekrasz, “Kendimizi yaşarken görebildiğimiz ilk yer orasıydı” dedi.

3.200 Dolar | Midtown Doğu, Manhattan

Emily Niekrasz, 30 ve Garrett Muzikowski, 26

meslekler:
Bayan Niekrasz, New York Şehir Müzesi’nde sosyal medyadan sorumlu müdür yardımcısıdır. Mr. Muzikowski küresel bir danışmanlık şirketi olan FTI’da yöneticidir.

Konum: Bay Muzikowski, “Manhattan’ın ortasında bir üsse sahip olmayı ve gitmem gereken her yere gidebilmeyi seviyorum,” dedi. “Ayrıca, mahallemizde bulunan Home Depot, Trader Joe’s ve Whole Foods’ın rahatlığı var. Ayrıca gece geç saatlere kadar açık olan barlarımızı ve yerel bir pizzacı bulduk.”

Kirayı bölmek: “DC’de yaşarken kirayı 50/50 bölüşürdük. Bayan Niekrasz, taşınmadan önce fiyatlandırma hakkında konuştuk ve maksimum değerim 1.500 dolardı” dedi. “Eğer bundan daha yükseğe çıksaydık ve o benden daha fazla kazandığı için gerisini o hallederdi.” Şimdi o 1.500 dolar ödüyor ve o da 1.700 dolar. “Başlangıçta kendimi garip hissettirdi, ama artık onunla daha rahat oluyorum.”

Çift, dairenin geri kalanından ayrı bir mutfağa sahip olmayı sevdiklerini söyledi. Geride bıraktıkları bulaşık makinesini ve çamaşır/kurutma makinesini özlemediklerini söylediler. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times

Bayan Niekrasz ve Bay Muzikowski, o ilk gün daireyi gördükten sonra koşarak köşedeki bir bara gittiler. Önlerinde bira ve sıcak krakerlerle barda oturanlar, başvuru formunu doldurmak için hararetle internete bağlanmaya çalıştılar.

Bir gün sonra binanın komisyoncusundan kabul edildiklerini bildiren bir e-posta aldılar. Kira kontratını 3 Eylül’de imzaladılar, ancak mal sahiplerinden alt kiralama yaptıkları için kooperatif yönetim kuruluyla görüşmeleri ve her biri beş tavsiye mektubu sağlamayı içeren yönetim kurulu görüşmesini geçmeleri gerekiyordu.

Bayan Niekrasz’ın müzedeki yaklaşan başlangıç tarihinin iki haftadan az bir süre sonra olan 12 Eylül olması kaygıyı artırdı.

Bayan Niekrasz, “İşi kabul ettiğimde hiçbir fikrim veya planım yoktu” dedi. “Bunu şimdi yapmasaydım, bu fırsatı bir daha asla elde edemezdim.”

Gerekirse uygulamaya konulabilecek geçici bir koltuk sörfü planı tasarladılar. Bayan Niekrasz kuzenleriyle yaşayabilirdi – biri West Village’da, diğeri Middletown, NJ’de feribotun yanında yaşıyordu Ya da her yöne iki buçuk saatlik bir işe gidip gelmeye katlanabilir ve Ocean County’de ailesiyle kalabilirdi. , NJ, hem Bayan Niekrasz hem de Bay Muzikowski’nin büyüdüğü yer. (Bayan Niekrasz, bir ay boyunca haftada üç gün ailesiyle kalmaya başladı; Bay Muzikowski, DC’den çalışmaya devam etti)

Çift, Washington’daki iki yatak odalı bir daireyi Manhattan’daki tek yatak odalı bir daireyle takas etti. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times

Sonra gerçek başarısızlıklar geldi.

İstenen tavsiye mektuplarının yazılmasına ve sunulmasına rağmen, kooperatif kurulu üç hafta boyunca sessiz kaldı. Daha sonra Queens, Astoria’ya taşınan mal sahipleri, banka sorunları nedeniyle ertelendi. Son olarak, çiftin daireyi görmesinden neredeyse bir ay sonra, 29 Eylül’de beş yönetim kurulu üyesiyle 15 dakikalık bir Zoom görüşmesi planlandı.

Bayan Niekrasz şaka yollu, “Bizim tuhaf insanlar olmadığımızı veya binalarında sorumsuzca öfkelenmememizi sağlamak istediler,” dedi. “Arkadaşça bir sohbetti.”

Sonuçta çifte dairenin döşenmeyeceği bilgisi verildiğinde başka bir engel daha yaşandı. Sahipleri fikrini değiştirmişti ve şimdi mobilyaları yanlarında götürüyorlardı.

“Mobilyalarımızın çoğunu satmış ya da arkadaşlarımıza ve ailemize vermiş olsaydık, bu büyük bir sorun olmazdı. Sadece Garrett’ın çalışma masasını, bir kitaplığı ve yatağımızı almaya hazırlandık,” dedi Bayan Niekrasz.

Yine de orada asılı kaldılar.

“Herkesin üstünlüğü varmış gibi hissettim. Gerçekten beğendiğimiz bir yer bulmak çok zor olduğu için, mobilya sorunu yüzünden kiramızı düşürüp düşürmeyeceklerini sormadık bile,” dedi Bayan Niekrasz. “Çaresiz hissettim. Başımızı sokacak bir çatımız olsun diye ne isterlerse kabul ettik.”

1 Ekim’de çift kurul tarafından onaylandı. Altı gün sonra asıl sahipleri taşındı. Bayan Niekrasz ve Bay Muzikowski nihayet 11 Ekim’de taşındı.

Çift, içinde çamaşır ve kurutma makinesi ve bulaşık makinesi bulunan iki yatak odalı bir odadan bu lükslerin hiçbirinin olmadığı biraz daha küçük tek yatak odalı bir odaya geçmesine rağmen, her ikisi de bu kolaylıkların kaybını özlemediklerini söylediler.

Bayan Niekrasz, koridordaki dolapları ve yeni bir küvet, lavabo ve dolapla güncellenen banyoyu takdir ediyor. “Gördüğümüz dairelerin çoğunda sadece giysiler için raflar vardı,” diye ekledi.

Ayrıca oturma odasındaki ankastreler sayesinde daha fazla depolama alanına sahip olduklarını söyledi. “Ayrıca takıntılı olduğum, Garrett’ın doğum günüm için aldığı bir bar arabamız var.”

Bay Muzikowski için geçiş nispeten kolay oldu.

“Zaten şehre bağlı hissediyorum. Burada DC’den daha çok şey var. Bu yeni bir macera,” dedi. “Burada çok daha fazla oyun alıyorum, bu harika.”

Bayan Niekrasz hala New York’ta bir turist olduğu hissinden kurtulmaya çalışıyor.

“New York bana kendimi oraya koymayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi öğretiyor” dedi. “Apartman güvenli bir sığınak haline geldi. Eve gelip Garrett’ın orada olması harika bir duygu.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.