Silverlight 5’in duyurusu gönül rahatlığı sağlamalı

Womanne

Member
Bob Muglia’nın Silverlight’tan HTML 5’e doğru “strateji kayması” hakkındaki bu korkunç açıklamanın ardından, son birkaç hafta içinde bana Silverlight’ın geleceği hakkında soru soran müşterilerin sayısını unuttum. Güvensizlik vardı. Ne de olsa, Microsoft geçmişte çerçeveleri sık sık doğurdu ve (yakında) tekrar ölmelerine izin verdi.

Duyuru

Şimdi Microsoft, gerçekten günü kurtarabilecek tek şeyi yaptı: Microsoft, yalnızca MIX 2011’de görünmek yerine, beta henüz bitmemiş olmasına rağmen Silverlight 5’in özelliklerini zaten açıkladı. Ben (ve tanıdığım çoğu müşteri) yeni multimedya özelliklerini pek umursamıyor. İş uygulamalarına yönelik iyileştirmeleri, özellikle de Model-View-ViewModel (MVVM) için daha iyi desteği sabırsızlıkla bekleyin.

Şirketim bir MVVM projesi inşa ediyor ve ben rutin olarak belirli bir UI öğesi ile onu etkileyen ekran kodu arasındaki ilişkiyi bulmaya çalışıyorum. Gevşek bağlantı harikadır, ancak aramaya çok daha fazla zaman harcamanız gerektiğinde değil. Microsoft’un orada bize ne sunacağını merak ediyorum.

()

Haberin Sonu