Sonbahar/Kış aylarında .NET konferansları | merhaba çevrimiçi

Womanne

Member
Bu yıl da .NET konferansları son dört ayda yeniden gerçekleşti:

Duyuru

15 Eylül 2007’de ücretsiz ICE (Avrupa için Akıllı Topluluklar) konferansının dördüncüsü ile başlıyor. Nicki Wruck bir kez daha ücretsiz konuşacak birçok ünlü konuşmacı buldu. Bu kez etkinliğin odak noktası açıkça altyapı konuları ancak SOA, Web 2.0 ve .NET 3.5 de konular arasında. Etkinlik bir gün sürecek ve Lingen/Emsland’da gerçekleşecek.

Önümüzdeki hafta Mainz’da beş gün boyunca BASTA olacak. Eski “BASic TAge” uzun yıllardan beri Almanya’daki en önemli .NET konferansı olarak kendini kanıtlamıştır. Bu yıl odak noktası .NET 3.5 ve Visual Studio 2008’dir. Aynı zamanda Microsoft SQL Server (SQLCON 2007) üzerine bir etkinlik düzenlenecektir. Software&Support-Verlag tarafından düzenlenen etkinliğin fiyatı iki gün için 879 avro ile beş gün için 2.107 avro arasında değişiyor.

8 ve 9 Ekim’de ppedv, Mannheim’da Gelişmiş Geliştiriciler Konferansına (ADC) ev sahipliği yapacak. Konferansın ileri düzey geliştiricilere yönelik bir etkinlik olması amaçlanmış olsa da, en yeni .NET teknolojilerinin (LINQ, Silverlight, C++ 2008) sunumlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Fiyatı 1049 euro.

Kasım ayında (13 ve 14 Kasım) “Prio” ikinci kez gerçekleşecek. Organizatör dotnetpro dergisi, mekan ise yine Baden-Baden (979 euro).

Bu yılki iX konferansı (19-21 Kasım) genel olarak kalite ve test yönetimini ele alıyor. .NET’e özgü görünüm yalnızca bir derste mevcuttur.

Microsoft, geliştiriciler için TechEd Geliştiricisini (5-9 Kasım) ve altyapı uzmanları için TechEd BT Forumunu (12-16 Kasım 2007) Barselona’da sunmaktadır.

Etkinlik 10-12 Ekim tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek. İlk kez Microsoft AJAX, Silverlight ve pazarlama ve e-ticaret gibi karar verme konularına odaklanan web geliştiricileri için bir konferans olan Microsoft XTOPIA düzenlenecek (katılım: 599,00 euro, ekstra bir gün için isteğe bağlı 249,00 euro).

Ben kendim ICE, BASTA ve iX konferansında konuşacağım. Bir gazeteci olarak TechEd Developers’ı da ziyaret etmeyi planlıyorum.

Geçtiğimiz baharda Software&Support yayıncıları, diğer geliştirici etkinliklerinde de konuşma yapan popüler .NET konuşmacılarını hariç tuttukları için eleştirilere maruz kaldı. Bahar döneminde hem VS One’da hem de yakında gerçekleşecek olan BASTA “Spring Edition”da yalnızca bir konuşmacının konuşma yapmasına izin verilirken, bu kez her iki etkinlikte de daha tanıdık yüzler yer alıyor. ADC program komitesine göre bu yıl ADC organizatörü ppedv’nin “kara listesinde” yer alan kişiler arasındaydım çünkü “çok fazla” konuşma yaptım. Ancak bir sonraki VS One (13-14 Şubat 2008)
🙂
için ppedv’den başka bir davet aldım.

()

Haberin Sonu