Spacedesk Nedir, Nasıl Kullanılır, İnançlı mi?

Epiclife

Member
Masaüstü ya da dizüstü bilgisayar kullanırken birden fazla vakit tek bir monitör tüm kullanıcıların işini görür. Fakat birtakım durumlarda birebir anda açık olması ve izlenmesi gereken uygulamalar niçiniyle ekranınız kâfi gelmeyebilir. Bu durumda ikinci bir monitör almak hayli değerli bir seçenek olacağı için en yeterli seçenek Spacedesk üzere pek fazlacalu monitör uygulaması kullanmak ve aslına bakarsan sahip olduğunuz taşınabilir aygıtı, ikinci bir ekran haline getirmektir.

Spacedesk uygulaması ile Windows bilgisayarınızın ekranını iOS ya da Android taşınabilir aygıtınızın ekranına kablolu ya da kablosuz olarak bağlayarak onu ikinci bir ekran olarak kullanabilirsiniz. Büsbütün fiyatsız olması ve kolay kullanılan bir arayüz sunması üzere özellikleriyle benzerleri içinde öne çıkan Spacedesk nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır üzere tüm merak ettiğiniz soruları adım adım bütün bilgileriyla inceleyelim.

Spacedesk nedir?

datronicsoft‬ tarafınca geliştirilen ve yayınlanan Spacedesk, fazlacalu monitör uygulamasıdır. Birden fazla vakit taşınabilir aygıtınız ekranını bilgisayara yansıtmaya alışmış kullanıcılara tam zıddını yapma yani bilgisayarın ekranını taşınabilir aygıta yansıtma imkanı verir. Spacedesk ile taşınabilir aygıtınızı ikinci bir ekran olarak kullanarak fazlaca daha geniş bir çalışma alanı kazanırsınız.

Spacedesk ne işe fayda?

Spacedesk oldukcalu monitör uygulaması ile Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızın ekranını iOS işletim sistemine sahip iPad ve iPhone ekranına ya da Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet ekranına kablolu ya da kablosuz olarak yansıtarak taşınabilir aygıtınızı ikinci bir monitör olarak kullanabilirsiniz.

Spacedesk nasıl kullanılır?

• Prosedür #1: Spacedesk ile bilgisayar ekranını Android aygıta yansıtma
  • Formül #2: Spacedesk ile bilgisayar ekranını iOS aygıta yansıtma
  • Sistem #3: Spacedesk ile bilgisayar ekranını internet tarayıcı üzerinden taşınabilir aygıta yansıtma
Usul #1: Spacedesk ile bilgisayar ekranını Android aygıta yansıtma:

• Adım #1: Buradan Windows işletim sisteminize uygun Spacedesk masaüstü versiyonunu indirin.
  • Adım #2: Spacedesk masaüstü kurulumunu tamamlayın.
  • Adım #3: Buradan Spacedesk Android taşınabilir uygulamasını indirin.
  • Adım #4: Aygıtların birebir Wi-Fi ağına bağlı olduklarından ve Bluetooth özelliklerinin açık olduğundan emin olun.
    • ya da
  • Adım #5: USB kablo ile taşınabilir aygıtı bilgisayarınıza bağlayın.
  • Adım #6: Spacedesk üzerinden aygıtları eşleştirin.
  • Adım #7: Süreç tamam.
Spacedesk oldukçalu monitör uygulaması ile Windows bilgisayarınızın ekranını Android taşınabilir aygıtınıza yansıtarak onu ikinci bir monitör olarak kullanmak için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Spacedesk masaüstü uygulamasının suramı sırasında Windows güvenlik duvarı ihtar verebilir. Güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız önerilmiyor lakin uygulama için müsaade verebilirsiniz.

Yol #2: Spacedesk ile bilgisayar ekranını iOS aygıta yansıtma:

• Adım #1: Buradan Windows işletim sisteminize uygun Spacedesk masaüstü versiyonunu indirin.
  • Adım #3: Buradan Spacedesk iOS taşınabilir uygulamasını indirin.
  • Adım #4: Aygıtların birebir Wi-Fi ağına bağlı olduklarından ve Bluetooth özelliklerinin açık olduğundan emin olun.
    • ya da
  • Adım #5: USB kablo ile taşınabilir aygıtı bilgisayarınıza bağlayın.
  • Adım #6: Spacedesk üzerinden aygıtları eşleştirin.
  • Adım #7: Süreç tamam.
Spacedesk oldukcalu monitör uygulaması ile Windows bilgisayarınızın ekranını iOS taşınabilir aygıtınıza yansıtarak onu ikinci bir monitör olarak kullanmak için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Spacedesk masaüstü uygulamasının konseyimi sırasında Windows güvenlik duvarı ihtar verebilir. Güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız önerilmiyor lakin uygulama için müsaade verebilirsiniz.

Formül #3: Spacedesk ile bilgisayar ekranını internet tarayıcı üzerinden taşınabilir aygıta yansıtma:

• Adım #3: Taşınabilir aygıtınızdan buradaki ilişkiyi açın.
  • Adım #4: Süreç tamam.
Spacedesk oldukcalu monitör uygulaması ile Windows bilgisayarınızın ekranını taşınabilir aygıtınıza internet tarayıcısı üzerinden yansıtarak onu ikinci bir monitör olarak kullanmak için üstteki adımları izlemeniz kâfi.

Spacedesk ile bilgisayar ekranını internet tarayıcı üzerinden taşınabilir aygıta yansıtma prosedürünü uygularken Mozilla Firefox haricindeki rastgele bir internet tarayıcısını kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda yüklü olan Spacedesk masaüstü uygulamasının en aktüel sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Spacedesk inançlı mi?

Spacedesk oldukçalu monitör uygulaması, bilgisayarınızın ya da taşınabilir aygıtınızın üreticisi ya da işletim sistemi geliştiricisi tarafınca yayınlanmış resmi bir uygulama olmadığı için tam manasıyla bir güvenlikten kelam etmek mümkün değil. Lakin uygulama hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını incelediğimiz vakit karşımıza rastgele bir olumsuz durum çıkmadığı için Spacedesk şu an için inançlı demek mümkün.

Spacedesk yükleme evraklarını resmi internet sitesi üzerinden ve resmi uygulama mağazaları üzerinden edindiğinizden emin olun. Farklı kaynaklar her vakit tehlike barındırır. Spacedesk kullanırken rastgele bir olumsuz durumla karşılaşmamak için uygulamaların ve işletim sistemlerinizin aktüel olduğundan emin olmalısınız.

Taşınabilir aygıt ekranınızı ikinci bir monitör olarak kullanmanızı sağlayan oldukçalu monitör uygulaması Spacedesk nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır üzere merak edilen soruları yanıtladık ve uygulama hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Spacedesk kullanıyorsanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.