Teremyağ Gurme İle Lezzetlendirilmiş Beşamel Soslu Tavuk

GezginRuhlar

Global Mod
Global Mod
Teremyağ Gurme İle Lezzetlendirilmiş Beşamel Soslu Tavuk Tanımı İçin Malzemeler

• 1 yemek kaşığı teremyağ gurme
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 600 gram kuşbaşı tavuk göğsü
  • 2-3 diş sarımsak
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1/2 (yarım) çay kaşığı karabiber
Kızartmak için

• 3 adet patates
Üzeri için

• 1/2 (yarım) su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
Beşamel sos için:

• 3 yemek kaşığı teremyağ gurme
  • 2 yemek kaşığı un
  • 2,5 su bardağı soğuk süt
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı muskat cevizi rendesi
  • 1/2 (yarım) su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
Teremyağ Gurme İle Lezzetlendirilmiş Beşamel Soslu Tavuk Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Herkese merhaba kusursuz pratik ve güzel bir tarifle geldim ???? bu tanımı denemeyen katiyetle pişman olur ???? tarife buyrun ????????‍
♀
evvela patatesi küp küp doğrayıp kızartın ben toprak güveçleri kullanacağım için onlara porsiyonladım.

1. Başka bir tavaya 2 yemek kaşığı sıvı yağ ve 1 yemek kaşığı teremyağını koyup kızdırın.
  2. 600 gram kuşbaşı doğranmış tavuğu ve sarımsak rendesini ortalarda karıştırarak, yüksek ateşte soteleyin.
  3. 1 çay kaşığı tuz ve yarım çay kaşığı karabiberi de ekledikten daha sonra tekrar karıştırın ve ocaktan alın.
  4. Beşamel sosu hazırlamak için; 3 yemek kaşığı teremyağını sos tenceresinde eritin. 2 yemek kaşığı unu da ekleyin ve kokusu çıkana kadar kavurun.
  5. Kavrulan una 2,5 su bardağı soğuk sütü azar azar ek ederek topaklanmaması için yoğunlaşana kadar daima karıştırın. 1’er çay kaşığı tuz, karabiberi ek edin yarım su bardağı rendelenmiş kaşar peynirini ekleyip karıştırın ve ocaktan alın.
  6. Sotelenen tavukları kızarmış patatesin üzerine ekleyin ve üzerini beşamel sos ile kaplayın.
  7. Üzerlerine yarım su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri ekleyin ve evvelde ısıtılmış 200 derece fırında 25 dakika pişirin. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun ????.
Teremyağ Gurme İle Lezzetlendirilmiş Beşamel Soslu Tavuk Tanımı Fotoğraflı Yapılışı