Visual Studio 2015 için Böcek Yürüyüşü

Womanne

Member
20 Temmuz 2015’te Visual Studio 2015’in piyasaya sürülmesinden bu yana Microsoft’un geliştirme ortamının bu sürümü ile günlük olarak çalışıyorum. Ne yazık ki, hala çok sayıda hata olduğunu belirtmeliyim. Visual Studio’nun önceki sürümlerinden çok daha fazlası gibi görünüyor. Bu yüzden birkaç haftadır hata mesajları topluyorum.

Aşağıdaki ekran görüntüleri Visual Studio 2015’ten gelen hata mesajlarını göstermektedir. Bunlar benim kodumdaki hatalar değil, geliştirme ortamındaki editör, hata ayıklayıcı veya ALM araçlarında görünen hatalardır. Bu hata mesajlarından bazılarını yalnızca bir kez gördüm, ancak birçoğu geliştirme sırasında bana daha sık eşlik ediyor. Örneğin, bir kaynak adına tıklarsanız (örn. Style=”{StaticResource xy}”) ardarda iki kez alt+F12 iter.

Hata ayıklayıcı PerfTips’teki bu yanlış görüntüyü de çok heyecan verici buluyorum. Perftip, bir komutun çalışmasının ne kadar sürdüğünü göstermelidir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen 1.237.949.645 ms, 14 günden fazladır. Bu çalıştırmak için Eklemek()StringBuilder yöntemi çok uzundur.

Son ekran görüntüsü, Visual Studio 2015’in yüksek DPI ekranlarında bile hala sorun yaşadığını gösteriyor. Ekran çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, giriş alanları o kadar küçük olacaktır.

Visual Studio 2015 için Güncelleme 1 iyileştirmeler vaat ediyor []şu anda Release Candidate aşamasında olan ve connect()’te yayınlanması gereken; ]gelecek hafta.

Bu arada, Visual Studio’daki hataları Microsoft Connect’e bildirebilirsiniz.

()

yorum gönderisi

Haberin Sonu