Visual Studio LightSwitch makaleleri ve eğitimleri

Womanne

Member
Visual Studio LightSwitch ile ilgili bir haftalık yoğun çalışmadan sonra, hala oldukça heyecanlıyım ve LightSwitch’in, veritabanı güdümlü Windows masaüstü uygulamalarının ve intranet web uygulamalarının hızlı gelişimi açısından önceki .NET kavramlarına çok yararlı bir katkı olduğuna inanıyorum. Bunun gibi RAD araçlarıyla, genellikle asistanla hızlı bir şekilde temel bir uygulama oluşturabilme konusunda endişelenmeniz gerekir, ancak artık özel durumları ve istekleri eşleyemezsiniz. LightSwitch burada hem veri kaynakları düzeyinde hem de kullanıcı bölümleri düzeyinde beklediğimden daha fazla müdahale seçeneği sunuyor.

Duyuru

Bu nedenle LightSwitch, yalnızca uzman departmanlardaki yarı zamanlı geliştiriciler tarafından değil, aynı zamanda belirli uygulama sınıfları için profesyoneller tarafından da kullanılma potansiyeline sahiptir. Şüpheye mahal vermemek adına: LightSwitch hiçbir şekilde tüm uygulama türleri için uygun değildir ve WPF, Silverlight ve ASP.NET’in temel bir yerini tutmaz. LightSwitch, kısa sürede birçok tablo için tipik veri maskeleri (kaydırma, filtreleme ve düzenleme ile bireysel tablolar ve görünümler) geliştirmeniz gerektiğinde uygundur, yani web’de (çoğunlukla intranet, İnternet, Silverlight’ın yaygın olmayan yayılmasını önler) ve masaüstünde tipik ana veri bakım senaryoları.

İki hafta önce MSDN’de göründüğünden beri, birçok müşterinin bana LightSwitch’i kullanma konusunda onları destekleyip destekleyemeyeceğimi sorması gerçeğinden pazarda gerçek bir ilgi görüyorum. LightSwitch üzerine bir eğitim kursu planladığımı belirtme cüretinde bulunuyorum ve bunu şimdi Almanya’da kurum içi bir kurs olarak sunuyorum. Ayrıca LightSwitch derecesini bir danışman sıfatıyla onaylıyorum. Geçtiğimiz Perşembe günü detaylı test makalem Visual Studio LightSwitch büyüteç altında Haberler Developer’da yayınlandı.

()

Haberin Sonu