Visual Studio’da TFS denetimiyle ilgili hata: “Değer, bir UInt32 için çok büyük veya çok küçüktü”.

Womanne

Member
Bu hata mesajı, geliştirme ortamındaki kaydedilmemiş dosyalardan kaynaklanır.

My Visual Studio 2015 (mevcut tüm güncellemelerle birlikte), değiştirilen dosyaları Team Foundation Server (TFS) sürüm kontrol sistemine göndermeyi reddetmeye devam ediyor. tıklama kaydetmek için Çıktı penceresindeki bir çıktı dışında hiçbir şey olmuyor: “Değer, bir UInt32 için çok büyük veya çok küçüktü”. Bazen bir hata iletişim kutusu görünür (şekle bakın). Geliştirme ortamından gelen bu hata mesajı açıkça anlamsızdır.

Visual Studio'da TFS denetimiyle ilgili hata:

Visual Studio ile olan uzun deneyimimden, hatanın hala kaydedilmemiş kaynak kodu dosyaları olduğunda, yani düzenleyicideki değişiklikler kaydedilmediğinde meydana geldiğini biliyorum. kalktığın zaman Hepsini kaydet tıklayın, “Giriş Yap” işlevi başarılı. Hata her zaman kaydedilmemiş dosyalarda oluşmaz, sadece bazen oluşur.

Elbette, geliştirme ortamının kaydedilmemiş dosyaları işaret etmesini ve şimdi kaydetmek isteyip istemediğinizi sormasını beklersiniz.

Bugün, diğer Visual Studio kullanıcılarının da bu sorunu yaşayıp yaşamadığını merak ediyordum. Hata mesajı için bir Google araması, geliştiricilerin bu sorunu en az 2012’den beri düzenli olarak çevrimiçi olarak bildirdiklerini ortaya çıkardı. Microsoft’un, özellikle Microsoft’un 2012’de fark etmesinden bu yana bu sorunu hala çözmemiş olması beni şaşırttı. hiçbir şey bilmediğini iddia etmek. Ayrıca Microsoft çalışanları da bu hatayla karşılaşmalıdır.

()

Haberin Sonu