WhatsApp Bildirilerini Kurtarma ve Aktarma Nasıl Yapılır?

Epiclife

Member
Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp, bugün milyarlarca aktif kullanıcıya sahip. O denli ki çabucak her akıllı telefon, bu uygulama önyüklü olarak geliyor ve kullanıcılar, her ne olursa olsun WhatsApp’tan vazgeçmiyorlar.

Hatta birtakım durumlar var ki kullanıcılar, WhatsApp niçiniyle akıllı telefonlarını değiştiremeyebiliyorlar. Bilhassa de Android’den iOS’a yahut iOS’tan Android’e geçmeyi planlayan kullanıcılar için WhatsApp’taki transfer süreci, ne yazık ki bugüne dek pek de kolay değildi.

Peki Silinen WhatsApp bildirileri nasıl kurtarılır ve aktarılır?

WhatsApp bildirilerini iOS’tan Android’e yahut Android’den iOS’a aktarmanın kolay olmadığı üzere silinen WhatsApp mesajları, işlerin daha da güçlü bir hal almasına niye oluyor. Lakin bir daha de kullanabileceğiniz bir usul mevcut. iToolab WatsGo ile Android ve iOS’ta silinen WhatsApp iletilerini kurtarıp, aktarabilirsiniz.

iToolab WatsGo, WhatsApp yahut WhatsApp Business için kullanabileceğiniz bol özellikli bir uygulama. Bu uygulamayı kullanarak WhatsApp bilgilerinizi kurtarabilir, Android ile iOS içinde epey istikametli olarak (Android’den iOS’a yahut iOS’tan Android’e) olarak aktarabilirsiniz. Ayrıyeten bu uygulama aracılığıyla WhatsApp’taki tüm bilgileri bilgisayarınıza yedekleyebilir, bu biçimdelikle akıllı telefonunuzda da yer açabilirsiniz. Android 13 ve iOS 16 ile de tam uyumlu olması, iToolab WatsGo’nun neredeyse tüm akıllı telefonlarda kullanılabileceği manasına geliyor.

Uygulamanın öne çıkan özelliklerine baktığımızda; en kıymetli konunun transfer suratı olduğunu görüyoruz. iToolab WatsGo, saniyede 10,240 kb data transferi yapabiliyor ki Apple’ın geliştirdiği “Move to iOS”un saniyede 6,144 kb bilgi transferi yapabildiğini düşündüğümüzde, bu sayı hiç de kötü değil. Ayrıyeten 20’den çok data çeşidini de bu uygulama ile aktarabilirsiniz. Geliştirici takım, iToolab WatsGo’nun bilgisayar korsanlığına karşı yüzde 100 inançlı olduğunu, kullanıcıların bu uygulamayı rahatlıkla kullanabileceğini söylüyor.

Bu ortada, iToolab WatsGo’nun uygun maliyetli bir yazılım olduğunu da belirtelim. Üstelik geliştirici takım, premium özelliklerin tamamını etkin hale getiren Pro sürüm için yüzde 30’luk indirim kampanyası başlatmış durumda.

iToolab WatsGo ile WhatsApp transferi nasıl yapılır?

• Adım #1: iToolab WatsGo indirin ve kurun.
  • Adım #2: Her iki telefonu da bilgisayara bağlayın.
  • Adım #3: Aktaracağınız bilgileri seçin.
  • Adım #4: Data transferinin tamamlanmasını bekleyin.
Adım #1: iToolab WatsGo indirin ve kurun

iToolab WatsGo’yu kullanarak WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak için yapmanız gereken birinci şey, uygulamayı indirmek olacaktır. Gerekli süreçleri yaptığınızda karşılaşacağınız ekranı yukarıda görüyorsunuz.

Adım #2: Her iki telefonu da bilgisayara bağlayın

Verilerin transferini sağlamak için hem WhatsApp’ın yüklü olduğu Android telefonu aynı vakitte bilgi transferi yapacağınız iPhone’u bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Kablo aracılığıyla telefonları bağlayın ve ekranların açık olduğuna emin olun.

Adım #3: Aktaracağınız bilgileri seçin

Sırada hangi bilgileri aktaracağınızı seçmek var. WhatsApp’taki tüm verileri seçebileceğiniz üzere sırf kimi evrak cinslerini de seçebilirsiniz. Bunu yaptıktan daha sonra “Transfer” butonuna tıklayın.

Adım #4: Data transferinin tamamlanmasını bekleyin

Bu noktada bir süre beklemeniz gerekmektedir. iToolab WatsGo, Android telefondaki bilgileri evvel kopyalayacak, akabinde da iPhone’a uygun hale getirecek. Bundan daha sonraki süreçte de bilgilerin tamamı, iOS ekosistemine aktarılmış olacak. Bekleme müddetiniz, WhatsApp’taki bilgilerinizin büyüklüğüne nazaran değişecektir.

Yukarıda anlattıklarımızı uygulamakta sorun yaşayabilirsiniz. Tüm kullanıcıları önemseyen iToolab grubu, bir de YouTube görüntüsü hazırladı. Çabucak aşağıda bulunan görüntüyü izleyerek iToolab WatsGo’yu nasıl kullanacağınızı gözlerinizle gorebilirsiniz.

Bu ortada; iToolab WatsGo, WhatsApp’ı transfer etmek için kullanabileceğiniz tek uygulama değil. Örneğin Apple tarafınca piyasaya sürülen Move to iOS (iOS’e Taşı) isimli uygulamayı kullanarak da WhatsApp’ı transfer edebiliyorsunuz. Fakat bu uygulama pek de başarılı değil. Ayrıyeten pek yavaş.

Gelin Move to iOS ile iToolab WatsGo’yu özetlemek gerekirse karşılaştıralım:

ÖzellikMove to iOSiToolab WatsGo
Fabrika ayarlarına döndürmeVarYok
Çift istikametli aktarımYokVar
Veri transfer hızı6,144 kb/s10,240 kb/s
Aktarımı desteklenen bilgi tipi sayısıSadece WhatsApp20’den çok data tipi için tam destek
İşletim sistemi desteğiAndroid 4 ve daha sonrası ile iOS 9 ve daha sonrasıAndroid 5 ve daha sonrası ile iOS 10 ve daha sonrası

İşte WhatsApp’taki bilgileri Android’den iPhone’a transfer etmek aslında bu kadar sıradan. Şayet adımları sakin ve yanılgı yapmadan uygularsanız, siz de temel bilgisayar bilgisiyle bile WhatsApp transferini başarılı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.