Windows Komut İstemi ve PowerShell’e kopyalayıp yapıştırın

Womanne

Member
Windows Komut İstemi nihayet Windows 10 ve Windows Server 2016’da klavye kısayollarıyla kopyalayıp yapıştırabilir CTRL+C VE CTRL+V gerçekleştirmek.

Windows kullanıcıları onlarca yıldır bunu bekliyor: Windows 10 ve Windows Server 2016’daki Windows Komut İstemi nihayet tuş kombinasyonlarını kullanarak panoyu kopyalayıp yapıştırabilir CTRL+C VE CTRL+V gerçekleştirmek. Microsoft onlara sahip conhost.exe her ikisi de klasik bilgi isteminin temelidir (cmd.exe) yanı sıra Windows PowerShell (Powershell.exe) VE

Ancak, hala kırpma yok (CTRL+X) ve diğer Windows uygulamalarından bilindiği gibi içerik menüleri aracılığıyla kopyalayıp yapıştıramazsınız. İşaretle ve kullanarak kopyalamanın ve yapıştırmanın eski yolu giriştuş vuruşu (kopyala) veya fare sağ tıklaması (yapıştır) Windows 10 ve Windows Server 2016’da hala çalışır. Komut satırı uygulamalarında sorun varsa, konsolu pencere özelliklerinde eski “eski” moda da geçirebilirsiniz, bu anahtarı kullanın kombinasyonlar farklı.

Ne yazık ki, bu yeni giriş kolaylığı özelliği işletim sistemine bağlıdır, yani PowerShell 5.0’ı eski işletim sistemlerine yüklemek burada herhangi bir yenilik getirmez. En iyi ihtimalle, lisans koşulları dışında, gerekli dosyaları Windows’un en son sürümünden daha eski bir sürüme kopyalamayı deneyebilirsiniz. bir girişim conhost.exe yanında conhostv1.dll ve conhostv2.dll kopyalamak, ancak istenen başarıyı getirmez, çünkü conhost.exe WinSXS dizininden geçerli API’ye ihtiyaç duyar. Bununla deney yapmak büyük sorunlara neden olabilir, bu nedenle bir işletim sistemi güncellemesi, yeni konsoldan yararlanmanın en kolay yolu gibi görünüyor.

()

Haberin Sonu