XBox Teslimatçısının Kehanetleri | merhaba çevrimiçi

Womanne

Member
XBox paketini teslim ettiğim anda kuryem cihazı kısa sürede tekrar teslim alacağından emindi. Haklıydı.

Duyuru

Yaklaşık 17 yıldır video oyunu oynamıyorum. O zamandan beri her zaman yapacak daha iyi işlerim oldu. Ancak .NET ve C# XBox için de şu biçimde mevcut olduğundan:

Microsoft’un biraz iyi niyetiyle iki hafta önce bir XBox 360 aldım. Teslimatçım kocaman bir gülümsemeyle “Şimdi bir XBox mı sipariş ettiniz?” dedi, “Eh, iyi eğlenceler o zaman… Heyecanlıyım cihazı tekrar ne zaman alacağımı görmek için.”

İlk başta adamın beni (genellikle haftada birkaç kez kalın kitaplar veya proje dosyaları aldığımdan beri) video oyunları oynamayı sevmediğim konusunda yargıladığını düşündüm. Ama “Neden?” diye sorduğumda Bana sık sık XBox’ları almak zorunda kaldığını çünkü arıza Olmak.

Microsoft ürünlerinin sadık bir kullanıcısı ve danışmanı olarak buna “açıkçası” inanmak istemedim. Ancak beş gün içinde yalnızca iki saatlik kullanımın ardından XBox bana bunun tersini öğretti: “Işık halkasında üç kırmızı ışık var” (Almanca Microsoft Bilgi Tabanından otomatik olarak tercüme edilen kelimelerle ifade etmek gerekirse). Cihazı açmaya yönelik 20 denemeden yalnızca biri başarılı oldu. Bu “ateşleme oyunu” hızla sıkıcı hale geldi.

En azından XBox yardım hattındaki çağrı merkezi çalışanı, “Işık halkasında üç kırmızı ışık var” sihirli ifadesini hemen anladı ve hemen yanıt verdi: “O zaman cihazı göndermeniz gerekecek.” Ancak kritik sorum üzerine çağrı merkezi çalışanı bana şu güvenceyi verdi: “Bu gerçekten çok az cihazda oluyor!”.

Paketi teslim eden kişi, çağrı merkezi temsilcisinin katı ama anlaşılmaz talimatlarını (“Hiçbir durumda orijinal ambalajı kullanmayın!”) titizlikle uyguladıktan sonra iki gün sonra tekrar aradı. Geniş bir gülümsemeyle XBox desteğinden gelen tahsilat makbuzunu elinde tuttu.

Bana güven vermek için şunu öngördü: “Cihazı genellikle bir kez alırız. Kısa bir süre sonra geri getiririz. Sonra genellikle tamamen yeni bir tane olur ve sonra her şey sessizleşir.”

Artık karşı bir soru sormaya cesaret edemedim: Cihaz çalıştığı için mi sessiz, yoksa insanlar onu sadece çiçek platformu olarak kullandığı için mi?

()

Haberin Sonu