Yağlama (Tüm Ayrıntılarıyla)

GezginRuhlar

Global Mod
Global Mod
Yağlama (Tüm Ayrıntılarıyla) Tanımı İçin Gereçler

• 5 su bardağı un(1 su bardağına yakın orta ara ekleyeceğiz)
  • 1 paket maya
  • 1,5 tatlı kaşığı tuz
  • Yarım tatlı kaşığı şeker
  • 1 buçuk su bardağı su
  • Yarım kahve fincanı sıvı yağ
  • Yarım su bardağı süt
İç harcı için

• 500 gram kıyma
  • 2 büyük soğan
  • 3 orta uzunluk domates
  • 1 yemek kaşığı dolu domates salçası
  • 1 yemek kaşığı biber salçası
  • 1 su bardağında biraz fazla su
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Kırmızı toz biber
  • Pulbiber
  • Yarım çay kaşığı karabiber
Yağlama (Tüm Ayrıntılarıyla) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. birinci vakit içinderda hamuru hazırlayacağız. 5 su bardağı unu yoğurma kabına eleyelim. Akabinde mayayı ek edip karıştıralım.
  2. ondan sonrasında tuz ve şekeri ekleyip, yeniden karıştırıp şurasıyla yağı, sütü ve suyu ek edip yavaşça kaşıkla karıştırdıktan daha sonra yoğurmaya başlayalım.
  3. Yoğurdumuz hamura un gerekebilir gerektikçe ben koydum yumuşak yavaşça ele yapışan hamur elde etmeliyiz çabucak sonrasında hamuru streçleyip üzerini örtüp 1 saat kadar mayalanmaya bırakalım.
  4. Hamur mayalanırken iç harcı hazırlayalım. Tenceremize sıvı yağ ekleyip soğanları ek edelim kimi birtakım karıştıralım kokusu çıkan soğanların üzerine kıymayı ekleyip karıştıralım.
  5. Kavrulan kıymamıza domatesi ve salçayı ekleyip yeterlice karıştıralım. Akabinde tuzu, baharatları ve suyu ekleyip kaynadıktan daha sonra altını kısıp 5 dakika daha pişirelim.
  6. Mayalanan hamuru 14 modüle bölüp yuvarlayalım. Yuvarladığımız hamurları pasta tabağı boyutun da açalım. Ben birinci vakit içinderda hepsini açıp sonrasındasında yapışmaz tavada pişirdim.
  7. Pişirdiğimiz ekmeklerin kenarlarını iç harcında ıslatalım iç harcının sıcak olması kıymetli.
  8. ondan sonrasında servis tabağına alıp üzerine kepçe yardımı ile döküp her tarafına yayalım. Ben servis tabağında 7 şer kat olarak yaptım siz nasıl isterseniz o denli yapabilirsiniz. İsteğe nazaran üzerine sarımsakla yoğurtla servis edebilirsiniz. Afiyet olsun ????.
Yağlama (Tüm Ayrıntılarıyla) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı