Yeni Entity Framework Core e-Kitabı

Womanne

Member
Microsoft’tan yeni OR-Mapper’ın son sürümü 1.0’ı anlatan kitap, 100 sayfalık ilk temel sürüm olarak yayınlandı.

Microsoft’un yeni nesne ilişkisel eşleyicisi “Entity Framework Core 1.0” için çevrimiçi belgeler hala seyrek ve birçok ayrıntıyı atlıyor. Bir önceki sürüm olan “Entity Framework 6.1.3″e göre önemli noktalarda revize edilmiş “Entity Framework Core”u zaten kullandığım bir yazılım projesi sırasında, deneyimlerimi aktarmak için bir kitap yazmaya da başladım. ürün ile. Kitap – başlangıçta saf bir e-kitap olarak – bugünden itibaren Leanpub.com’da “Entity Framework Core 1.0 RTM ile Modern Veri Erişim Çözümleri” başlığı altında mevcuttur.

Microsoft, Entity Framework Core’u artımlı olarak geliştirir; bu, sürüm 1.0’ın başlangıçta birçok açıdan hala eksik olan ve daha sonra sonraki sürümlerde tamamlanan temel bir sürümü temsil ettiği anlamına gelir.
Şimdi bu konsepti bu kitapla uygulamaya çalışıyorum. Kitabımın şu anki 1.0 versiyonu, yaklaşık 100 sayfalık tamamlanmamış bir temel versiyon. Gelecekte bölümleri tamamlayan ama aynı zamanda mevcut bölümleri iyileştiren güncellemeler yayınlamayı planlıyorum.

Bu nedenle, bu kitabın temel 1.0 sürümünün maliyeti yalnızca 15 ABD dolarıdır (artı KDV, Leanpub.com platformu yalnızca dolar fiyatlarını listelediğinden dolar fiyatları). Temel sürümü satın alanlar, yükseltmeleri sınırlı bir süre için yaklaşık 5 ila 10 ABD Doları (KDV hariç) karşılığında satın alabilir. Leanpub aracılığıyla bir güncelleme mesajı alacaksınız (Leanpub’a bildirim istemediğinizi söylemediğiniz sürece). Sonraki alıcılar mevcut sürüm için daha fazla ödeme yapar.

Bu kadar düşük fiyatlar ne yazık ki ailemin geçimine önemli bir katkı sağlayamadığı için, bu kitap üzerinde saatlerce çalışıldığı düşünülürse, bu proje bir hobi. Sonuç olarak, güncellemelerin ne zaman olacağını garanti edemiyorum. Yazılım mimarı, danışman ve öğretim görevlisi olarak çalışmalarım ve spor faaliyetlerimin yanı sıra ders kitabı yazma hobisi için boş zamanım olduğunda bu kitap üzerinde çalışacağım.

()

Haberin Sonu