Yıllarca Ev Arkadaşlarıyla Yaşandıktan Sonra, Kendine Ait Bir Yer

Idealed

Active member
Son on yılda, 30 yaşındaki Yaakov Bloom aynı daireyi bir veya iki yıldan fazla kiralamadı. Aksine, bir yaşam durumundan diğerine sürekli hareket ediyor, neredeyse koşuyordu.

Brooklyn’de bir inşaat ve yönetim şirketi olan Irving Oak’ta yönetici olan ve hem ticari hem de konut gayrimenkul projelerinin inşaatını koordine etmeye yardım eden Bay Bloom, 19 yaşında bir aile sahibi olmak için ayrıldığı Hasidic topluluğunda büyüdü. daha bağımsız yaşam. Artık Hasidik ortodoks olarak tanımladığını söyledi.

“13 kardeşten biriyim” diye açıkladı. “Belirli bir şekilde olmamı isteyen bir topluluktan uzaklaştım.”

Doğu Flatbush’ta bir bodrum katı olan ilk dairesi küçük ve ıssızdı. Orada yaşarken çıkmaya başladığı ve iki yıl sonra taşındığı bir kızla tanıştı. Ayrıldıklarında tekrar taşındı. Ve sonra tekrar. Ve yeniden. Son on yılda altı kez yer değiştirdi ve neredeyse her zaman oda arkadaşları vardı.

Ancak Ekim 2022’de eski bir arkadaş, Brooklyn, Williamsburg’daki bir asansör binasında ayda 3.500 dolara yarı yenilenmiş, 700 metrekarelik, iki yatak odalı, tek banyolu bir endüstriyel çatı katı ile uzun vadeli bir yanıt sağladı.

“Bu daire ile kendimi burada yükselttim ve bu kısa sürede olgunlaştım” dedi. “Hayatımda ilk kez burada yıllarca kalabileceğimi hissediyorum.”

Uzun süre mobilyalı dairelerde yaşadıktan sonra, Bay Bloom oturma odası mobilyaları, bir TV, bir yatak ve diğer parçaları satın aldı. Kredi… Andrea Mohin/The New York Times

Pandemiden önce Bay Bloom, Bushwick’te küçük, üç yatak odalı, iki banyolu bir evde iki oda arkadaşı ve bir büyük, asi husky ile yaşıyordu.

“Hızla klostrofobik ve bunaltıcı hale geldi” dedi. “Bir noktada kendi dairemi almam gerektiğini fark ettim.”

Bir sonraki hamlesi bu amaca ulaşmadı ama daha iyi bir yaşam durumu buldu. 2021’in ortalarında Bay Bloom, yeni bir yaşam durumu sağlama umuduyla en umut verici New York City (NYC) Apartman Kiralamaları, Evler, Alt Evler ve Odalar olmak üzere Facebook gruplarını aramak için birkaç ay harcadı.

“Daha fazla ışık, daha fazla alan, daha büyük bir mutfak, daha fazla konfor ve evcil hayvanı olmayan birini istedim” dedi.

Yakın zamanda kız arkadaşından ayrılmış bir kiracı buldu ve Bushwick’te tamamen mobilyalı, iki yatak odalı, iki banyolu bir daireyi paylaşacak ve ayda 4.000 dolarlık kiranın mali yükünü hafifletecek bir oda arkadaşına ihtiyacı vardı. Bay Bloom, ayda 1.500 dolar ödeyerek bir hafta sonra taşındı.

Bina olanaklarla doluydu: çamaşır odası, kuru temizlemeci, arka stüdyo, köpek parkı, müzik odası, spor salonu, sauna ve iyi donanımlı çatı güvertesi.

Dairede yeni aletler ve bitmemiş bir bar alanı ile yakın zamanda iyileştirilmiş bir mutfak vardır. Kredi… Andrea Mohin/The New York Times

Bay Bloom oda arkadaşını severdi. Yeni arkadaşlar edindi ve yakın bir Covid bölmesi oluşturdu. Yine de bir şeyler eksikti, bu da apartmanda gezinme tutkusunu artırıyordu. Önceki yaşam düzenlemeleri gibi, durum da geçici geliyordu.

Bir yıl geçti. 2022 yazı yaklaşırken Covid yavaşladı. Bay Bloom, “mahalle değişti ve güvensiz hale geldi” diye pandemi öncesi bir ritim ve koşuşturma şehre geri döndü. “Birdenbire çok fazla suç oldu ve bu beni rahatsız etti. İnsanlar geri geldi ve park yeri bulmak imkansız hale geldi ve bu da zaman alıcı ve sinir bozucu hale geldi. Artı, kiramızı 4.000 dolardan 5.500 dolara çıkarıyorlardı. Artışa yardımcı olmak için daha fazla tıslamam gerekirdi.”

Yine taşınma zamanı gelmişti.

3.500 $ | Williamsburg, Brooklyn

Yaakov Bloom, 30

Meslek:
Bir inşaat ve yönetim şirketi olan Irving Oak’ta bir yönetici.

Işıklık: “Binadaki tek çatı penceresi bu çünkü benim dairemin üzerinde beşinci kat yok. Eski dairemde iyi bir aydınlatma yoktu. Şimdi uyandığımda oturma odasından ışık huzmesi görüyorum ve bu iyimser bir duygu.”

Bulunan Özgürlük: “Kendi başıma yaşamayı seviyorum. Kimseyi davet edip edemeyeceğimi sormama gerek yok, müziğimi kimseyi uyandırmayacak kadar yüksek sesle çalarsam endişelenmeme gerek yok. Rapor vermem gereken tek kişi benim.”

Kendini son dakika kişisi olarak tanımlayan Bay Bloom, başka bir daire bulmayı, bunun için yalnızca iki haftalık bir penceresi olana kadar erteledi. “Zor durumdaydım, bu yüzden eski mahallemde yaşayan ve bir binaya ortak olduğunu bildiğim bir arkadaşımı aradım ve ondan bir iyilik istedim.”

Bay Bloom’a endüstriyel binada çatı katına dönüştürülmüş iki birim olduğu söylendi; biri geniş ve yakın zamanda yenilenmiş, diğeri değildi.

Bay Bloom, eski ve bazı yerlerinde çatlak olduğunu söylediği çatı katındaki zeminleri yeniden yapmayı düşündüğünü söyledi. Kredi… Andrea Mohin/The New York Times

“Eski birimdeki zeminler orijinal, eski ve çatlaktı. Ve duvarlar, hoşuma gitmeyen çıplak tuğlalara sahipti” dedi. O alanda yenilenmiş bir mutfak ve aletler, çok sayıda dolap, yüksek tavanlar ve oturma odasında bir tavan penceresi olmasına rağmen, Bay Bloom’a göre bunlar küçük pozitiflerdi. Sonunda yeni birimi benzer durumda olan bir arkadaşına kaptırdı ve diğer çatı katına çıktı.

Bay Bloom, arkadaşı için “İçinde yaşadığım topluluk küçük ve hepimiz birbirimizi tanıyoruz ve o daireyi gerçekten çok sevdi,” dedi. “Doğru olanı yapmak istedim. Artı, onun binada olması kaçıyor.”

Eylül ortasında Bushwick’in dairesinden taşındı ve daha önceki kiralarından herhangi bir mobilya biriktirmediği için yalnızca küçük bir miktar giysi, takım elbise, ayakkabı, palto ve birkaç duygusal hatıra aldı. Yeni kira sözleşmesi iki hafta daha başlamadı, bu yüzden eşyalarını arabasına koydu ve ailesinin Williamsburg’daki evine park etti. Diğer her şeyi arkadaşlarına verdi veya attı.

“Yeniden başlamak gibiydi. Eski benliğimi atıyordum. Eski hayatımdan olabildiğince az şey almak istedim” dedi.

İki hafta boyunca evi olmayan Bay Bloom, İsrail ve Ürdün’e seyahat etmeye karar verdi ve döndükten sonra Ekim ayının ilk haftasında yeni çatı katına taşındı. Çok sayıda park yeri ve sadece beş dakika uzaklıkta bir Equinox spor salonu bulunan bir mahalleye hızla yerleşti.

Bay Bloom, aşağıdakiler de dahil olmak üzere ek yerel kolaylıkların bir listesini sarstı: bir Walgreens; bir tamirci ve araba yıkama ile tamamlanmış bir benzin istasyonu; bir berber; yerel barlar; ve belki de en çok takdir ettiği, deneyimlemediği bir dizi mutfak: Aralarında Hint, Arjantin ve Meksika. “Daha önce hiç taco yememiştim,” dedi. “Geç saatlere kadar açık olan bir koşer restoranı ve şarküteri bile var.”

Bay Bloom eve taşındığında bir dizi temel eşya satın aldı: bir yatak, bir şilte, bir çalışma masası, lambalar, iki TV, bir şifonyer, bir kanepe ve bir masa ve sandalyeler, bunların hepsi daireyi bir ev haline getirmeye yardımcı oldu. . Yine de bu yavaş bir süreç. Yüzen raflar, tamamlanmamış bir bar alanının yanında yer alır ve ikinci yatak odası geçici olarak eşyasız kalır.

“Zeminleri yeniden yapmak istiyorum, eski ve eski görünüyorlar,” dedi. “Ayrıca bir çamaşır makinesi ve kurutucu için de yer ayırdım, bunun için para biriktiriyorum.”

Bay Bloom, sonunda bitirdiğinde bir akvaryum, çıplak duvarlarını kaplayacak sanat eserleri ve küçük bir sauna olmasını umduğunu söyledi. Ama acelesi yok.

“Yavaş yavaş mobilyaları dekore edip biriktiriyorum” dedi. “Ben devam eden bir çalışmayım. Her zaman devam eden bir çalışma olacağım. Bu daire de öyle. Buraya gelmem ve bunu almam uzun zaman aldı. Acele etmek istemiyorum.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.