Alex Edelman Ailesinin Dairesini, ‘Shvach’ Kanepesini ve Tümünü Sevmeye Nasıl Büyüdü?

Idealed

Active member
Bir komedyen ve yazar olan Alex Edelman, Yukarı Doğu Yakası’nda iki yatak odalı bir apartman dairesinde yaşıyor, sinagog bölgesi dediği yerin tam ortasında. Brookline, Mass.’da Ortodoks olarak büyüyen ve hâlâ dindar olan 32 yaşındaki Bay Edelman’a göre – dini kimlik, 20 Şubat’a kadar Cherry Lane Tiyatrosu’nda sergilenen solo gösterisi “Sadece Bizim İçin”in bir teması ve ardından 14 Mart’tan itibaren altı hafta boyunca SoHo Playhouse’da – mahalle rahat ve tanıdık geliyor. Ailesel de. Teyzesi ve amcasının ancak dört blok ötede bir dairesi var.

“Akrabalarımın yakın olmasını seviyorum” dedi. “En azından benim için çok önemli.” (Ufak bir duraklama) “İşimde her zaman insanların olmasının büyük bir hayranıyım.”

Her halükarda, şehir dışında, Bay Edelman’ın kolej sırasında yaşadığı Greenwich Village ve çevresinde olduğundan çok daha az kargaşa var. 2012 yılında, ailesi onu satın aldıktan kısa bir süre sonra daireye taşındı. İşlemin zamanlaması uygundu – New York Üniversitesi’nden yeni mezun olmuştu ve yerleşmek için bir yere ihtiyacı vardı.

“Annem bir emlak avukatı ve ‘Piyasa doğru ve burası yaşamak için iyi bir yer’ dedi” Bay Edelman hatırladı. “Bu onun kararıydı. O ve babam şehre geldiklerinde kalacak bir yer istediler.”

Bir kitaplığın yanında Eddie Izzard tarafından imzalanmış bir poster var. O ve Bay Edelman, II. Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 70. yıldönümünü anmak için yapılan komedi gösterisinin bir parçasıydı. Kredi… The New York Times için Katherine Marks

Alex Edelman, 32

Meslek:
Komedyen ve yazar

Büyük tasarım yok: ‘t, bilirsiniz, Mimari Özet. Yenilenmesi gerekiyor ve TV yanlış yerde. Ama buradaki birçok şey benim için ilginç ve önemli.”

Karşılama minderi her zaman dışarıdadır. Sandy Kasırgası sırasında 11 kişi orada yattı. (Bunu tam anlamıyla alın – yatak odalarından birinde ranza var.) 2018 Olimpiyat Oyunlarında İsrail’i iskelet olarak temsil eden Bay Edelman’ın erkek kardeşi AJ Edelman zaman zaman bir büyü için kalıyor ve yurtdışından birkaç komedyen meslektaşı kendilerini bu hale getirdiler. Amerika Birleşik Devletleri’nde turda veya tatildeyken evde.

Karşılığında bir not ve bir tchotchke bırakmaları istenir. Bu mütevazı istek, kurutulmuş lavantayı, mumu, oturma odasının pervazına oldukça acemi bir şekilde oyulmuş ahşap kutuyu ve sabah ışığı doğru olduğunda pencerede asılı duran ve dairenin etrafında minik gökkuşakları fırlatan dönen kristali açıklıyor.

Bay Edelman, kendisinin ve iki erkek kardeşinin mülkün ebeveynleri ile birlikte sahibi olduğunu söylemek dışında, daire satın alımının finansal ayrıntılarını paylaşmamayı tercih ediyor ve aylık ortak ücretlerin çoğunu ödüyor.

Dairenin donatılması bir aile meselesi olmuştur. Bay Edelman, yemek masasını çevreleyen şeffaf kalıplı plastik sandalyeleri (Philippe Starck’ın Barok salon koltukları yorumu) satın aldı ve bir tanesi masası için kaldı. Çocukluğunun evindeki en sevdiği okuma levreklerinden biri olan Breuer Wassily sandalyesinin New York’a gelmesinden gözle görülür bir şekilde memnun ve idolü Robin’in malikanesinden satın aldığı Claes Oldenburg baskısından biraz daha gurur duyuyor. Williams.

“Satın aldığım ilk sanat eseriydi” dedi Bay Edelman. “Bu küçük baskıyı seviyorum. Gerçekten çok güzel.”

Her ikisi de ebeveynleri tarafından sağlanan tost rengi tüvit kesitli ve uyumlu vurgulu sandalye için neredeyse o kadar hevesli olamaz. “Tam olarak birinci sınıf mobilya değil. Bu bir çeşit shvach,” dedi, zayıf veya ezici için Yidiş kelimesini kullanarak. “Tadilat için geldik.”

Dairenin kendisi, taşındıktan kısa bir süre sonra İngiltere’de büyük miktarda zaman geçirmeye başlayan Bay Edelman’ın üzerinde büyüdü – 2014 Edinburgh Fringe Festivali’nde “en iyi yeni gelen” komedi ödülünü kazandı. yelkenlerinde bir esinti. “O zamanlar ev mavi bir bavul gibiydi” dedi.

“Daireyi gerçekten ev olarak düşünmediğim başka yerlere gitmeye başlayana kadar değildi” diye devam etti. Periyodik olarak iş için ve kız arkadaşı “Hacks” yıldızı Hannah Einbinder’ı ziyaret etmek için gittiği Los Angeles’ta tek yatak odalı. “Başka bir yere gitme zamanı gelene kadar buraya geri dönmeyi ve iyileşmeyi dört gözle beklemeye başladım ve onu bir şeylerle doldurmaya başladım.”

“Şeyler” üç temel kategoriye ayrılır.

Bay Edelman’ın 2018’de “Conan”da ilk kez göründüğü işaret kartları gibi, Bay O’Brien tarafından çizilen bir kendi karikatürüyle tamamlanmış, kariyer rekorları kıran hatıralar var; bahsi geçen Edinburgh Fringe Festivalinden bir poster; ve Eddie Izzard tarafından, Bay Edelman ile II. Bay Edelman’ın masasının kenarında komedi festivallerinden, yolcu gemilerinden ve ödül gösterilerinden kimlik sahiplerinin olduğu bir buket boyun askısı dökülüyor.

“Aslında bunların hepsini seviyorum” dedi. “Farklı hatıraları teşvik ediyorlar.” Örneğin, 2019 San Francisco Sketchfest’te Billy Crystal’ın kordonuyla kaçma anısı olabilir.

Spor hatıraları var: Henüz bir kariyer komedyeni olmayan Bay Edelman’ın Boston Red Sox için halkla ilişkilerde çalıştığı zamandan kalma bir sopa ve birkaç beyzbol topu (bir keresinde Adalet Stephen G. Breyer’in yanında oturdu. oyun), Los Angeles Dodgers ve Milwaukee Brewers.

“Bu daire vasat bir komedi kariyeri için bir müze,” dedi Bay Edelman. Bir oturma komedyeni doğuyor. Kredi… The New York Times için Katherine Marks

Ama çoğunlukla kitaplar var. Sehpanın üzerinde, çalışma masasının üzerinde ve ranza odasındaki gömme dolaplarda bulunurlar. Ön kapının yanındaki kitaplığın üzerine çift yığılmışlar. Bay Edelman şunu ve şunu çıkardı: belirli bir favorinin birden çok kopyası, Frederick Exley’nin 1968 tarihli romanı “Bir Hayranının Notları”; Wilfrid Sheed’in baskısı tükenmiş romanı “Max Jamison”un uzun zamandır aranan bir kopyası; Bay Edelman’ın İsrail’de kullanılmış bir kitapçıda bulduğu Menachem Begin’in otobiyografisinin imzalı bir kopyası; Bay Ashbery’nin bir okumada Bay Edelman için imzaladığı John Ashbery’nin şiir koleksiyonu; Jhumpa Lahiri’nin kısa öykü koleksiyonu olan “Tercüman of Maladies”in bir kopyası.

“Onu Brooklyn’de bir yerde gördüm ve ‘Afedersiniz, şu anda kitabınızı okuyorum’ dedim ve ona imzalamasını sağladım” diye hatırlıyor Bay Edelman.

Her kitap, “belirli bir zaman ve mekanın bir totemidir. Çok fazla seyahat eden ve kısa süreli yerlerde bulunan biriyseniz, tüm o zamanları ve yerleri hatırlamak zor. Kitaplar yardımcı olur.”

Ayrıca evde daha tam hissetmesine yardımcı olurlar.

“Başlangıçta, sanırım ‘Bu daire şehrin serin bir yerinde değil’ diye düşündüm” dedi Bay Edelman. “Ama sessiz bir yerde yaşarken akademik olarak daha iyiydim, bu yüzden sakin bir yerde yaşadığımı fark ettim, muhtemelen komedide de daha iyi olacaktım.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.