Binam Covid Testleri Sunuyor, Ama Küçük Çocuklar İçin Değil. Bu Yasal mı?

Idealed

Active member
S: Kooperatif kurulumun başkanı, 5 yaş ve üzeri tüm sakinlere evde ücretsiz Covid-19 antijen testleri teklif etti. Her haneye kişi başına iki test yapıldı, bu nedenle iki yetişkin ve iki gençten oluşan bir aile sekiz test aldı. Ancak iki yetişkin ve iki küçük çocuğu olan bir aile, yaş kısıtlaması nedeniyle sadece dört test aldı. Bu bana adaletsiz geliyor. Tüm hanelere adil davranılması ve yaşa bakılmaksızın kişi başına aynı sayıda test yapılması gerekmez mi?

A:
Binanızdaki Covid-19 antijen testlerine erişimi iyileştirmek harika bir fikir. Kurul testler yapacak kadar ileri gidiyorsa, bunları yaşa bakılmaksızın mümkün olduğunca çok sayıda sakine sunmalıdır.

Evde yapılan Covid testlerinin hepsi olmasa da çoğu 2 yaşındaki çocuklarda kullanım için onaylanmıştır ve bu çocukların kullanması güvenlidir. Testlerin hiçbiri bebekler için onaylanmamıştır. Bir bebeği evde test etmek bebeğe zarar vermez, ancak sonuç doğru olmayabilir.

Bebeklerin profesyonel bir ortamda test edilmesini öneren NYU Langone’daki Hassenfeld Çocuk Hastanesi’ndeki pediatrik bulaşıcı hastalıklar Bölümü direktörü Adam Ratner, “Evde iyi bir sürüntü almak daha zor olabilir” dedi. . “Burun deliği küçüldükçe bunu yapmak daha da zorlaşıyor.”

Ne olursa olsun, kooperatif yönetim kurulunuz kimin test yaptıracağını seçemez. Yönetim kurulunun tüm hissedarlara eşit davranması gerekiyor ve bir grubun testlere erişimini reddetmek muhtemelen New York Eyaleti’nin ticari şirketler yasasını ihlal ediyor. Manhattan hukuk firması Adam Leitman Bailey’de Manhattan emlak avukatı olan Steven R. Wagner’e göre, politika şehrin yaş ayrımcılığını yasaklayan insan hakları yasasını da ihlal edebilir.

Pratik bir konu olarak, binanızın dağıtım yöntemi testleri en iyi şekilde kullanmıyor. “Ya üniversitede olan genç bir çocuğunuz varsa?” Bay Wagner, başka bir dairedeyken, “Covid’e sahip olabilecek ve testi alamayan iki küçük çocuğunuz var mı?” dedi.

İhtiyaçtan bağımsız olarak her daireye test setleri göndermek yerine, yönetim kurulu test kitlerini resepsiyonda hazır bulundurabilir ve konut sakinlerinin bunları istedikleri gibi almalarını sağlayabilir. bir hane sınırı ile gerekli. Bu şekilde testler kullanılmaz.

Kurula, politikasının hissedarlara eşit davranmadığını ve ayrıca şehir ve eyalet yasalarını ihlal edebileceğini açıklayan bir mektup yazın. Kurul durumu düzeltmezse, New York Şehri İnsan Hakları Komisyonu’na şikayette bulunun, bu komisyon soruşturma yapabilir.

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.