Evde Müzik Yapmak İster misiniz? Ses Yalıtımıyla Başlayın.

Idealed

Active member
Evde sıkışıp kalan ama müzik bestelemek ve icra etmek için yanıp tutuşan profesyonel ve amatör sanatçılar, oturma odalarını ve yatak odalarını derme çatma stüdyolara çevirdiler. Ancak komşularını rahatsız edebilecekleri hemen hatırlatıldı. Şanslı bir azınlık, tam teşekküllü, ses geçirmez müzik atölyeleri inşa etmek için zamana, alana ve sabra sahipti.

İki profesyonel müzisyen, sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerini kendilerine yardım edecek bir profesyonele açamadıklarında DIYer oldular; bir besteci, salgın onu yoldan çıkardığında harekete geçti; ve bir yazar, arkadaşlarının bir araya gelebileceği güvenli bir alan yaratmaya kararlıydı.

İşte bunu nasıl yaptıkları:

çanlar çalıyor

Natalya Paruz, 45; Scott Munson, 50

İlgili Araçlar: Paruz Hanım profesyonel bir zil, müzikal testere ve ara sıra arpçıdır. Farklı markalarda, uzunluklarda, genişliklerde ve sivrilen birkaç müzik testeresi var ve ayrıca bir elektronik müzik aleti olan theremin’e sahip. Cam arpına çok değer veriyor – “1800’lerde ev salonu enstrümanı olarak popüler” dedi, 1886’dan önce yapılmış. Kocası Bay Munson’ın kuyruklu piyanosu, vibrafonu ve davul seti var. O da kendi caz grubuyla profesyonel bir müzisyen.

Sahne: Çiftin iki ailelik bir evi var ve kiracıları hemen üst katta. 2020 yılında, “O evde hiç olmadığı kadar çok zaman geçirdim” dedi Paruz Hanım. Tabii kiracılar da öyle. Bayan Paruz, kiracılarının yakınlığının onu pratik yapmaktan alıkoyduğunu ama artık öyle olmadığını söyledi. “Her gün çanları çalışıyorum,” dedi. “Kilise konserlerim var ve çok gürültülü!”

Ses Yalıtımı Felsefesi: Evindeki bir odaya ses yalıtımı yaptırmak için profesyonel yardım almayı ummuşlardı, ancak kilitlenme bunu imkansız kıldı. Bu yüzden Bayan Paruz, birkaç fikir almak için müzisyen arkadaşlarıyla konuştu. Neyse ki, satın aldıklarında evin çift camlı pencereleri vardı.

İş: Çift camlı pencereler yardımcı oldu, ancak yapılması gereken daha çok şey vardı, bu yüzden sesi engellemek için köpük kareler eklediler. “Kayıt yaptığımızda duvarlara ağır battaniyeler asıyoruz.” Ses emilimi için bir battaniye yapılır ve çevrimiçi olarak satın alınabilir. “Diğeri de sıradan bir yorgan, asmak için üzerine halkalar diktim.”

Toplam Tahmini Maliyet:600 dolar

Kredi… Peter Hoey

Bir Besteci Stüdyosu

Cheryl B. Engelhardt, 42

İlgili Araçlar Bir besteci olan Bayan Engelhardt, 15 yılı aşkın bir süredir tam zamanlı bir müzisyendir. Piyano, biraz perküsyon, ukulele ve “biraz klarnet” çalıyor, dedi. Bayan Engelhardt, bir trende yazıp bestelediği ancak miksajı tadilattan önce stüdyosunda yaptığı New Age albümü “The Passenger” ile bu yıl Grammy’ye aday gösterildi.

Sahne: Üç yatak odalı evini 2016 yılında 349.000 dolara satın aldı. Stüdyosuna çevirdiği eğimli açılara sahip bir bonus oda ile geldi. “Evimde her zaman kendi stüdyom oldu” dedi ve her zaman onu yeniden yapmak istedi.

Ses Yalıtımı Felsefesi: Evde çok daha fazla zaman geçirdiği için salgın, ihtiyaç duyduğu tetikleyiciydi. Şu anda stüdyoyu müzik yazmak, çalışmalarını karıştırmak ve operasyonel faaliyetler için kullanıyor. “Covid’den önce, alanı başkalarıyla oturumları kaydetmek için kullandım” dedi. Kendisi ve merhum işbirlikçisi Kevin Archambault (2022’nin başlarında kanserden öldü) ile birlikte “Boiler Room Girls” adlı müzikali burada yazdılar.

İş: Bu yılın başlarında, döşeme (818 $), bir iç mimar (1.180 $), bir masa (540 $), ses uygulaması (494 $) ve bir tersane duvarı (bir boncuk) monte etmek için marangozların hizmetlerini alarak, stüdyosunu tamamen yeniledi. tahta, ona farklı bir derinlik ve görünüm veren dokulu bir duvar). “Duvar kağıdının veya vurgulu bir duvarın yerini aldı ve her zaman sese yardımcı olan bir doku var,” dedi.

İstenmeyen Gürültüler: Alana fazladan bir parke döşeme katmanı ekledi. “Stüdyom evin en üst katında, neredeyse çatı katı gibi ve çok fazla gıcırdamayan bir şey istedim. Zemin eski kontrplaktı ve alt kattaki televizyonu ve telefonu duyabiliyordum ve şimdi döşeme tüm gürültüyü emiyor” dedi. “Yeni alandan o kadar mutluyum ki, istekOrada çalışmak için.”

Toplam Tahmini Maliyet:Yaklaşık 6.000 $

Kredi… Peter Hoey

arkadaş toplamak

Jason Reynolds, 38

Washington, DC’nin Kingman Park mahallesi

İlgili Enstrüman Yenilenmiş alana taşınan ilk şeylerden biri olan bir Kingsbury dik piyano. Artık arkadaşlar ziyaret ettiğinde şenliklerin en önemli parçası.

(Müzik Dışı) Meslek:Bay Reynolds, genç yetişkin ve orta sınıf okuyucular için roman ve şiirler yazan bir yazardır (en popüler kitaplarından ikisi, genç bir adamın hayatından bir dakikayı anlatan manzum bir roman olan “Long Way Down” ve “Ghost, Ghost, ” ortaokul atletizm takımında tesadüfen karşılaştıktan sonra ailesini ve güvenini keşfeden bir uzunluk hakkında).

Kurulum:Washington DC’de 1922’de çatı güvertesi inşa edilmiş dört katlı bir sıra evin sahibi. Evi iki aşamada satın aldı: İlk olarak, 2018’de birincil ikametgahı olarak bodrum katını ve birinci katı 699.000 dolara satın aldı ve ardından, sahibi, 2020’de en üst iki katı 860.000 $’a taşımaya karar verdi.

Ses Yalıtımı Felsefesi: Hayali, evin en üst iki katında bir salon ve toplanma alanı yaratmaktı. “Bu müzik odasını ve salon alanını inşa ettim, bölmemin – arkadaşlarımın – güvenli ve rahat bir alana sahip olmasını sağlamaya çalıştım” dedi.

Kullanılan malzemeler: Bay Reynolds’a tasarımda yardımcı olan bir tasarımcı olan Annie Elliott, “Bu odaya her zaman ses yalıtımı yapacaktık,” dedi. Bayan Elliott, odayı bir milimetrelik bir mantar ürünüyle duvar kağıdıyla kapladığını ve katmanların ses yalıtımına yardımcı olduğunu söyledi.