HarmonyOS 3 Resmen Duyuruldu

Epiclife

Member
Pandemidilk evvel dünyanın en büyük gündem unsurlarından biri ABD-Çin içindeki ticaret savaşları ve ABD hükümetinin Huawei başta olmak üzere Çinli teknoloji firmalarına olan yaptırımlarıydı. Çinli firma o devirde büyük eza hayatıştı.

bir epey kişi Huawei’nin pazardan çekileceğini düşünüyordu fakat firma, kendi işletim sistemiyle pazardaki varlığını sürdürdü. Sonuç olarak da kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u duyurmuştu. Artık işletim sisteminin 3. versiyonu karşımıza çıkacak. Bu işletim sistemi bilindiği üzere sırf taşınabilir aygıtlarda değil objelerin interneti çalışmalarında da kullanılıyor.

Altı büyük güncelleme geliyor

HarmonyOS 3 ile bir arada göze çarpan 6 büyük geliştirme dikkat çekiyor. Bu geliştirmeler farklı aygıtlarda kullanım, ekosistem, kozmik kart, akıcı performans, saklılık ve güvenlik ve bilgiye erişim alanında yapıldı.

HarmonyOS 3 artık daha fazla aygıtta kullanılabielcek. Ayrıyeten bu işletim sistemine sahip olan aygıtların bağlanabileceği aygıt sayısı da artacak. Bu aygıtlar içinde akıllı gözlükler, yazıcılar ve otomobiller de yer alıyor.

Bilgisayarda HarmonyOS ile ekranları ikiye bölmek mümkün oluyor. bu biçimdece ekranın yarısı bilgisayar ekranı olarak kullanılırken yarısında da telefonu haline geliyor. Ayrıyeten işletim sistemine sahip aygıtlar içinde manzara paylaşımı da mümkün.

Güvenlik ve kapalılık konusunda ABD hükümeti tarafınca suçlanmış olan Huawei, zımnilik merkezi, kilit ekranı data erişimi, yüksek frekans bilgi erişimi, yüksek hassasiyete sahip kullanım, virüs engelleme üzere çeşitli özelliklere kavuşuyor.