Lokanta Yolu Fırın Tavuk

GezginRuhlar

Global Mod
Global Mod
Lokanta Yöntemi Fırın Tavuk Tanımı İçin Gereçler

• Ben 1 bütün tavuk kullandım sizler 6 adet tavuk but kullanabilirsiniz
  • 3 tane patates ( patatesleriniz büyükse ikiye kesin, küçükse hiç kesmeyin)
  • 2 dolu yemek kaşığı domates salçası
  • 1 litre su ( gerekirse sıcak su ek yapabilirsiniz)
  • 1,5 tatlı kaşığı tuz ( damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz)
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 tatlı kaşığı pulbiber
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 fincan sıvı yağ
Lokanta Adabı Fırın Tavuk Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Bütün tavuk kullanacaksanız iri kesimlere ayırıyoruz. (Tavuk budu kullanacaksanız direk kullanın kesimlere ayırmayın).
  2. Yıkadıktan daha sonra fırın tepsisine yerleştiriyoruz. Patateslerimizi iri kesimler halinde tavuklarımızın ortalarına yerleştiriyoruz. (patateslerimizi küçük modüller halinde koymuyoruz çabuk pişip dağılmasın diye)
  3. Tavaya sıvı yağımızı ve salçamızı alarak güzelce salçanın kokusu çıkana kadar kavuruyoruz.
  4. Üzerine suyumuzu ek ediyoruz. Bir kaç dakika kaynattıktan daha sonra altını kapatıyoruz. Baharatlarını ve tuzunu ek ederek tavuklarımızın üzerine döküyoruz. Tepsimizin üzerini yağlı kağıt ve folyoyla yeterlice sarıyoruz.
  5. Evvelce ısıttığımız 200 derecelik fanlı fırında 1:30 saat pişiriyoruz. Orta ara suyunu denetim ediyoruz azalmışsa sıcak suyu kenardan ek edebilirsiniz.
  6. 1 saatin sonunda tavukları denetim ediyoruz. Tavuklarımız pişmişse üstündeki yağlı kağıt ve folyoyo alarak yarım saat de bu türlü uygunca tavuklarımızı kızartıyoruz.
  7. Fırından aldıktan daha sonra istediğiniz biçimde servis yapabilirsiniz. Suyu epeyce lezzetli oluyor ekmek banmalık harika tat????????
Lokanta Adabı Fırın Tavuk Tanımı Fotoğraflı Yapılışı