“Marcello Dell’Utri’ye 30 milyon verin”

pembikeller

New member
Silvio Berlusconi’nin varlıklarının ve şirketlerinin dağıtımını emrettiği vasiyetin detayları ortaya çıktı. 100 milyon Marta Fascina’ya gidecek. Marcello Dell’Utri 30’a.

Berlusconi’nin son arzusu açıklandı: Dell’Utri’ye 30 milyon euro

Vasiyet dün noter Arrigo Roveda’nın Milano’daki ofisinde beş çocuğun önünde açıldı. Fininvest imparatorluğu çocuklar arasında bölünmüş durumda. Şirketin kontrolü Marina ve Pier Silvio’ya gidiyor. En büyük iki oğul birlikte şirketin çoğunluk hissesine (%53) sahip olacak.

2020’de ifade edilen bir hükme göre, kardeşi Paolo, Cavaliere ile evli olmadığı için miras mirasından etkin bir şekilde dışlanan ortağı Marta Fascina’ya ayrılan tam olarak aynı miktarda 100 milyon nakit alacak. Forza Italia’nın kurucusu ve dış mafya türü dernekten 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Marcello Dell’Utri’ye yapılan bağış dikkat çekiyor30 milyonun gideceği. Ortağı ve Dell’Utri için yapılan bağışlar, San Raffaele’de hastaneye kaldırıldığı güne kadar uzanan yakın tarihli bir tedarikin sonucudur.

Mektup

“İyiliği için onları istedim ve onların beni istediklerini”. Böylece Berlusconi, Fascina ve Dell’Utri’nin mirasını motive ediyor. Eski başbakanın son sözleri vasiyetnameye eklenmiş ve çocuklarına hitaben yazılmış bir mektupta yer alıyor. “Sevgili Marina, Pier Silvio, Barbara ve Eleonora, San Raffaele’ye gidiyorum – okuyoruz – geri dönmezsem, lütfen aşağıdakilere dikkat edin”.