Microsoft’un Windows 12’yi Geliştirdiği Sav Edildi

Epiclife

Member
Microsoft’un en yeni işletim sistemi, bildiğiniz üzere Windows 11. Windows 11’in, getirdiği tasarım değişiklikleriyle etrafındaki işletim sistemlerinden birkaç bir şey topladığı aşikâr. Fakat genel manada beğenilen bir dizayna sahip olduğunu söylemek mümkün. Şimdiye kadar bu yeni işletim sistemine gelen yorumlar da büyük oranda olumlu.

Daha işletim sistemi çabucak hemen bir yılını doldurmamış bir ‘bebe’ iken, ortaya Microsoft’un öbür işler peşinde olduğu argümanı atıldı. Daha biz kullanıcıların epey küçük bir yüzdesi Windows 11’i kullanmaya başlamış ve yeni yeni alışırken ortaya atılan bu tez, başlarda soru işaretlerine yol açtı.

Söylentiye göre Microsoft, Windows 12’yi geliştirmeye başladı bile

Alışılmış ki bu haberler ismi üzerinde birer ‘söylenti’. Gerçeklik hissesi ne kadar var ne kadar yok onu söyleyemeyiz. Ünlü teknoloji haberleri sitesi Tom’s Hardware’de paylaşılan bir habere göre Alman menşeili bir sitede Windows 12 için çalışmaların başladığı söylenmiş. Beşerler ise ikiye bölünmüş durumda: Bunun gerçek olduğuna inananlar ve bunun yalnızca bir latifeden ibaret olduğunu söyleyenler.

Argümanlara bir öbür kaynak ise bir Twitter hesabı. SwiftOnSecurity isimli bu Twitter hesabı, paylaştığı gönderi ile ‘Bir kaynağa nazaran Microsoft’un Windows 12’yi oldukcatan geliştirmeye başladığı ve 2 TPM (Güvenilir Platform Modülü) gerektireceğini’ duyurdu. sonrasındasında üstte paylaştığımız tweet ile SwiftOnSecurity hesabı, evvelinde paylaşılan gönderinin bir latifeden ibaret olduğunu söylemiş oldu.

Artık beşerler daha evvel de bahsetmiş olduğumiz üzere bu olayın gerçek olup olmadığını tartışıyorlar. Şu anda Microsoft’un niye yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışmak isteyebileceği konusuna bulunabilecek mantıklı bir karşılık yok. Resmî açıklama için Microsoft’u bekleyeceğiz üzere görünüyor.

Lakin şayet tezler doğruysa ve Microsoft Windows 12 için çalışmalara başladıysa bile, bu hazırlıkların önümüzdeki birkaç yıl daha süreceğini düşünürsek, her şartta yeni bir Windows işletim sistemi için oldukça beklememiz gerekecek diyebiliriz.