Modern Bir ‘Brady Bunch’ için, Seattle’da Modernist Bir Aile Evi

Idealed

Active member
Brandon Ebel ve Sarah Jio birlikte bir hayat planlamaya başladıklarında, kendi aileleri ile belirli bir televizyon programı arasındaki paralellikleri gözden kaçırmadılar.

Önceki evliliğinden iki kızı ve bir oğlu olan 51 yaşındaki Bay Ebel, 43 yaşındaki Bayan Jio’nun önceki evliliğinden üç oğlu varken, “Bir ‘Brady Bunch’ durumumuz var” dedi.

Tooth & Nail Records ve Solid State Records’un kurucusu Bay Ebel, “Aslında 90’larda, punk rock gruplarımdan birinin solisti ile çıkarken tanışmıştık” dedi. kahve şirketi Caffe Vita. “Sonra ikimiz de boşandık ve 20 yıl sonra tekrar internette tanıştık.”

Brandon Ebel ve Sarah Jio, mimarlık firması GO’C’yi, önceki evliliklerinden altı çocuğu da dahil olmak üzere tüm ailelerini barındıracak bir ev tasarlaması için Seattle’da görevlendirdi. Kredi… The New York Times için Kevin Scott

Sn. Ebel’in Seattle’da bir evi vardı ve son romanı “Londra’dan Sevgiler” bu hafta çıkan gazeteci ve yazar Bayan Jio’nun da yaptığı gibi. Ancak Aralık 2017’de nişanlandıktan sonra, yaşları 10 ile 17 arasında değişen altı çocuk da dahil olmak üzere her iki evin de ortak çevrelerini barındıracak kadar büyük olmadığını fark ettiler.

Neyse ki Bay Ebel’in bir planı vardı. “Neredeyse 20 yıldır modern bir ev inşa etme vizyonum vardı” dedi. Sarah ve ben aşık olduğumuzda mükemmel partiyi bulma sürecindeydim.

2015 yılında, Seattle’ın Magnolia semtinde, bir tepenin tepesindeki bir arsada potansiyel bir yıkılmış ev gördü ve satış konusunda sahiplerine yaklaştı. Emekliliğe yaklaştıkları ve bu fikre açık oldukları ortaya çıktı ve iki yıllık müzakerelerin ardından Bay Ebel, mülkü 1,2 milyon dolara satın aldı.

Bayan Jio, onu neden sevdiğini hemen anladı. “Seattle silüetinin, Space Needle’ın, Bainbridge Adası’ndan ve Rainier Dağı’ndan gelen feribotların bu güzel manzarasına sahip,” dedi. “Gerçekten sadece nefesinizi kesiyor.”

Çift yükseklikteki oturma odası, terasa açılan büyük cam sürgülere sahiptir. Mesh asma lamba (2.795 ABD dolarından başlayan fiyatlarla) Luceplan’dandır; Harbour koltukları B&B Italia’dandır. Kredi… Kevin Scott

Bay Ebel’in modernist bir bileşim yaratma niyetinden o kadar emin değildi. “Modern tasarıma biraz geç kaldım ve onun hayal ettiği evin soğuk olacağından ve bir aile için sıcak bir yer olmayacağından biraz endişelendim” dedi. “Birçok tarihi kurgu yazarım ve hikaye anlatımımda sıklıkla 1940’lara, 1930’lara dönüyorum, bu yüzden geleneksel bir evi seviyorum.”

Çiftin mimarları, GO’C’den Jon Gentry ve Aimée O’Carroll, 5.500 metrekarelik ev için tasarımlarını sunduklarında Bayan Jio’nun endişelerini dindirdiler. Bayan Jio, “Onu hemen sevdim ve bunu beklemiyordum – beni gerçekten şok etti” dedi. “Böyle bir sıcaklığın modern bir eviydi.”

Çift, Bay Gentry ve Bayan O’Carroll’a yeni evleri için ayrıntılı bir dilek listesi vermişti ve mimarlar görünüşe göre her kutuyu işaretlemişlerdi. Bayan O’Carroll, “Brandon, tüm çocuklara gidip saklanabilecekleri büyük yatak odaları vermek istemediğini söyledi” dedi. “Bu yüzden çocukların takılabileceği ortak bir alan ve insanları bir arada olmaya teşvik eden daha küçük yatak odaları yarattık.”

Sonuç, üç katlı evin en üst katında, ortak çalışma masaları bulunan özel bir çocuk oturma odası etrafında kümelenmiş, her biri yaklaşık 80 metrekarelik altı kompakt yatak odası serisidir. Bayan Jio, “Onlara gemi kamaraları diyorum” dedi. “Onların mahremiyetleri ve özerklikleri var, ancak o zaman dışarı çıkıp kardeş olabilirler.”

Birincil yatak odası, evin geri kalanından havuzun üzerinden dışarı çıkıyor. GO’C’den Jon Gentry, “Gerçekten bu ahşap kutudan çelik kayar gibi görünmesini istedik” dedi. Kredi… Kevin Scott

Köprü benzeri bir yürüyüş yolu, çocuk alanından, manzaradan maksimum düzeyde yararlanmak için evin geri kalanından çıkan bir yatak odasının bulunduğu birincil süite gider. Bay Gentry, “Bu manzarayı çerçevelemek için cam ve çelikle patlayarak açılıyor,” dedi.

Bir kat aşağıda, ana katta toplanmak için daha fazla alan var. Geniş, çift yükseklikte bir oturma odası, ceviz dolapları, sekiz brülörlü Lacanche serisi ve altı kişilik bir adaya sahip geniş bir mutfağa açılır.

“Bu mutfak çok iyi kullanılıyor ve çok seviliyor” dedi Bayan Jio. “Ben büyük bir bahçıvan ve büyük bir aşçıyım.”

Yaz aylarında, delikli metal bir merdivenle erişilebilen çatı bahçesinden sebze, meyve ve otlar toplar. “Kivi asmamız, asmamız var ve bu yıl büyük bir incir hasadımız oldu” dedi. “Çocuklar buna bayılıyor ve altın ahududu ve yaban mersini toplamaya gidiyorlar, yoksa onlardan akşam yemeği için bana biraz fesleğen veya biberiye almalarını isteyeceğim.”

Mutfakta ceviz dolapları, sekiz gözlü Lacanche serisi ve altı kişilik bir ada vardır. Sede tezgah tabureleri (329 $) Makaleden alınmıştır. Kredi… Kevin Scott

Mutfak, açık bir mutfağa ve şömineli geniş bir terasa açılan sürgülü cam kapılarla sonlanan kapalı bir yemek alanına sorunsuz bir şekilde akar. Ayrıca çelik kaplı şömineli bir kütüphane ve çiftin tutkularını yansıtan kitap ve plaklarla kaplı duvarları var. Alt kat, ev sinema sistemi ve oyun odası dahil olmak üzere daha fazla mekân alanına sahiptir ve havuza erişim sağlar.

Müteahhitleri Thomas Fragnoli İnşaat’ın Nisan 2018’de temel atmasının ardından Bay Ebel ve Bayan Jio, hayallerindeki ev yapım aşamasındayken Temmuz 2019’da evlendi. Bay Ebel, “Sırf bu ev uzun sürdüğü için evliliğimizi sürekli erteledik” dedi.

Düğünlerinden sonra bile, zamanlarını iki ayrı ev arasında bölmeye devam ettiler ve yeni evleri Kasım 2020’de, metrekare başına yaklaşık 1.000 $ maliyetle tamamlanana kadar tam olarak birlikte taşınmadılar.

Şimdi nihayet yerleştiler ve evin tüm ailenin birlikte vakit geçirmesini nasıl desteklediğine ve her bir kişinin özel bir alan bulması için yeterli ayrı alan sağlamasına hayret ediyorlar.

Bayan Jio, “Orası bizim aile evimiz ve bir neşe yeri haline geldi” dedi.

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.