Pandemide Satın Almak İçin Koştular. İşte Değiştirecekleri Şey.

Idealed

Active member
Yaklaşık iki yıldır ev alıcıları pişmanlık duymaya hazır koşullarda alışveriş yapıyor. Fiyatlar yükseldi, envanter düştü ve ülke genelindeki pazarlarda rekabet acımasızdı. Tamircilerin birden fazla teklif almasıyla birlikte, alıcılar genellikle hayatlarının en büyük finansal yatırımının ne olduğu konusunda ani kararlar vermek zorundadır.

Her zaman birileri, yapmamış olmayı dilediği bir seçim yapar.

Bir tüketici araştırma şirketi olan WAV Group’un kurucu ortağı Marilyn Wilson, “Her türlü çılgınlık yaşanıyor” dedi ve alıcıların bir evi gezmek için 15 dakikaları olan açık evleri gece kulüpleri gibi hissettikleri kadar kalabalık olarak nitelendirdi. “Bazen insanlar hatırlamıyor, üç yatak odası mı vardı, dört mü? Evi alabilirsin ama istediğin ev olmayabilir çünkü bu çaresiz durumdasın.”

Salgın, bir ev satın almak için tarihsel olarak sefil bir zaman oldu. Birçok alıcı, pandeminin yarattığı bazı sorunları çözmek için pazara girdi. Zoom odaları ve ev spor salonları için daha fazla alan istediler. Dışarıda eğlenmek için daha büyük ve daha iyi arka bahçeler istediler.

Bu beklentiler, toplamaların zayıf ve fiyatların astronomik olduğu çılgın bir satıcı pazarında alışveriş yapma gerçeğine doğru ilerledi. WAV Group ve Zillow tarafından yapılan anketler, son alıcıların yaklaşık dörtte üçünün biraz pişmanlık duyduğunu ortaya koydu. 4 Şubat’ta yayınlanan Zillow anketinde, bulgular, ev sahiplerinin yaptıkları seçimleri ikinci kez tahmin ettiklerini ve daha fazla zamana, daha fazla sabrına sahip olmayı veya başka bir yerde yaşamayı düşünmeyi dilediklerini gösteriyor. Ankete katılanların yaklaşık üçte biri, beklediklerinden daha fazla çalışma gerektiren bir ev satın aldıkları için pişmanlık duyuyor, yüzde 31’i aldıkları evin daha büyük olmasını istiyor ve yüzde 21’i fazla ödeme yaptıklarını düşünüyor.

Zillow’un ev trendleri uzmanı Amanda Pendleton, “Pandemi döneminde alıcılar benzeri görülmemiş koşullarla karşı karşıya kaldılar, aralarından seçim yapabilecekleri çok daha az ev vardı ve satılık evler için çok daha fazla rekabet vardı” dedi. “Birçok alıcı bu eve belki de bekledikleri gibi çıkmadı.”

2022 pazarına adım atan alıcıların, kendilerinden önce alışveriş yapanlardan öğrenecekleri çok şey var. Piyasa tahminleri, koşulların bu baharda önemli ölçüde değişmeyeceğini öngörüyor. Bir şey olursa, daha da sertleşebilirler. Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre, Aralık sonunda envanter rekor düşük seviyeye geriledi. Zillow, ev fiyatlarının 2021’deki yüzde 20’lik artışın üzerine 2022’de yüzde 16 daha artacağını tahmin ediyor. Yükselen faiz oranları muhtemelen bazı alıcıları piyasadan çekecek, ancak artan kiralardan veya alışveriş yapanlardan kaçmak isteyen başkalarıyla değiştirilebilir. geçen yıl kenarda oturmuş, biraz istikrar bekliyordu.

Birçok başarılı alıcı, beğendikleri evlere sahip oldular ve bir yer sahibi olmaktan mutlular. Bazıları için bu, bir teklif savaşında öne çıkmayı başaran bir teklif yapmak anlamına geliyordu. Diğerleri için bu, hayal kırıklığını önlemek için arayışları sırasında beklentilerini yeniden ayarlamak anlamına geliyordu.

Son zamanlardaki alıcılar -pişmanlık duyanlar ve evlerinden memnun olanlar- her şeyi yeniden yapmak zorunda kalsalar, bunu nasıl farklı yapacaklarına dair bilgece tavsiyeler alıyorlar.

Florida’da içgüdüsel olarak bir çiftlik evi satın alan Celeste Mohan ve Zach Flynn, beş dönümlük bir araziyi ve iki ineği korumanın üstesinden gelebileceklerinden daha fazla olduğunu söyledi. Kredi… The New York Times için Todd Anderson

Darbeli Satın Alma Riski

Celeste Mohan ve Zach Flynn, bir ahır ve iki ineği olan bir çiftlik evi satın almak için yola çıkmadı. Ancak, Boca Raton, Fla.’daki yıkık bir ev için ihale savaşını kaybettikten sonra, çift, Orlando’dan yaklaşık bir saat uzaklıktaki 16.000 nüfuslu Galler Gölü’ndeki 2.660 metrekarelik eve atladı. Geçen Temmuz ayında 349.000 dolara satın aldılar.

Ms. 25 yaşındaki Mohan ve 29 yaşındaki öğretmen Bay Flynn, Boca Raton’daki tek yatak odalı evlerinin kirası yüzde 22 artışla ayda 1.900 dolara çıktığı için satın alma konusunda baskı hissettiler. 400.000$’lık bütçeleri ile seçenekleri, şiddetli rekabetin olduğu tamircilerle sınırlıydı. Çift, savaşın yenilgisini teklif ettikten sonra ülkeye doğru yola çıktı. Bir gölün üzerinde beş dönümlük bir alana kurulu çiftlik evi ideal bir alternatif gibi görünüyordu: sessiz, pastoral ve büyüleyici.

Lake Wales, Fla.’daki çiftlik evi pitoreskti, ancak Bayan Mohan ve Bay Flynn onu geride bırakmak zorunda kaldı. Bunu bir AirBnB’ye dönüştürmeyi planlıyorlar. Kredi… The New York Times için Todd Anderson

“O noktada gerçekten çok fazla tereddüt yoktu. Yenildik, yorulduk, endişeliyiz” diyor bir eğitim şirketi için müfredat geliştiricisi olan Bayan Mohan. “Gerçekten sadece bir ev sahibi olmak istedik.”

Neredeyse anında, çift kararlarından pişman oldu. Mülk ürkütücü bir şekilde sessiz ve yalıtılmış hissediyordu ve beş dönümlük ve iki ineği korumak, beklediklerinden daha fazla işti. Bayan Mohan, “Bu insanları Instagram’da çiftlik hayatlarıyla görüyorsunuz” dedi. “Kimse size bunun ne kadar zor bir iş olduğunu ve ne kadar zaman alıcı olduğunu söylemiyor.”

Yaz bitmeden çift inekleri komşuya vermiş, Boca Raton’a geri taşınmış ve yeni bir daire kiralamıştı. Çiftlik evini satmaya çalışmak yerine onu bir Airbnb’ye dönüştürmeyi umuyorlar. Bayan Mohan, “Şu anda gerçekten rahatsız edici olan kira ve ipotek ödüyoruz” dedi. Aralık’ta evlendiler ve Mart’ta bir bebek bekliyorlar, bu da finansal streslerini artırıyor.

Ms. Mohan ve Bay Flynn, bir komşunun mülkündeki bu keçi de dahil olmak üzere hayvanlarla çevriliydi. Kredi… The New York Times için Todd Anderson

Ne istediler:Boca Raton’da 400.000 doların altında üç yatak odalı bir ev

Ne satın aldılar:Galler Gölü’nde 349.000$’a üç yatak odalı bir çiftlik evi

Öğrendikleri:Geriye dönüp bakıldığında, Bayan Mohan, kendisinin ve Bay Flynn’in Boca Raton’dan vazgeçmeden önce hedeflerini değerlendirmek için daha fazla zaman harcamasını diler. Ne istedikleri konusunda daha net olsaydılar, dilek listelerinin daha genç, daha canlı bir toplulukta kalmayı içerdiğini bilirlerdi. “Ayrıca kendime ve Zach’e Boca’da bir ev için dürüstçe daha çok çalışmamızı ve rekabet konusunda bu kadar endişelenmememizi söylerdim” dedi.

Evde Yoksul Olmanın Maliyeti

Ms. DiSantis geniş yeni evini çok seviyor, ancak ipotek mali bir yük. “Keşke birkaç yıl sonrasını öngörebilseydim ve bekleyebilseydim” dedi. Kredi… Ruth Fremson/The New York Times

Salgından üç ay sonra Stephanie DiSantis, Seattle’ın Queen Anne semtindeki 800 metrekarelik şehir evinde evden çalışırken klostrofobik hissetti.

Milyonlarca Amerikalı gibi o da daha büyük bir yer aramaya başladı. Maksimum bütçesini 900.000 dolar olarak belirledi, ancak kısa süre sonra, merkez mahallede kalmak istiyorsa daha fazla ödemek zorunda kalacağını fark etti. Önceliklerini yeniden değerlendirerek bütçesini 1,3 milyon dolara çıkardı.

“Karar verdim, çok seyahat ettim, çok eğlendim. Amazon için çalışan 47 yaşındaki Bayan DiSantis, ‘Makarna için açım, üç günlüğüne Roma’ya gideceğim’ dediğim şeyi yaptım” dedi. “Bunu yapmayı bırakabilirim. Küçük bir ev fakiri olmayı göze alabilirim.”

Ekim 2021’de, Massachusetts’te bir aylığına ailesini ziyaret ederken, 2.570 metrekarelik bir ev, liste fiyatını maksimum bütçesinin üzerinde, ancak erişilebilir durumda olan 1,45 milyon dolara düşürdü. Arkadaşları, komisyoncusu ve bir müfettiş onun yokluğunda inceledikten sonra, tam fiyattan teklifi kabul edildi.

Kasım ayında Seattle’a döndü ve ilk kez şahsen videoda gördüğü evi gördü. Puget Sound manzaralı ev hakkında “İlk gördüğümde ağladım” dedi. “Aşık oldum.”

Ev ona daha fazla alan verdi, ancak önemli bir finansal maliyetle. 2021’de öncelikleri değişti ve aniden büyük bir ipotek yükünü hissetti. “İş yerinde çok canım yandı” dedi. “Dostum, hâlâ o şehir evinde olsaydım, işimi bir yıllığına bırakıp iyi olabilirdim” diye düşündüğümü hatırlıyorum. İpotek çok düşüktü, bir yıl izin alabilirdim, rahatlayabilirdim, yakıt ikmali yapabilirdim. ve şimdi gerçekten yapamam. ”

Ms. DiSantis, maksimum bütçesini aşan 1,45 milyon dolara geniş bir ev satın aldı. Şimdi mali olarak eve bağlı hissediyor. Kredi… Ruth Fremson/The New York Times
Bayan DiSantis evini ne kadar çok sevse de finansal özgürlüğünü kaybettiği için pişmandır. Kredi… Ruth Fremson/The New York Times

Ne istedi: Seattle’da 900.000 dolara üç yatak odalı bir ev.

Ne satın aldı: Seattle’da 1,45 milyon dolara üç yatak odalı bir ev.

Öğrendiği şey:Bayan DiSantis bütçesini hesaplarken, büyük bir ipoteğin gelecekteki seçeneklerini nasıl sınırlayacağını tahmin etmemişti. “Keşke birkaç yıl sonrasını öngörebilseydim ve bekleyebilseydim” dedi. “Büyük bir mola verebilirdim ya da ‘Tamam, Montana’ya taşınacağım ve yarı fiyatına istediğim her şeye sahip bir ev alacağım’ diyen kişi olabilirdim.

Travis Parman, sağ ve kocası Andrew Kung, köpekleri Stevie ile birlikte Ky, Lexington’daki yeni evlerine yerleştiler. Kredi… The New York Times için Aaron Borton

Beklenenden Fazla Çalışma

Travis Parman, Lexington, Ky.’da yeni bir iş bulduğunda, konut piyasasının yaşadığı Nashville’dekinden daha bağışlayıcı olacağını düşündü. Kasım 2020’de bir teknoloji kuruluşu olan AppHarvest’te işe başlayan 49 yaşındaki Bay Parman, “Ucuz ve kolay olacağını düşündüm” dedi. “Aslında öğrendiğim şey, Lexington’ın envanterinin düşük olduğuydu. ”

Sn. Parman, arayışına Kasım 2020’de başladı. Donanmada cerrah olan 43 yaşındaki kocası Andrew Kung, Jacksonville, N.C.’de bir askeri üste yaşıyor ve hafta sonlarını ziyaret ediyor. 1 milyon dolarlık bir bütçeyle Bay Parman, sonsuza kadar evi olacak pitoresk bir tarihi mülk bulabileceğini hayal etti. Bunun yerine, son derece sınırlı seçenekler buldu. Ve mevcut mülkler, hayal ettiği görkemli evlerden çok uzaktı.

“Felaket olan birçok durumla karşılaştım” dedi.

Sinirli, beklentilerini sıfırladı. Mükemmel evi aramak yerine, önümüzdeki beş yıl boyunca çalışabilecek bir ev bulacaktı. Birkaç yıl içinde piyasa soğuduğunda yeniden değerlendirebilirdi. “Yaptığım uzlaşma gerçekten şunu söylüyordu: ‘Bu bir yenileme gerektirecek, ancak bu kozmetik’ dedi.

Sn. Parman beklentilerini düşürdü ve ofisine bisiklet mesafesindeki tarihi bir mahallede 3.600 metrekarelik dört kare tarzı bir ev buldu. Kredi… The New York Times için Aaron Borton
Pandemi gecikmeleri ve maliyet artışları, Bay Parman için doğru mobilyayı bulmayı zorlaştırdı. Kredi… The New York Times için Aaron Borton

Aklında daha ölçülü bir hedefle, işe bisikletle gidebileceği ofise yeterince yakın tarihi bir mahallede 3.600 metrekarelik dört kare tarzı bir ev buldu. Kanarya sarısı duvarları, eski ray aydınlatması ve bitkilerle süslenmiş dekoratif mutfak karoları ile, sadece mütevazı yükseltmelere ihtiyaç duyan bir ev gibi görünüyordu, bir ev sahibinin bir alana kendi damgasını vurmasını sağlayan iyileştirme türleri. Tadilatların üç ay süreceğini düşünerek Ocak 2021’de kapandı.

Koronavirüs Pandemisi: Bilinmesi Gereken Temel Şeyler

<saat/>

Kart 1 / 4

Virüsün ABD’deki durumu Ülke diğer zengin ülkelere göre daha yüksek Covid ölüm oranlarıyla karşılaşmaya devam etse de yeni vakalar düşüyor. Aşı cephesinde, etkinliği hakkındaki sorulara rağmen Pfizer, 5 yaşından küçük çocuklar için aşısının onaylanmasını istiyor. ABD genel cerrahı titiz bir inceleme sözü verdi.

Dünya çapında. Dünya Sağlık Örgütü’ndeki halk sağlığı liderleri kısıtlamaların gevşetilmesi konusunda dikkatli olmaya devam etse de, bazı ülkeler pandemi protokollerini gevşetiyor. Avusturya’da kapsamlı bir Kovid aşısı yönetmeliği yasalaştırılacak.

Araştırma alanındaki gelişmeler. Şu anda geliştirilmekte olan burun içi aşılar, solunum yollarının mukozal astarlarında koronavirüsü durdurarak daha iyi güçlendiriciler yapabilir. Nazal bağışıklamanın fareleri, gelincikleri, hamsterları ve maymunları koronavirüse karşı korumada etkili olduğu zaten gösterilmiştir.

Güvende kalmak. Covid’i yaymak konusunda endişeli misiniz? Ne zaman test edileceği, hangi maskenin seçileceği ve evde virüs testlerinin nasıl kullanılacağıyla ilgili bazı temel yönergeleri izleyerek kendinizi ve başkalarını güvende tutun. Koronavirüs için pozitif test ederseniz ve aşı kartınızı kaybederseniz yapmanız gerekenler burada.

Ancak tüm onarımlar hemen görülmez veya inceleme sırasında yakalanmaz. Yaz aylarında, 20 yaşında olan merkezi klima arızalandı. Değiştirmek 5.000 dolara mal oldu. Bahar, mülkün üzerinde 100 yıllık ölü bir iğne meşe ağacını ortaya çıkardı, şehir kaldırma maliyetini paylaşmasına rağmen, başka bir 5.000 dolarlık banknot.

Dekora yaptığı basit iyileştirmeler listesi, pandemi gecikmeleri ve maliyet artışlarıyla çarpıştı. Yemek masaları, aydınlatma armatürleri ve duvar kaplamaları bulmakta zorlandı. “Birçok durumda, malzeme veya parçalar mevcut olmadığı için ikinci, üçüncü veya dördüncü seçenekleri seçmek zorunda kaldık” dedi. Üç aylık iş neredeyse bir yıla uzadı.

Ne istedi: Lexington’da 1 milyon doların altında bir fiyata mükemmel durumda tarihi bir ev

Ne satın aldı:Lexington’da 653.000 $’a onarıma ihtiyacı olan dört yatak odalı bir ev

Öğrendikleri: Bay Parman, küçük iyileştirmelerin bile beklenenden daha uzun sürebileceğini ve tüm büyük sorunların hemen görülmediğini öğrendi. Geriye dönüp bakınca, beklenmedik faturalardan kaçınmak için klima gibi mekanik aksamların ömrünü araştırmayı dilediğini söyledi.

Ancak, ihtiyaç duyduğu türden bir evle ilgili beklentilerini azaltarak, önümüzdeki birkaç yıl boyunca birlikte yaşayabileceği bir şey bulabildiğini keşfetti.

“Burası sonsuza kadar eviniz olmak zorunda değil,” dedi. “Bu mükemmel olmak zorunda değil.”

Sadece şimdilik çalışması gerekiyor.

Sınırlarınızı Öğrenmek

Steph Vaye, Williamsburg, Brooklyn’de bir daire ararken dilek listesini ayarlamak zorunda kaldı. “Dairemin büyüklüğünden böyle bir beklentim vardı ve daha büyük olacağını düşündüm” dedi. Kredi… The New York Times için Robert Wright

Steph Vaye, Meksika ve Kosta Rika’da seyahat ederek yaklaşık bir yıl geçirdikten sonra, Eylül 2021’de bir daire satın almak için New York’a döndü. İki şartı vardı: Daire Williamsburg, Brooklyn’de olmalıydı ve bir stüdyo olamazdı.

29 yaşındaki Bayan Vaye aramaya başladıktan üç gün sonra, tüm kutularını kontrol eden bir daire piyasaya çıktı. 599,000 $’a listelenmiş, açık bir mutfağı ve geniş bir balkonu vardı. “Bu bir rüya dairesiydi” dedi.

İstenen fiyatın tamamını teklif etti, ancak masada birden fazla teklif varken, teklifini 650.000 $ ‘lık bütçesinin üzerinde 655.000 $’ a çıkardı. Teklifi yine reddedildi .

“Ben bekar bir kadınım. Bir alışveriş uygulaması olan Nate için çalışan Bayan Vaye, “Gelirimi ikiye katlayabilecek çiftlere karşı yarışıyordum” dedi.

İlk ret onu motive etti. “Bir kez bakmaya başladığınızda, bu bir bağımlılık haline geliyor ve sadece hareket etmek istiyorsunuz” dedi.

Corcoran’da pazarlamacı olan komisyoncusu Molly Franklin, Williamsburg’daki altı dairesini daha gösterdi ve üç daire için teklif verdi. İki gerekli iş. Üçüncüsü, 484 fit kare küçüktü, diğer seçeneklerden çok daha küçüktü. Ama bir balkonu vardı ve asansörü, çatı katı ve yüzme havuzu olan lüks bir binadaydı.

“Dairemin büyüklüğünden bu beklentim vardı” dedi. “Daha büyük olacağını düşünmüştüm.”

569.000 $’a listelenen daire, bütçesine uygundu. Diğer seçeneklerden farklı olarak, çalışmaya ihtiyacı yoktu. Başlangıçta yenilemeye istekli olacağını düşündü, ancak seçenekler önüne geldiğinde, çalışmaya hazır olmadığını fark etti. . “Yeniden şekillendirmeye hazır değildim,” dedi. “Anahtar teslimi bir şeye ihtiyacım vardı.”

Küçük boyutta yaşayabileceğine karar verdi çünkü dairenin açık bir kat planı, depolama alanı vardı ve olanaklar ona başka yerlerde eğlenmek için seçenekler verdi. Kasım 2021’de daireyi kapattı.

Bayan Vaye, “Yeniden şekil vermeye hazır değildim,” dedi. “Anahtar teslimi bir şeye ihtiyacım vardı.” Kredi… The New York Times için Robert Wright
Ms. Vaye, onarım gerektirmeyen bir daire seçtiği için yeni duvar kağıdı ekleyip alanı hemen boyayabileceğini söyledi. Kredi… The New York Times için Robert Wright

Ne istedi: Williamsburg’da 650.000 doların altında bir fiyata tek yatak odalı bir daire.

Ne satın aldı: Williamsburg’da 569.000$’a tek yatak odalı bir daire.

Öğrendiği şey:Sonuçta, Bayan Vaye, çok daha küçük bir alanda yaşamak için eşyalarını küçültmek zorunda kalacağı anlamına gelse bile, bütçesini aşmamanın en büyük öncelik olduğunu fark etti. Herhangi bir onarım gerektirmeyen bir ev seçerek, hemen dekore etmek, yeni duvar kağıdı eklemek ve alanı boyamak için parası vardı. “Gerçekten eğlenceli olan kısım buydu,” dedi. “Onu gerçekten bir ev haline getirebildim.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.