SD Karttan Silinen Evraklar Nasıl Kurtarılır?

Epiclife

Member
Yaşanan teknolojik gelişmeler, ömrün dijitalleşmesine yol açtı. Artık en değerli verilerimizden tutun tuttuğumuz bir not bile dijital ortamda saklanıyor. Lakin bunun kimi riskleri var. Örneğin SD kart olarak da bilinen taşınabilir hafıza kartları üzere eserler fazlaca çabuk bozulabiliyor. Bu da birçok vakit değerli bilgilerin kaybına yol açıyor. Pekala sd kart silinen belgeleri geri getirme süreci nasıl yapılır? Gelin daima birlikte bu sorunun karşılığına bakalım.

SD kartlar, ömrümüze büyük oranda adapte olmuş durumda. Farklı fizikî boyut formlarına sahip olan taşınabilir bellekler, 1 TB üzere devasa depolama kapasitelerine ulaşmış durumdalar. Akıllı telefonlarda kullandığımız microSD kartlar da temelinde SD kart. Artık sizlere, bu tıp hafıza kartından silinen evrakları geri getirme sürecini nasıl yapabileceğimizi anlatacağız. Dilerseniz lafı daha uzatmadan ayrıntılara geçelim.

SD kartlarda silinen belgeleri geri getirme

SD kartlar, yapıları mucibince aslına bakarsan pek hassas eserler. Haliyle bu eserler basitçe bozulabiliyor. kimi vakit de kullanıcılar, kazara kartlardaki dataları silebiliyorlar. Pekala kaybolan dataları kurtarmanın rastgele bir yolu var mı? elbette var. Şayet gereğince sakin kalırsanız ve aşağıda sizlerle paylaştığımız adımları tek tek uygularsanız, kaybettiğiniz belgeleri rahatlıkla geri getirebilirsiniz.

Hafıza kartlarına eklenen datalar, kimi vakit yazılımsal çakışmalar kimi vakit de kazara silinmeleri niçiniyle kaybedilebiliyorlar. kimi zamanse datalar çeşitli niçinlerden ötürü gizlenip, ulaşılamayabiliyor. Bu üzere durumların tüketicileri ne kadar etkilediğini bilen Tenorshare tarafınca piyasaya sürülen 4DDiG isimli yazılımsa tam olarak bu probleme tahlil buluyor. SD karttan silinen evrakları geri getirme sürecini yapabilen uygulama, birkaç sıradan dokunuş ile sizi tüm problemlerinizden kurtarabilir. Pekala Tenorshare 4DDiG nasıl kullanılır? Gelin daima birlikte, rastgele bir niçinden ötürü kaybettiğiniz dataları nasıl geri getireceğinize daima birlikte bakalım.

Tenorshare 4DDiG ile hafıza kartından silinen evrakları geri getirme nasıl yapılır?

• Adım #1: Tenorshare 4DDiG’i indirin.
  • Adım #2: Dataları geri getireceğiniz hafıza kartını seçin.
  • Adım #3: Kurtarmak istediğiniz evrak tiplerini belirleyin.
  • Adım #4: Taramayı başlatın.
  • Adım #5: Bulunan belgeleri öteki bir kaynağa aktarın.
Adım #1: Tenorshare 4DDiG’i indirin

Tenorshare 4DDiG, Windows ve Mac için uyumlu olan bir uygulama. Bu da hangi bilgisayarı kullanırsanız kullanın, Tenorshare 4DDiG’i kullanabileceğiniz manasına geliyor. Uygulamayı indirmek için yapmanız gereken tek şeyse buradaki ilişkiyi kullanarak Tenorshare 4DDiG’in indirme sayfasına ulaşmak.

Adım #2: Bilgileri geri getireceğiniz hafıza kartını seçin

SD karttan silinen belgeleri geri getirme sürecini sağlayan Tenorshare 4DDiG, pek sıradan bir arayüze sahip. Uygulamayı yükledikten daha sonra üstteki fotoğraf ile karşılaşacaksınız. Yapmanız gereken birinci şey, kurtarmak istediğiniz evraklar için gerçek SD kartı seçmek. Şayet o an bilgisayarınızda birden hayli hafıza kartı takılıysa, sadece data kurtaracağınızı takılı tutmak işinizi kolaylaştırabilir.

Adım #3: Kurtarmak istediğiniz evrak çeşitlerini belirleyin

Hafıza kartındaki tüm bilgileri istemsiz bir biçimde silmiş ya da kaybetmiş olabilirsiniz. Bu tıp durumlarda bilgilerin tamamını kurtarmak isteyebileceğiniz üzere sadece fotoğrafları ya da öteki evrakları kurtarmak isteyebilirsiniz. Tenorshare 4DDiG, bu noktada sizin için avantaj sağlıyor. Dilerseniz tüm belge cinslerini dilerseniz de sadece makul bir belge çeşidini kurtarmak için seçim yapabilirsiniz.

Adım #4: Taramayı başlatın

Hafıza kartından silinen belgeleri geri getirme sürecinin en can sıkıcı basamağına geldiğinizi söyleyelim. Çünkü bu evrede taramayı başlatmanız ve tarama bitene kadar beklemeniz gerekecek. Bu durum, her kullanıcı için değişen bir müddetç. Şöyle ki hafıza kartınız ne kadar büyük ve ne kadar doluysa, kaybettiğiniz bilgileri bulmak o kadar uzun sürecektir. Bu noktada beklemekten öbür bir dermanınız olmadığını belirtelim.

Adım #5: Bulunan belgeleri öteki bir kaynağa aktarın

Tenorshare 4DDiG, tarama süreci tamamlandıktan daha sonra bulduğu tüm evrakları size gösterecek. Bu noktada iki tercihiniz var. Bunlardan bir tanesi, kaybettiğiniz tüm evrakları kurtarmak. bu biçimde bir şeye gereksiniminiz yoksa da bulunan evrakları inceleyebilir, sırf kurtarmak istediğiniz evraklar için yeni bir pozisyon belirledikten daha sonra “Recover” butonu ile data kurtarmaya başlayabilirsiniz.

Tenorshare 4DDiG ile silinen ya da kaybolan belgeleri kurtarmak işte bu kadar kolay. Şayet üstteki kademeleri büyük bir dikkatle yinelarsanız, datalarınızı kurtarma noktasında hiç bir sorun yaşamayacağınızı belirtmek isteriz.

Bu içeriğimizde sizlere, SD karttan silinen belgeleri geri getirme sürecini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Dileriz bu yol işinize fayda ve sizin için kritik değer arz eden evrakları rahatlıkla kurtarırsınız. Öbür bir nasıl yapılır içeriğinde görüşmek üzere…