Windows PowerShell ile ilgili kitap yayımlandı

Womanne

Member
Windows PowerShell 1.0’ın piyasaya sürülmesinden neredeyse bir yıl sonra, aynı adlı kitabım artık Addison-Wesley’de mevcut.

Duyuru

438 sayfalık kitapta temel bilgiler (comandlet’ler, nesne hatları, komut dosyası dili sözdizimi ve gezinme paradigması) oldukça kısa bir şekilde ele alınmaktadır. Kitabın odak noktası günlük idari hayattaki uygulama alanlarıdır. Bunlar standart dosya sistemi, kayıt defteri ve süreç yönetimi örneklerinden Active Directory programlama, veritabanı erişimi ve güvenlik ayarları gibi ileri düzey konulara kadar uzanır.

Windows PowerShell 1.0, gelişmiş yönetim alanlarının birçoğu için henüz kendi komutlarını sunmadığından, kitapta sıklıkla .NET Framework sınıflarını kullanıyorum. Bu nedenle, nesne yönelimli programlamaya ilişkin temel bir anlayış, kitabı kullanmak için çok faydalıdır. Kitap programlama bilgisi olmayan yöneticiler için kesinlikle uygun değildir.

PowerShell 1.0 commandlet’lerinin yanı sıra PowerShell topluluk uzantılarını ve kendi oluşturduğum www.IT-Visions.de commandlet kütüphanesini de kullanıyorum.
Kitabın son kısmı PowerShell ve C# betik dilini kullanarak kendi komutlarınızı oluşturmayı kapsıyor.

Kitabım hakkında daha fazla bilgi

Başlık: Windows PowerShell: kavramlar, pratik kullanım, uzantılar
Yayıncı: Addison Wesley
Yayın tarihi: 18 Ekim 2007
Sayfa sayısı: 438
CD-ROM:
Evet (PowerShell, araçlar ve kod örnekleri)
ISBN: 978-3-8273-2533-4
Fiyat: 29,95 Euro
Tam dizin[/B][/B][/B]

PowerShell Topluluğu web sitesindeki kitaptaki bazı PowerShell komut dosyalarına ücretsiz erişim mevcuttur.

Diğer kitaplar

Windows PowerShell hakkında Almanca olarak sunulan tek kitap bu değil. Diğer kitaplar zaten yayınlandı:

• Microsoft Press: Windows PowerShell Hızlandırılmış Kursu: ISBN 978-3-86645-617-4
  • O’Reilly: Windows PowerShell’e Kısa Bir Giriş: ISBN 978-3-89721-487-3
  • O’Reilly: Özetle Windows PowerShell: ISBN 978-3-89721-532-0
  • Galileo: Windows PowerShell, ISBN 978-3-89842-880-4

Haberin Sonu