Wo Mic Nedir, Nasıl Kullanılır?

Epiclife

Member
niçindir bilinmez, neredeyse hiç bir bilgisayarın kamera ve mikrofon performansı kimse için kâfi değildir. Daha evvel buradaki yazımızda telefon kameranızı nasıl bir webcam olarak kullanabileceğinizi anlatmıştık. Wo Mic uygulamasıyla da telefon mikrofonunuzu bilgisayarınız için kullanabilirsiniz. Zira Wo Mic, bir epey farklı uygulamaya göre epeyce daha pak bir ses transferi sağlar.

Wo Mic uygulaması ile telefonunuzu bilgisayar mikrofonu olarak kullanmak pek verimli zira bir epeyce akıllı telefon mikrofonu, profesyonel kayıt yapabilecek kadar kuvvetlidür. Harici bir mikrofon satın alıp tonla para harcamak yerine bu cins bir uygulama ile telefon mikrofonunuzu kullanabilirsiniz. Gelin Wo Mic nedir, nasıl kullanılır yakından bakalım ve uygulama hakkında bilmeniz gerekenleri nazaranlim.

Wo Mic nedir?

Wo Mic, akıllı telefonunuzun dahili mikrofonunu ya da akıllı telefonunuza bağlayarak kullanabileceğiniz mikrofona sahip farklı aygıtları bilgisayar mikrofonu olarak kullanmanızı sağlayan büsbütün fiyatsız bir uygulamadır. Wo Mic kullanabilmek için hem bilgisayarınıza birebir vakitte akıllı telefonunuza bir uygulama indirmeniz gerekiyor.

Wo Mic ne işe fayda?

Wo Mic, akıllı telefon mikrofonunuzu kablolu ya da kablosuz olarak bilgisayarınız üzerinden kullanmanızı sağlar. Skype, Zoom ve başka imajlı konuşma uygulamalarıyla uyumlu çalışır. kuvvetli bir telefon mikrofonunuz var ise Wo Mic ile bilgisayarınız üzerinden ses kaydı alabilirsiniz.

Sesli görüntü kayıtları için de Wo Mic uygulamasını kullanabilirsiniz. Birçok görüntü üreticisi imgeyi farklı, sesi başka kaydeder ve daha sonra birleştirir. Wo Mic uygulaması ile telefon mikrofonunuzu bilgisayarınız üzerinden kullanabildiğiniz için senkronize olarak birebir imaj kaydı üzerine sesi de kaydedebilirsiniz. Wo Mic, Twitch üzere canlı yayın platformlarında da başarılı bir biçimde çalışır.

Wo Mic nasıl kullanılır?

• Adım #1: Android için buradan, iOS için buradan Wo Mic taşınabilir uygulamasını akıllı telefonunuza indirin.
  • Adım #2: Windows için buradan, Linux için buradan Wo Mic masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirin.
  • Adım #3: Bilgisayarınızdan uygulamayı açın ve ilişki çeşidini seçin.
  • Adım #4: Telefonunuzdan taşınabilir uygulamayı açın ve temas çeşidini seçin.
  • Adım #5: Mikrofon modunu seçin.
  • Adım #6: Taşınabilir uygulamadan transferi başlatın.
  • Adım #7: Masaüstü uygulamadan transferi başlatın.
Wo Mic uygulaması ile akıllı telefon mikrofonunuzu bilgisayar mikrofonu olarak kullanmak için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Hem masaüstü tıpkı vakitte taşınabilir uygulamayı kullanırken dikkat etmeniz gereken en kıymetli nokta, her iki aygıtta da tıpkı ilişki çeşidini seçmektir.

Wo Mic uygulaması ile telefon mikrofonunuzu kablolu ya da kablosuz olarak bilgisayar mikrofonu olarak kullanabilirsiniz. Kablosuz temas, Wi-Fi ağı ve bluetooth üzerinden sağlanır. Bu niçinle her iki aygıtın da tıpkı ağa bağlandığından emin olun. Kablolu temas ise akıllı telefonunuzun USB kablosunun bilgisayarınıza bağlanması ile gerçekleşir.

Mikrofon modu seçmek de son derece kıymetlidir. Karşınıza çıkan birinci seçenek, akıllı telefonunuzun dahili mikrofonu olacaktır. Başka seçenekler ise telefona bağladığınız aygıta bakılırsa değişir. Örneğin kulaklıklı bir mikrofon kullanmak istiyorsanız o aygıtı seçmelisiniz. aslına bakarsanız bağlandığınız vakit hangi aygıtın sizin olduğunu anlayacaksınız.

Kimi Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda Wo Mic uygulaması direkt olarak çalışmayabilir. bu biçimde bir durumda Aygıt Yönetici sayfası üzerinden Wo Mic uygulamasını denetim edin. Ses ayarlarını açarak kullanmakta olduğunuz mikrofon olarak Wo Mic seçeneğini tercih edin. Birden fazla durumda bu iki süreç sorunu çözecektir.

Wo Mic kullanmanın avantajları:

• Fiyatsız bir kablosuz mikrofona sahip olmuş olursunuz.
  • Tıpkı gerçek bir mikrofon üzere çalışır.
  • Tüm PC uygulamaları ile uyumludur.
  • Gecikme müddeti çok azdır.
  • Süratli ve kolay heyetime sahiptir.
  • Bilgisayarınızı bir daha başlatmış olduğunızda bile otomatik olarak bir daha ilişki sağlar.
  • USB, Bluetooth, Wi-Fi ve Wi-Fi direct üzere bir epey farklı ilişki takviyeler.
Wo Mic uygulamasını kullanmanın avantajları genel olarak bu türlü. Şayet sık sık bir bilgisayar mikrofonuna gereksinim duymuyorsanız Wo Mic uygulaması son derece işe faydadır. Kablosuz irtibat sırasında gecikme ve kopmalar olması olağandır. Kesintisiz bir irtibat için kablolu olarak transfer yapmanız öneriliyor.

Wo Mic inançlı mi?

Wo Mic uygulaması sıradan bir çalışma prensibine sahiptir ve hayli fazla erişim müsaadesi istemez. Bugüne kadar hakkında bir şikayet olmadığı için inançlı demek mümkün. bir daha de en azından mikrofonunuza erişeceğini unutmayın. Farklı erişim müsaadeleri isterse emin olmadan müsaade vermeyin.

Dikkat etmeniz başka bir nokta da Wo Mic uygulamalarını indirdiğiniz kaynaklardır. Şayet sağlam olmayan kaynaklardan Wo Mic yükleme evrakı ve APK evrakı indiriyorsanız virüs ve makûs maksatlı yazılım ihtimali her vakit vardır. Bu tıp durumların önüne geçmek için her vakit resmi internet sitelerini ya da emniyetli kaynakları tercih edin.

Akıllı telefon mikrofonunuzu bilgisayar mikrofonu olarak kullanmanızı sağlayan Wo Mic nedir, nasıl kullanılır üzere merak edilen soruları yanıtladık ve uygulama hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Wo Mic uygulamasını kullanıyorsanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.