Zoom Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Epiclife

Member
yıllardır piyasada bulunmasına karşın pandemi ile bir arada hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Zoom manzaralı konuşma uygulaması, elbet bir fazlaca kişinin bir numaralı bağlantı kanalı haline geldi. Bu niçinle Zoom ses gelmiyor sorunu, kullanıcıların en kıymetli problemidir. Zoom ses gelmiyor sorunu yaygın olarak görülür zira bu sıkıntıya bir epey farklı etken niye olabilir.

Zoom ses gelmiyor sorunu nedir derseniz; karşı tarafın sesini duymamanız demektir. Yani birçok vakit mikrofon ile alakasızdır ve hoparlör, kulaklık, ses kartı ya da uygulama kaynaklıdır. Yeni olmayan uygulama ve işletim sistemi bile bu sorunu ortaya çıkarabilir. Gelin Zoom ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür biraz daha yakından inceleyelim ve bu sorunun tahlili için uygulayabileceğiniz halleri bakılırsalim.

Zoom ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür?

• Usul #1: Zoom uygulamasının ve işletim sisteminizin şimdiki olduğundan emin olun.
  • Formül #2: Ses ilişkilerini denetim edin.
  • Prosedür #3: Ses kartı şoförünüzü güncelleyin.
  • Metot #4: PC ses ayarlarını yapılandırın.
  • Usul #5: Zoom ayarlarını denetim edin.
Yol #1: Zoom uygulamasının ve işletim sisteminizin aktüel olduğundan emin olun:

Bilgisayarınızda ya da farklı bir aygıtta hangi sorunu yaşıyor olursanız olun, denetim etmeniz gereken birinci nokta güncellemelerdir. Kullandığınız uygulamanın da, işletim sisteminizin de her vakit yeni olması gerekiyor. Yeni olmayan uygulama ve işletim sistemleri Zoom ses gelmiyor üzere bir hayli farklı sıkıntıya niye olabilir.

Güncellemelerle birlikte uygulama ve işletim sistemlerinde tahminen kullanıcıların fark edemeyeceği kadar küçük kusurlar düzeltilir. Güncellenmeyen bir sistemde bu kusurlar devam eder. Bilhassa Zoom üzere iki taraflı çalışan uygulamalarda taraflardan birinin şimdiki olmayan uygulama kullanımı kararı problemlerin ortaya çıkması işten bile değil.

Yol #2: Ses kontaklarını denetim edin:

Çok sıradan üzere görünse de aslında Zoom ses gelmiyor sorunu üzere durumların ana sebebi sıradan bir temassızlık ya da kablonun yanlış porta takılması olabilir. Şayet harici bir hoparlör kullanıyorsanız onun güç kaynağına bağlı olduğundan ya da şarjı olduğundan ve hakikat bir biçimde aygıtınıza bağlandığından emin olun.

Tıpkı biçimde şayet bir kulaklık kullanıyorsanız gerçek bir porta bağladığınızdan ve kulaklığın tam olarak çalışır durumda olduğundan emin olun. Şayet bluetooth irtibatlı bir kulaklık, hoparlör ya da mikrofon kullanıyorsanız sorun yaşadığınız sırada temasın sürdüğünden ve bluetooth menzilinde olduğunuzdan emin olmalısınız.

Sistem #3: Ses kartı şoförünüzü güncelleyin:

• Adım #1: nazaranv Yöneticisi sayfasını açın.
  • Adım #2: Ses kartı şoförünüzü bulun.
  • Adım #3: Üzerinde sağa tıklayın.
  • Adım #4: Sürücüyü Güncelleştir seçeneğine tıklayın.
  • Adım #5: Şoför güncellenecektir.
    • ya da
  • Adım #6: Buradan Driver Easy programını indirin ve konseyimi tamamlayın.
  • Adım #7: Programı çalıştırın ve bilgisayarınızı tarayın.
  • Adım #8: Tüm sürücüleriniz güncellenecektir.
Zoom ses gelmiyor probleminin tahlili için ses kartı şoförünüzün güncellenmesi gerektiğini düşünüyorsanız Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda üstteki adımları izlemeniz kâfi. Birçok vakit sürücüleriniz Windows Update ile otomatik olarak güncellenir fakat bu süreci kimi vakit elle yapmanız gerekebilir. Driver Easy üzere bir üçüncü taraf program kullanarak da şoför güncellemelerine basitçe ulaşabilirsiniz.

Prosedür #4: PC ses ayarlarını yapılandırın:

• Adım #1: Kontrol Masası’nı açın.
  • Adım #2: Donanım ve Ses sayfasını açın.
  • Adım #3: Ses sayfasını açın.
  • Adım #4: Ses çıkış aygıtını seçin.
  • Adım #5: Özellikler butonuna tıklayın.
  • Adım #6: Geliştirmeler sekmesini açın.
  • Adım #7: Devre dışı bırakın.
  • Adım #8: vazife çubuğundaki hoparlör üzerinde sağa tıklayın.
  • Adım #9: Ses seviyesi karıştırıcısını aç yazısına tıklayın.
  • Adım #10: Zoom sesini sonuna kadar açın.
Zoom ses gelmiyor probleminin tahlili için PC ses ayarlarını yapılandırmanız gerektiğini düşünüyorsanız Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda üstteki adımları izlemeniz kâfi. Sahip olduğunuz Windows sürümüne göre adımlarda gördüğünüz sayfa isimleri değişiklik gösterebilir fakat benzeridir.

Prosedür #5: Zoom ayarlarını denetim edin:

• Adım #1: Zoom Ayarlar sayfasını açın.
  • Adım #2: Ses sekmesini açın.
  • Adım #3: Mikrofon ve hoparlör olarak yanlışsız aygıtları seçtiğinizden emin olun.
  • Adım #4: Orjinal sesi açın.
  • Adım #5: Yankı iptalini devre dışı bırakın.
Zoom ses gelmiyor probleminin tahlili için uygulayabileceğiniz en tesirli metotlardan biri de Zoom ayarlarını denetim etmektir. Birçok vakit kullanıcılar daha heyetim sırasında yanlış bir adım atarak bu çeşit problemlerin oluşmasına niye olabilirler. her neyseki tahlili son derece sıradan.

Manzaralı görüşme sırasında kullanıcıların canını sıkan Zoom ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür sorusunu yanıtladık ve sorunun tahlili için uygulayabileceğiniz alternatif usullerden bahsettik. Sorunun sebebine bağlı olarak bu sistemlerden biri kesinlikle probleminizi çözecektir.